Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Takie rzeczy tylko w Egipcie - autostrada 50 cm od okien w blokach

76 473  
281   60  
Myślałeś, że widziałeś już wszystkie możliwe przejawy budowlanej głupoty i nic się zaskoczyć nie może - i nagle wchodzą władze Egiptu, całe na biało.

#1.

W Kairze ruch jest dość spory i miasto jest wiecznie zakorkowane, więc każda inwestycja w infrastrukturę drogową mająca na celu odkorkować miasto jest mile widziana. No chyba że władze decydują się pierdyknąć wielopasmową autostradę przez sam środek gęsto zaludnionego osiedla.

#2.

Może jeszcze to nie było by najgorsze, gdyby nie fakt, że trzeba było zbudować bezkolizyjne skrzyżowanie z inną wielopasmową ulicą. Były dwie drogi do wyboru. Albo przebić się dołem, albo zbudować estakadę. Zdecydowano się na tańszą opcję, czyli estakadę.

#3.

I tu zaczyna się najciekawsze, bowiem estakada kończy się pół metra od okien w wieżowcach. Najgorzej jednak mają mieszkańcy mający okna na wysokości jezdni, bowiem od tej pory będą oni widzieć jedynie betonową ścianę, i to pół metra od swoich okien.

#4.

W przypadku niektórych domów estakada kończy się kilka centymetrów od balkonów.

#5.

Mało tego - pod jezdnią też mieszkają ludzie i zostali oni pozbawieni światła słonecznego, więc zapanują tam, nomen omen, egipskie ciemności. O odbiorze telewizji satelitarnej można sobie pomarzyć.

#6.

Pomimo protestów mieszkańców władze Egiptu nie widzą nic złego w inwestycji. Nie zwracają uwagi na to, że w mieszkaniach wzrośnie hałas i pojawią się mocne zanieczyszczenia. Według nich wszystko mieści się w normie. Cały odcinek wielopasmowej drogi będzie się ciągnął ponad 12 kilometrów wśród bloków mieszkalnych.

#7.

Co skłoniło państwo do zaplanowania autostrady w tak pozornie absurdalny sposób? Jak wyjaśnia Ministerstwo Budownictwa w Egipcie, cztery budynki znajdujące się bardzo blisko estakady zostały zbudowane nielegalnie bez wymaganych pozwoleń. Gdy estakada zostanie ukończona, budynki mają być wyburzone. Niemniej protesty mieszkańców wydłużają, a nawet wstrzymują budowę estakady. Władze planują wydać 250 milionów funtów egipskich w ramach rekompensaty dla mieszkańców wyburzanych budynków.

Wiele mieszkańców sprzeciwiło się jednak budowie autostrady, wyjaśniając, że pozwolenia na budowę tych budynków mieszkalnych zostały uzyskane w 2008 r., a zatem nie można uznać tych budynków za nielegalnie postawione.

Poseł do parlamentu Mohamed Fouad nalega na ponowne rozpatrzenie projektu budowy autostrady argumentując, że tak poprowadzona droga stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców, a także narusza ich prywatność. I to nie tylko w przypadku czterech dyskusyjnych budynków, ale całego osiedla, przez które droga prowadzi. Dodatkowo argumentuje, że z powodu tak poprowadzonej drogi upadnie wiele małych biznesów umieszczonych na parterach bloków, które do tej pory prosperowały całkiem przyzwoicie.
4

Oglądany: 76473x | Komentarzy: 60 | Okejek: 281 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

26.10

25.10

24.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało