Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

"Co to może być?" VI - Takie coś wyrasta mi na suficie w piwnicy...

84 281  
438   63  
Powracamy do rozwiązywania zagadek dotyczących dziwnych znalezisk. Dziś m.in. tajemnicze pomieszczenie przy dachu w stodole, dziwaczny przedmiot wyrzucony na brzeg oraz ołowiane kostki znalezione w rzece. Będzie też nowy Kącik Spraw Niewyjaśnionych, gdzie sami będziecie mogli popuścić wodze fantazji i zmierzyć się z ciekawą zagwozdką.

#1. "Co to za malutkie pomieszczenie przy dachu w stodole? Nie ma się tam nawet jak dostać"
To miejsce na gniazdo dla sów. Nie czynią one żadnych szkód, za to polują na szczury i myszy.

by brock_lee

#2. "Znalazłem ten pierścień w ogródku. Po oczyszczeniu nie wygląda na pierwszy lepszy. Jakieś pomysły?To pierścień żałobny z czasów georgiańskich lub wczesnych wiktoriańskich. Inicjały należały do utraconej, bliskiej osoby. Zazwyczaj były to pierścienie ze złota pokryte czarną emalią. Twój wygląda jakby powstał ok. 1820-1850 r.

by batbrat

#3. "Znalazłem to na wyspie Guam w płytkich wodach przy brzegu. Dysk o średnicy ok. 3 metrów. Góra wygląda jak poliester, struktura podobna do plastra miodu, przyczepiona do aluminium"
Niedawno Chińczycy wystrzelili rakietę Chang Zheng 3B, która nawaliła i ponoć widziano, jak wchodziła z powrotem w atmosferę właśnie w okolicach wyspy Guam.

Trzeci człon tej rakiety ma właśnie średnicę ok. 3 metrów, więc możliwe, że jest to pokrywa zbiornika na ciekły wodór lub tlen. Aluminium to często spotykany materiał w rakietach, a ta część kompozytowa może być jakąś osłoną termiczną lub po prostu służy za wzmocnienie konstrukcji. Nie można stwierdzić z całą pewnością, bo raczej nie co dzień ma się dostęp do chińskich rakiet.

by Kosmos_Entuziast

W dalszej części dyskusji pojawiły się wątpliwości co do tej struktury przypominającej plaster miodu. W tym temacie wypowiedział się ktoś związany z branżą.

Jestem inżynierem pracującym w astronautyce. Struktura plastra miodu jest u nas bardzo często spotykana. Na zbiorniki działają duże siły, a taka struktura dodaje im sztywności i bardzo mało waży. W naszej branży to odpowiednik taśmy klejącej - jeśli nie działa, to znaczy, że dałeś tego za mało :D

by netz_pirat

#4. "Podczas remontu dziadek kategorycznie zabronił nam usunięcia tego czegoś"
To aztecki kalendarz. Ciekawe, bo akurat mam taki sam. Zrobiony jest chyba z cętkowanego jadeitu. Mój ma ok. 45 cm średnicy.

by SonicPipewrench

A jak słusznie zauważył @MasterCrow jest to aztecki Kamień Słońca - często błędnie uważany za kalendarz; w rzeczywistości przedstawiający aztecki mit o powstaniu świata.

#5. "Do czego służy ten niemal 2-tonowy obiekt wieziony przez ciężarówkę?"
To przeciwwaga dla dźwigów. Duże dźwigi nie mogą poruszać się z nimi po drogach, więc transportuje się je osobno na plac budowy. Te wypustki są po to, żeby łączyć ze sobą więcej takich przeciwwag.

by orion84gsl

#6. "Parę lat temu znalazłem taki czajnik. Próbowałem znaleźć coś podobnego, ale nigdzie nie ma. Czemu ma taki dziwny kształt? Portfel dla skali"
Toż to kaczka sanitarna do oddawania moczu. Zaufaj mi, byłam pielęgniarką. Odpowiednio umyta/zdezynfekowana powinna być całkowicie bezpieczna. Możesz tym zaszokować/zniesmaczyć swoich gości, albo chociaż mieć temat do rozmów.

by itsgrimoopnorth

#7. "Znalazłem ten medal przyklejony do książki podczas sprzątania u mojego krewnego"
To nagroda za 15 lat nienagannej służby dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ZSRR.

by HIGHTECH_DUDE

#8. "Po czym są te okrągłe dziury na plaży? Klapka zostawiłem dla skali"
Ktoś musiał wykopywać małże. Prawdopodobnie naukowcy robili jakieś badania, tak jak na zdjęciu poniżej.

by ardvarkmadman
Kącik Spraw Niewyjaśnionych

W Kąciku Spraw Niewyjaśnionych będziemy zamieszczać takie rzeczy, których nie dało się (w pełni) zidentyfikować, może Wy będziecie mieli jakieś pomysły.

#9. "Mój kolega wprowadził się właśnie do nowego domu. Tak wygląda ogródek jego sąsiada. Może ktoś wyjaśnić?"
Ołtarz? Miejsce do odprawiania jakiegoś wudu? Albo jakiś rytuał związany ze zmarłymi? Może Dia de Muertos - meksykański Dzień Zmarłych? Czekamy na propozycje w komentarzach.

#10. "Co to za metalowa kula, którą znalazłem w lesie?"
#11. "Znalezione w Yankton w Południowej Dakocie w miejscu, gdzie dawno temu (przed 1875 r.) stał hotel. Aby dostać się do zawartości, ampułki należy stłuc. W środku złotych kapsułek są kawałki papieru z zapisanymi numerami"
Czyżby losy na loterii lub w jakimś innym konkursie?

#12. "Znalezione w polu, w Norwegii, na głębokości ok. 30 cm. Pole było orane z wykorzystaniem koni"#13. Nasz faworyt: "Znalazłem to na dnie jeziora w Kanadzie. To jakiś alkohol. Spróbowałem... i jeszcze żyję"
Tak, gość spróbował niezidentyfikowany alkohol znaleziony na dnie jeziora :-) Może ktoś z was spotkał się z taką butelką i rozpoznaje markę/rodzaj alkoholu?

Koniec Kącika Spraw Niewyjaśnionych


#14. "Woda wyrzuciła coś takiego na brzeg na Florydzie"
Destylator wody firmy Oneka Technologies zasilany falami. Pobiera słoną wodę i zamienia ją w zdatną do picia.

by I_Me_Mine

Więcej na ten temat można poczytać TUTAJ.

#15. "Ktoś wie, co to za jaszczurka? Ugryzła mnie w Naples na Florydzie"
Na 99% jest to anolis kubański.

by MerleHagarty

To największy przedstawiciel rodzaju Anolis – osiąga długość 35–50 cm i wagę około 0,5 kg. Żyje przeciętnie 8–10 lat. Naturalnym obszarem występowania tego gatunku jest Kuba, jednak introdukowany zaadaptował się również na Florydzie. Jedną z cech charakterystycznych anolisów jest występowanie na podgardlu skórnego worka, który jaszczurka (przeważnie samiec) może silnie nadymać. Gady te, podobnie jak kameleony, są zdolne do zmiany ubarwienia. (Wiki)

#16. "Takie coś wyrasta mi na suficie w piwnicy w dość szybkim tempie. Zaczynają się też z tego sypać drobne cząstki"
To kawałki drewna z twoich ścian roznoszone przez termity. I chciałbym cię poinformować, że twój problem wyszedł znacznie poza moment, w którym dzwoni się po eksterminatora.

by Ryan-Rides-Firetruck

#17. "Wyprowadzałem psy i jeden z nich przyniósł to coś. Czarny plastik, mieści w sobie dwie baterie AA i zdaje się nie mieć żadnej funkcji"
Wygląda na, ekhem, zdalnie sterowaną zabawkę dla kobiet.

by Trolllbiscuits

Może wypadło jakiejś pani. Ktoś nawet znalazł taki sam egzemplarz na Amazonie.

#18. "Klucz, który odziedziczyłem. Waży chyba z 15 kg. Czy to coś jest dla picu, czy faktycznie do czegoś się przydaje?"
Jak najbardziej sprzęt do użycia. Pracuję w Rezerwie Federalnej, gdzie atrakcją są stare drzwi do skarbca - wraz z oporządzeniem. Znajduje się tam podobny klucz, większy ode mnie, a mam 1,75 m wzrostu.

by emily_c137

#19. "Ołowiane kostki znalezione w rzece w Wielkiej Brytanii. Ważą po 125 gramów"
To są tokeny używane do mantry Rahu w wedyjskim systemie astrologicznym dźjotisz. Rację ma osoba, która dopatruje się tutaj kwadratów magicznych. Nazywa się je Navagraha Yantras i tradycyjnie jest ich 9 (po jednej dla każdej z planet), każda zawierająca różną kombinacje 9 liczb. Razem mogą być układane w kolejne "magiczne kwadraty".

Umieszczanie ołowiu w bieżącej wodzie ma, według wierzeń, chronić przed różnymi rzeczami i okolicznościami związanymi z astrologią.

by hermit-the-frog

#20. "Ostatnio w naszym lokalnym barze był remont i znaleźli coś takiego pod podłogą. Jakieś pomysły? Dawniej w tym miejscu był garaż"
Niedawno zatrzymaliśmy się na noc w starym domu, gdzie mieli coś podobnego. Powiedzieli nam, że dawniej samochody nie miały wstecznego biegu i takie koło ułatwiało manewrowanie samochodem podczas parkowania.

by fetchmethatpitcher

<<< W poprzednim odcinku m.in. zagadkowy wrak łodzi

2

Oglądany: 84281x | Komentarzy: 63 | Okejek: 438 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.10

22.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało