Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Zatrzymane w kadrze CCCXLV - alkoholizm vs. komunizm

99 441  
414   62  
W dzisiejszej odsłonie "Zatrzymanych w kadrze" zobaczycie, między innymi, prawdziwą izolatkę z przełomu wieków, najwyższego nazistę oraz dwóch niezłych rozrabiaków...

#1. Franco Columbu, Jeff Bridges i Arnold Schwarzenegger na planie filmu "Niedosyt" (Stay Hungry), USA, 1976 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Bokser Jack Johnson, pierwszy czarnoskóry mistrz wagi ciężkiej, i fińska policja, Helsinki, 1906 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Kino samochodowe w South Bend. Stan Indiana. USA, 1950 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Chłopiec ze swoim pluszowym przyjacielem na zbombardowanej ulicy w Londynie, 1945 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Joseph Ambrose, 86-letni weteran I wojny światowej , bierze udział w paradzie z okazji Dnia Pamięci Weteranów Wietnamu w 1982 r. Trzyma flagę, która zakrywała trumnę jego syna, który zginął w wojnie koreańskiej.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Strajk szkolny, Hyde Park, Londyn, Wielka Brytania, 1972 r.

Kliknij i zobacz więcej!

W maju 1972 r. około 10 tysięcy londyńskich uczniów protestowało przeciwko niesmacznym obiadom, karom cielesnym i mundurkom.
Chociaż protesty zostały stłumione, a podżegacze ukarani, kary cielesne zostały zakazane w Londynie w 1974 r., w 1986 r. w szkołach publicznych w kraju, a w 1998 r. we wszystkich szkołach w Anglii i Walii. Mundurki szkolne są nadal obowiązkowe w ponad 90% szkół.

#7. Tramp Chair, USA, 1900 r.

Kliknij i zobacz więcej!

„Tramp Chair” to urządzenie do całkowitej izolacji jednej osoby używane przez amerykańską policję jako łagodna forma tortur i publicznego upokorzenia.
Była to klatka wykonana z wygiętych i nitowanych metalowych pasków w kształcie krzesła. Przestępcę umieszczano na krześle i zamykano - zwykle w małych miasteczkach, w których nie było więzienia. W Muzeum Policji w Miami można znaleźć informację, że „często więzień był rozbierany do naga, a miejscowe dzieci szturchały go patykami”.

#8. 18-letnia „Miss World 1961” Rosemarie Frankland, Wielka Brytania.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Kanadyjski żołnierz i schwytany żołnierz Wehrmachtu Jakob Nacken, Calais, Francja, 29 września 1944 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Przed wojną Jacob Nacken był artystą cyrkowym, mierzył 221 cm i zasłynął w Niemczech jako „Gigant z Nadrenii” (Riese aus dem Rheinland). Jego sława rozprzestrzeniła się poza Niemcy, dzięki czemu został członkiem niemieckiej delegacji na Światowych Targach w Nowym Jorku w 1939 i 1940 r. Został powołany do Wehrmachtu. Nacken służył w regionie Calais we Francji, gdzie został schwytany przez siły kanadyjskie. Mówił płynnie po angielsku. Był przetrzymywany w obozie jenieckim w Wielkiej Brytanii. W 1949 r. wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie postanowił wykorzystać sławę zdobytą dzięki zdjęciom opublikowanym w amerykańskich gazetach z nagłówkami „Najwyższy nazista” i kronice filmowej z momentem jego schwytania. W Nowym Jorku zaczął brać udział w różnych programach na Broadwayu, nazywany był Wielkim Uranem (The Giant Uranus), zarejestrowany jako najwyższy Święty Mikołaj. Zagrał w programie Roberta Ripleya „Wierzcie lub nie!” (Ripley's Believe It or Not!). Wiadomo, że Jacob Nacken ożenił się w Stanach Zjednoczonych, a nawet otrzymał obywatelstwo amerykańskie, ale później wrócił do ojczyzny, gdzie zmarł w wieku 82 lat.

#10. Agatha Christie u siebie w domu, lata 50. XX w.

Kliknij i zobacz więcej!

#11. Tajwański student Chen Ing-hau na fali popularności z powodu stworzonego przez siebie wirusa "Czarnobyl".

Kliknij i zobacz więcej!

Chen Ing-hau był autorem wirusa CIH (Czarnobyl), który 26 kwietnia 1999 r., w rocznicę awarii w Czarnobylu, aktywował się.
Powszechnie sądzono, że wirus usuwa dane i niszczy sprzęt, i że jedynym sposobem pozbycia się go jest wymiana płyty głównej.
CIH powstał w celu „upokorzenia” twórców antywirusów. Ponieważ autor wirusa nie naruszył prawa Tajwanu, nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

#12. Tancerka kabaretowa, Paryż, 1950 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Aresztowani William Hunter (14 lat) i Emmett Jones (12 lat) ze skradzioną przez nich bronią. New Jersey, 25 lutego 1941 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Chłopcy zabawiali się przez trzy dni, kradnąc samochody spod podmiejskich domów niezamieszkiwanych zimą. W sumie ukradli 14 samochodów. Przy okazji zabierali to, co było pod ręką, w tym broń palną.
Osaczeni przez policję chłopcy nie poddali się od razu, ale przez kilka godzin ostrzeliwali się, aż w końcu policja użyła gazu łzawiącego. Podczas szturmu nikt nie został ranny.

#14. Plakat: "Alkoholizm przeciwko komunizmowi". Hiszpania, 1982 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Autoironiczni pijani kibice ze Szkocji podczas meczu Pucharu Świata w 1982 roku w Hiszpanii, w którym Szkocja grała przeciwko ZSRR. ZSRR wystarczał remis. Szkocja potrzebowała zwycięstwa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, ku rozczarowaniu pijanych kibiców ze Szkocji.

#15. Ratownicy przy wejściu do kopalni w Soma (Turcja), 2014 r.

Kliknij i zobacz więcej!

13 maja 2014 r. około 15:10 w kopalni w mieście Soma w zachodniej Turcji wybuchł transformator, co spowodowało zawał i pożar. Zginęło ponad 300 górników. Według Międzynarodowej Organizacji Pracy Turcja zajmuje pierwsze miejsce w Europie i trzecie na świecie pod względem liczby śmiertelnych wypadków przy pracy.
Turecki premier Recep Tayyip Erdoğan przybył na miejsce tragedii, ale został wygwizdany. Po konferencji prasowej, na której premier wiele obiecał i reagował krytycznie na zarzuty, tłum zaatakował samochód Erdoğana.
Wypadek w kopalni wywołał protesty w kraju. Policja rozproszyła wszystkich niezadowolonych, używając armatek wodnych i gazu łzawiącego.

#16. Pierwsza na świecie krioprezerwacja, USA, 12 stycznia 1967 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Ciało zmarłego zostawało zamrożone, aby zapobiec rozkładowi, w nadziei, że można je będzie rozmrozić i ożywić w przyszłości. Pierwszą osobą poddaną kriokonserwacji był profesor psychologii James Bedford, który zmarł na raka 12 stycznia 1967 r. w wieku 73 lat. Jego ciało jest nadal utrzymywane w kriostazie.

#17. Modnie ubrany mężczyzna. Mińsk, 1900 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#18. Monica Seles po ataku nożownika, Hamburg, 30 kwietnia 1993 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Szalony fan Steffi Graf, Gunter Parche, wbiegł z nożem na kort i zaatakował tenisistkę, aby zemścić się za porażkę Graf. Rana okazała się niegroźna - nóż wszedł na półtora centymetra i uszkodził tylko mięśnie, ale Seles załamała się psychicznie i na pewien czas zawiesiła turniejowe występy.

#19. Robert Downey Sr. i Robert Downey Jr., 1980 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#20. Dół z zakopanymi popiołami zamordowanych i spalonych ofiar rzezi Woli. Szacuje się, że w dniach 5-8 sierpnia 1944 r. Niemcy zamordowali w tym miejscu od 30 tys. do 65 tys. Polaków. Fabryka Franaszka, kwiecień 1945 r.

Kliknij i zobacz więcej!


<<< W poprzednim odcinku


Oglądany: 99441x | Komentarzy: 62 | Okejek: 414 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

06.06

05.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało