Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Grafik poprawia "najgorsze loga na świecie"

72 484  
310   46  
Dobrze zaprojektowane logo pozwala jednoznacznie kojarzyć markę i przywiązać do niej klienta. Chyba każdy z pamięci narysuje logo takich gigantów jak McDonald's czy Apple. Niestety mniejsze firmy poświęcają mniej uwagi swoim logo i wybrane wzory czasami bywają... niezręczne lub po prostu tragiczne. Włoski projektant Emanuele Abrate poprawił kilka najbardziej rzucających się w oczy koszmarków.

Główne bolączki najgorszych znaków to niejasny przekaz grafiki i źle dobrana czcionka tekstu. Emanuele wybrał dziewięć krążących po internecie przykładów "najgorszych logo na świecie" i pokazał, w jaki sposób można je naprawić.

Instituto de Estudos OrientaisTo logo jest świetnym przykładem loga o dwuznacznym przekazie. Autor poprawki pisze: "Chciałem pozostać przy oryginalnym koncepcie, ale korygując negatywne skojarzenia, bardziej podkreślając odniesienie do pagody". Usunięcie czarnej linii obrysowania unowocześniło logo. Zmienił też czcionkę na snan serif i zmienił położenie napisu względem grafiki.

Kudawara Pharmacy
Według Emanuela z tym logo jet cała kupa problemów - kiepskie użycie typografii, nieproporcjonalne elementy loga oraz błędne użycie symboli, które nasuwa dwuznaczny odbiór obrazu. Autor skasował całość i stworzył znak od zera, używając literę K jako jego rdzeń. "Użyłem prostych kształtów tworzących literę K i dających poczucie zaufania łączonego z naturą. W tle można się również dopatrzeć krzyża - znaku kojarzonego z medycyną".

Fire Prevention Products"Oryginalne logo sugeruje, że coś »tam na dole« musi palić... u là là!" zażartował grafik. To raczej nie budzi dobrych skojarzeń z bezpieczeństwem ani... tak ogólnie. Dlatego powstała koncepcja opierająca się na kolistych kształtach otaczających symbol płomienia, a nazwę skrócono do skrótu FPP, co zapewni dobrą rozpoznawalność marki.

Mama’s BakingW tym wypadku Emanuel zaprezentował kompletnie nowe podejście do tematu. Pomysł na nowe logo był inspirowany stereotypowym, pierwszym skojarzeniem z osobą matki, której pasją jest gotowanie. Wyobraź sobie, jak wyjmuje ona gorącą blachę z piekarnika. "Zacząłem od rękawicy kuchennej jako symbolu-ikony i powiązałem ją z sercem jako symbolem miłości i pasji".

The Computer DoctorsEmanuel nazwał to logo tak złym, że już nic nie da się z nim zrobić. Stąd nowe nie ma żadnego powiązania z poprzednim, a cała praca rozpoczęła się od pustej kartki. Nowe logo łączy świat technologii i opieki zdrowotnej. "Pomysłem na to logo było wyjście od kształtu monitora i wpasowanie w niego znaku krzyża, jednocześnie tworząc litery C i D".

Clinica Dental San Marcelino"Dentysta czy uwodziciel?" - takie jest pierwsze skojarzenie z oryginalnym logo. "Jego przekaz jest tak niejasny, że musiałem stworzyć coś prostszego i bardziej jednoznacznego". Stąd aranżacja liter C i D, które tworzą uśmiechniętą buźkę. "Czytelne, zaokrąglone linie i kolor niebieski mają budzić poczucie pewności i czystości".

OGC (Office of Government Commerce)
Na pierwszy rzut oka w oryginalnym logo nie ma nic niepokojącego, ale obracające je o 90 stopni ukazuje nam się postać nie bardzo budząca zaufanie, co nie jest dobrym skojarzeniem dla agencji rządowej. Dlatego w tym przypadku zmiana oznaczała głównie poprawki typografii, usunięcie obrysu liter i nadanie logu nowocześniejszego wyglądu.

Safe PlaceTo logo było po prostu zbyt skomplikowane. Za dużo się tu działo - kształty w kształtach w kształtach. Najważniejsze było uproszczenie formy graficznej, pozostawiając jednocześnie oryginalny przekaz - bezpieczny dom.

Arlington Pediatric CenterKoncepcja logo została generalnie niezmieniona, ale bardziej promieniuje pewnością i bezpieczeństwem. "Proste krągłości powodują, że piktogram jest przyjazny i ciepły". Poprawiona typografia jest prosta i nadal kojarzy się ze schludnością dużej instytucji.


A co do poprawiania przypominamy, że nasze godło również przydałoby się trochę poprawić.


Źródła: 1, 2, 3, 4, 5
16

Oglądany: 72484x | Komentarzy: 46 | Okejek: 310 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało