Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Fotografie, które zobaczysz, są przerażające. Szczególnie jeśli poznasz okoliczności ich powstania!

156 023  
479   58  
Zdjęcie potrafi czasem bardziej wstrząsnąć niż tysiąc słów, szczególnie jeśli znamy okoliczności jego powstania. Wiele z fotografii, które zobaczycie poniżej, wywołuje prawdziwą ulgę, że żyjemy w XXI wieku i na co dzień nie musimy oglądać takich obrazków.

Śmierć słonia (1903)

Topsy była słonicą, która przez lata „bawiła” publiczność amerykańskiego cyrku. Pewnego dnia zwierzę zaatakowało swojego tresera. Facet nie przeżył konfrontacji ze swoją rozjuszoną podopieczną. Po tej tragedii władze cyrku uznały, że w ramach wymierzenia sprawiedliwości należy Topsy pozbawić życia. A przy okazji zarobić na tym trochę kasy. Z egzekucji słonicy zrobiono wielki show. W parku Luna na Coney Island wygospodarowano miejsce, zwierzę postawiono na miedzianych płytkach, a następnie zaaplikowano mu "zastrzyk" z 6600 voltów. Jako że podobną metodę zabicia słonia zastosowano już parę lat wcześniej i wówczas to „skazaniec” przeżył egzekucję, tym razem przed zabiciem Topsy podano jej prawie pół kilograma cyjanku.

Okrutna atrakcja zgromadziła 1500 widzów. Wydarzenie to nie tylko zostało udokumentowane fotograficznie, ale i nakręcono film. Nagranie trafiło później do rąk Thomasa Edisona, który to wysłał na miejsce kaźni swoich pracowników z kamerami.Rękawiczki z ludzkiej skóry (1957)

Ed Gein był synem religijnej fanatyczki i alkoholika. Większość zwyrodniałych morderców może pochwalić się rodzicami o podobnych „zainteresowaniach”. Nie inaczej było w przypadku Geina, który dodatkowo wyrósł na niepoczytalnego psychopatę seksualnego i schizofrenika. Człowiek ten nie tylko mordował ludzi, ale i wykopywał zwłoki z pobliskiego cmentarza. Z tymi ostatnimi Ed nie uprawiał seksu, bo jak sam potem zeznał policji „bardzo brzydko śmierdziały”.
Próbował natomiast stać się własną matką. Ed bardzo przeżył jej śmierć i skompletował nawet pozszywany z ludzkiej skóry kompletny strój kobiety, który zakładał na siebie, aby poczuć się jak swoja zmarła rodzicielka.

Podczas aresztowania na farmie Geina znaleziono m.in. popielniczki z czaszek, waginy w słoikach, maski ze skóry zerwanej z twarzy nieboszczyków, sporą kolekcję ludzkich nosów, wysuszone kobiece piersi oraz te oto gustowne rękawiczki…

Ze względu na treść, ten artykuł jest dostępny tylko dla osób pełnoletnich.

Żeby przeczytać go w całości zaloguj się, a jeśli masz 18 lat i nie masz jeszcze konta na JM załóż sobie konto bojownika. Wymagane jest konto aktywne.
20

Oglądany: 156023x | Komentarzy: 58 | Okejek: 479 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.05

29.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało