Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Małżeństwo zaprosiło 18-letnią barmankę do trójkąta

153 504  
351   193  
Lucy miała zaledwie 18 lat, gdy poznała Rodrigo i jego żonę Melin. Małżonkowie szybko wciągnęli młodziutką barmankę do trójkąta. W czym tkwi sekret ich szczęścia?

#1. Pastor przeprasza za masowe modlitwy o zdrowie osób zarażonych koronawirusem. 17 uczestników zmarło na Covid-19

pastor.jpg

Thiebault Geyer zorganizował we francuskim mieście Miluza kilkudniowe nabożeństwa o zdrowie osób zarażonych koronawirusem. W modlitwach wzięły udział tysiące wiernych. Wkrótce okazało się, że w wyniku zgromadzeń ponad 2,5 tys. osób zaraziło się groźnym patogenem. 17 osób zmarło na chorobę Covid-19. Teraz duchowny przeprasza za zlekceważenie zagrożenia:
Chciałbym przeprosić. Przepraszam, że potraktowałem ten kryzys lekkomyślnie. Przepraszam, że mimo że przeczytałem wszystkie artykuły, które próbowały nas ostrzec, nie posłuchałem ich. Przepraszam Boga za mój egoizm.

Obecnie nabożeństwa Geyera można śledzić wyłącznie w internecie.


#2. Premier Morawiecki wskazuje, kiedy nastąpi szczyt epidemii koronawirusa

akpa20191005-k-maz-nn-1257.jpg
Zdjęcie (c) AKPA

Podczas przemówienia w Sejmie Mateusz Morawiecki zasugerował, że szczyt zachorowań na Covid-19 w Polsce dopiero przed nami:
Jesteśmy nadal na początku walki. (...) Staramy się czerpać wiedzę z bardzo różnych analiz, wypośrodkować sytuację. Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami, gdzieś w maju, czerwcu. Chcemy do tego czasu ograniczyć liczbę zachorowań. Amerykanie uważają, że szczyt zachorowań u nich nastąpi w kwietniu. My tego nie wiemy.

Jak wygląda sytuacja z niedoborem sprzętu leczniczego?
Staramy się go pozyskać ze świata, ale też odtworzyć produkcję krajową. To pomoże w przyszłości w walce z koronawirusem. Gotowe są zapasy na kolejne tygodnie. Przygotowujemy się na dłuższą walkę z epidemią. Już teraz do laboratoriów trafiło 150 tys. testów. Przeprowadzamy dziennie 6-7 tys. testów. Za parę dni będzie to 8-9 tys. Chcę podkreślić, że te państwa, które były na takim etapie jak teraz Polska, testowały o wiele mniej osób na milion mieszkańców. Zapas testów jest ogromny.

Premier wspomniał też, że państwo przygotowuje zapasy maseczek, fartuchów, kombinezonów, gogli i respiratorów. Do tej pory w Polsce zdiagnozowano ponad 4 tys. przypadków zarażeń koronawirusem.


#3. Członkini zarządu TVP wyśmiewa osoby chore na depresję: "W d*pach się poprzewracało"

7d8a731efd489391b2450194f8d4654a,1024,0,0,0.jpg

Dziennikarz Marcin Wyrwał opublikował na Twitterze wpis, w którym wskazuje zagrożenia płynące z izolacji społeczeństwa w związku z koronawirusem:
Za chwilę ruszy fala depresji, załamań i gorzej. W tym czasie zakazuje się nam wstępu do lasu i zniechęca do uprawiania BEZKONTAKTOWYCH sportów, jak bieganie, rower, nordic walking itd. Czy ktoś o tym pomyślał?

Odpowiedziała mu Marzena Paczuska z TVP:
Jakich depresji? Jakich załamań? Ludzie obozy, więzienia i nawet dwie wojny przeżyli. Trzeba chronić życie, zbierać siły na walkę z kryzysem, zachować pogodę ducha. A tu jakiś frustrat histeryzuje z powodu zakazu uprawiania sportów?! (...) Teraz każdy cierpi na depresję. W d... się poprzewracało. Bo życie jest takie trudne...

W dalszych wypowiedziach odnosiła się do tradycyjnego podziału ról płciowych i okazała pogardę cierpiącym mężczyznom:
O kurczę... Nie wiedziałam, że na TT jest tylu rozmemłanych facetów z depresją. Zasmarkanych i pogubionych. I tą depresją postanowili dać mi wycisk. Bo do lasu nie mogą...

Na Paczuską wylała się fala krytyki. Oburzeni internauci zarzucali jej lekceważenie poważnej choroby, jaką jest depresja i brak empatii. Członkini zarządu TVP ukryła swój profil na Twitterze.


#4. Przerażająca relacja pacjenta szpitala w Sosnowcu. Polska nie jest przygotowana na epidemię Covid-19?

sosnowniec.jpg__655x0_q85_crop_subsampling-2_width-655.jpg

Bogdan Krogulski przebywa w Szpitalu Miejskim nr 1 w Sosnowcu. Mężczyzna w opublikowanym na Facebooku filmie video podzielił się z innymi swoimi spostrzeżeniami na temat walki polskiej służby zdrowia z groźnym koronawirusem. Niestety jego relacja nie napawa optymizmem:
Zostaliśmy tutaj w sześcioro pacjentów z jedną pielęgniarką na oddziale. Tylko dzisiaj zostało 8 osób wywiezionych z pozytywnym wynikiem na koronawirusa. Leżę z sąsiadem, który ma wynik ujemny, ale w tej samej sali leży z nami sąsiad, który ma wynik pozytywny. Kilka godzin w jednym pomieszczeniu. Wychodząc na korytarz widzimy pustki, nie ma lekarzy, są tylko osoby z pozytywnymi wynikami, które nie zdążyły wyjechać, bo tylko tak się można stad wydostać.

Mężczyzna nie jest zarażony koronawirusem, a mimo to nie może opuścić kwarantanny:
Jestem po 3 wynikach ujemnych, jestem wciąż pod kwarantanną. Nikt nie chce mnie stąd tutaj wypuścić. Na całym oddziale jest jedna pielęgniarka. Jest pani, która wymaga stałej opieki lekarskiej, tej opieki tutaj nie ma.

Pacjent zwraca też uwagę na problem zarażenia większości personelu medycznego:
Ludzie nie macie pojęcia co tutaj się dzieje, pielęgniarki są z pozytywnymi wynikami, lekarze z pozytywnymi wynikami, pani ordynator oddziału, która nie powinna tutaj być od 28 marca, wyszła dopiero dzisiaj, wyszła z wynikiem pozytywnym. Wcześniej została, bo poczucie obowiązku kazało jej tutaj zostać. Niech się ktoś tym zainteresuje, zostaliśmy praktycznie bez opieki.

Mężczyzna wierzy, że ktoś w końcu pomoże nie tylko jemu, ale i innym niezarażonym pacjentom.

Aktualizacja:

Do zamieszczonego w sieci filmu odniósł się zarówno prezydent Sosnowca - Arkadiusz Chęciński - jak i personel Szpitala Miejskiego nr 1. Twierdzą, że placówka nie jest szpitalem zakaźnym i nie jest ona przystosowana do opieki nad osobami zarażonymi koronawirusem. Zdaniem prezydenta Sosnowca, film zamieszczony w sieci przyniósł więcej szkody niż pożytku:
Rozumiem emocje niektórych osób, które tam są, bo są zamknięte, wystraszone, ale takie działania nic nie dają oprócz tego, że tych, którym powinniśmy dziękować, stawiamy ich w złym świetle.

Personel szpitala z kolei uważa, że w momencie nagrywania filmu trwała kwarantanna zarówno pracowników, jak i osób chorych i przeprowadzana ona była zgodnie z zaleceniami Inspektora Sanitarnego. Pracownicy nie podejmują decyzji sami, a muszą oczekiwać na dalsze instrukcje. Mimo pozornego "nieładu i stagnacji" w rzeczywistości wszystko przebiegało zgodnie z procedurami.

Wiele wskazuje na to, że rzeczywiście tak było, ponieważ jakiś czas później Bogdan Krogulski opublikował w sieci kolejny film:

Osoby z wynikiem ujemnym w dniu dzisiejszym zostały rano przeniesione na oddział obok. Zostało to, według mnie, profesjonalnie przeprowadzone. Dostaliśmy, wychodząc z oddziału, odzież ochronną na dosłownie kilka metrów, zanim dotarliśmy do swojej sali. Położono nas w osobnych salach.

#5. Były wicepremier: Polska jest zabezpieczona finansowo na trzy miesiące

akpa20150806-prezydent-duda-en-6720.jpg
Zdjęcie (c) AKPA

TVN24 dotarł do nagrań z telekonferencji, jaką Jarosław Gowin przeprowadził niedawno z prezydentami miast zrzeszonych w Związku Miast Polskich. Były wicepremier miał w jej trakcie wyjawić, dlaczego rząd PiS nie zdecydował się na ogłoszenie stanu klęski żywiołowej. Powodem są ewentualne odszkodowania, które państwo musiałoby wypłacać przedsiębiorstwom.
Być może polski budżet stać jest na to przez jeden, dwa, może trzy miesiące. Ale na pewno nie dłużej. Dlatego trzeba myśleć o rozwiązaniach bardziej złożonych niż samo wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Chociaż niewątpliwie takie wprowadzenie jest punktem wyjścia.

Zdaniem Gowina przeprowadzenie wyborów prezydenckich 10 maja jest niemożliwe. Dodał też, że epidemia prawdopodobnie potrwa jeszcze wiele miesięcy, a jesienią spodziewane jest jej nasilenie.


#6. Małżeństwo zaprosiło 18-letnią licealistkę do trójkąta

26639640-0-image-a-22_1585671395257.jpg

Rodrigo Contreras Diaz z Monterrey w Meksyku spotkał swoją żonę Melin Velasco Reyes w 2012 roku. Mężczyzna oświadczył się jej jeszcze tego samego dnia. Ślub odbył się po tygodniu znajomości.
Od początku mówiłem Melinie, że nie chcę tradycyjnego związku, bo mam dość alternatywny styl. Nie wierzę, że monogamia to właściwy sposób na życie. Po czterech latach małżeństwa coś zaczęło się między nami wypalać i Melin zaproponowała zrobienie sobie przerwy. Wtedy zaczęliśmy czytać o związkach poliamorycznych. Któregoś dnia poszliśmy do baru i spotkaliśmy tę kelnerkę. Od razu wpadła mi w oko i zacząłem z nią flirtować.

26637316-8172351-image-a-15_1585668317901.jpg

Przez następne tygodnie para regularnie odwiedzała bar i flirtowała z 18-letnią Lucy. Gdy zaczęło między nimi coraz bardziej iskrzyć, Rodrigo i Melin zaprosili 18-letnią Lucy do trójkąta. Ich relacja ma się dziś świetnie i cała trójka planuje wspólny ślub.
Nasz związek jest jak każdy inny. Wspieramy się, rozumiemy i kochamy.

Rodrigo zaznacza jednak, że jego partnerki są heteroseksualne i nie uprawiają ze sobą seksu.
Różnica między naszym a monogamicznym związkiem jest taka, że moja żona rozumie moje potrzeby i pochwala je. Pomiędzy nią a Lucy również jest wiele miłości i wzajemnego szacunku. (...) Nasz związek leży w naszych sercach i w naszym poczuciu jedności, a nie na papierze. Nasza trójka jest teraz tą samą jednostką i chcemy świętować ją społecznie poprzez małżeństwo.

Mężczyzna nie chce też, by jego miłosny trójkąt był postrzegany przez innych wyłącznie przez pryzmat seksu:
Ten rodzaj relacji nie jest jak wieczny trójkąt; poza łóżkiem występuje złożoność człowieka z jego uczuciami i myślami, nie lubimy być postrzegani stereotypowo jako trio wyuzdanych ludzi.

Życzymy szczęścia.

26637290-8172351-image-a-16_1585668326022.jpg


>>> Ostatnio pisaliśmy o Oldze Tokarczuk, która wskazała największą porażkę epidemii koronawirusa

28

Oglądany: 153504x | Komentarzy: 193 | Okejek: 351 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.06

18.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało