Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

CROME udowadnia, że nie trzeba specjalnie szczuć ciałem, aby zrobić dobry cosplay

32 834  
40   22  
Cosplay w XXI wieku spokojnie można nazwać pewnym specyficznym rodzajem sztuki. To już nie jest zbieranina przypadkowych ludzi, którzy nakładają to, co znaleźli u babci w szafie. Dziś najlepsi spece ds. przebieranek to grono profesjonalistów, którzy inwestują duże pieniądze oraz sporo wolnego czasu w swoją nomen omen pracę...

#1.

Kliknij i zobacz więcej!

Cosplay, a w szczególności dobry cosplay, to sztuka, która pochłania naprawdę sporo czasu, aby przebranie jak najdokładniej oddawało kopiowaną postać oraz dodatkowo potrafiło rozbudzić wyobraźnię fanów. Samo przygotowanie przebrania, dobór stroju, fryzura, makijaż, paznokcie, depilacja, zabierają długie godziny. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że pod pseudonimem CROME拉面猫就是星空萌 ukrywa się... mężczyzna.

Pierwszy raz damskie ciuchy przymierzył w tajemnicy przed absolutnie wszystkimi w 2007 roku. Nie eksperymentował wówczas jeszcze z makijażem ani nie odkrył swojej "kobiecej strony". Jednakże sam przyznaje, że to wówczas w jego głowie narodził się pomysł damskiego cosplayu. Publicznie w przebraniu jednej z bohaterek anime pojawił się dopiero 5 lat później.

#2.

Kliknij i zobacz więcej!

W tamtym czasie pracowałem już jako nauczyciel sztuki i mogłem się sam utrzymać. Stać mnie było, aby z własnej pensji pokryć wydatki na makijaż i potrzebne akcesoria. Tego roku poczułem się już na tyle pewny, że wziąłem udział w pierwszym cosplayowym evencie. Motywem była postać jednej z moich ulubionych bohaterek ze świata anime i po prostu miałem wielką ochotę sam się za nią przebrać. Zrozumiałem, że to jest dokładnie to, co chcę w życiu robić!

#3.

Kliknij i zobacz więcej!

CROME拉面猫就是星空萌 w ciągu ostatnich 8 lat przebył długą drogę. Dziś ma kilkaset tysięcy fanów tylko na swoim profilu na chińskiej platformie Weibo i jest regularnie zapraszany na największe cosplayowe zloty w Chinach. Co najważniejsze, jest w stanie utrzymywać się tylko i wyłącznie z bycia profesjonalnym cosplayerem.

#4.

Kliknij i zobacz więcej!

Pomimo sukcesu CROME przyznaje, że facetowi przebierającemu się w damskie ciuszki nie jest łatwo. Największym wyzwaniem podczas cosplayowych eventów jest... korzystanie z toalety.
Nie wejdę do damskiej ubikacji, a za każdym razem, kiedy wchodzę do męskiej toalety, przyciągam zdziwione spojrzenia innych facetów. To coś, z czym musiałem nauczyć się żyć. Trudno.

#5.

Kliknij i zobacz więcej!

CROME拉面猫就是星空萌 zauważa, że z każdym rokiem ludzie coraz chętniej akceptują jego sposób na zarabianie pieniędzy i podkreśla w tym wszystkim rolę internetu. To właśnie online ma najlepszy odbiór i najmniejszy "hejt". Aczkolwiek, oczywiście, od czasu do czasu zdarzają się i tacy, którzy napiszą mu kilka przykrych słów. Sam uważa, że każdy ma prawo być tym, kim chce, ale musi robić to w cywilizowany sposób, nie naruszając pewnych norm społecznych.

#6.

Kliknij i zobacz więcej!

Zapytany, czy na co dzień również ubiera się w damskie ciuszki, CROME odpowiedział, że naprawdę rzadko to robi. Głównym powodem jest... lenistwo. Przeistoczenie się w kobietę zajmuje mu długie godziny poświęcone na nałożenie makijażu, zrobienie fryzury, depilację oraz dobranie kostiumu. A tak zakłada po prostu jeansy i wychodzi z domu.

#7.

Kliknij i zobacz więcej!
75

Oglądany: 32834x | Komentarzy: 22 | Okejek: 40 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

06.06

05.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało