Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Taką paczkę od rządu otrzymują przebywający na kwarantannie mieszkańcy Korei Południowej

47 141  
223   33  
W dobie epidemii koronawirusa wiele osób zostało zmuszonych do pozostania w domach na tzw. kwarantannie. Nie każdy kraj pozostawia takich obywateli na pastwę losu i każe im jakoś sobie radzić. W takiej Korei Południowej na przykład dostaje się od rządu cały pakiet, który ma pomóc przetrwać okres odizolowania. Oto co się na niego składa.

Chyba dla nikogo nie jest to zaskoczeniem, że Polska znacznie różni się od krajów azjatyckich. Weźmy na przykład taką Koreę Południową, której rząd radzi sobie z epidemią koronawirusa w zupełnie inny sposób, niż ma to miejsce u nas. Swego czasu opisywałem to dość szczegółowo w osobnym artykule, do którego lektury serdecznie zachęcam.

Była tam mowa o jakimś pakiecie, który mieszkańcy KP otrzymują od rządu, jeśli zostają zamknięci na przymusową kwarantannę. Być może niektórzy zastanawiali się, co to za pakiet i co się na niego składa. Na szczęście żyjemy w dobie internetu i w sieci można znaleźć niemal wszystko.

Rząd Korei Południowej znalazł prosty sposób, aby zniechęcić przebywających na kwarantannie ludzi do opuszczania swoich domów


Użytkownik serwisu Imgur, który podpisuje się nickiem Uvzxkwq, udostępnił niedawno zdjęcia paczki, którą otrzymał od rządu już drugiego dnia kwarantanny.

W skład pakietu wchodziły nie tylko niezbędne środki higieniczne oraz środki ochronne, takie jak maska na twarz i środki do dezynfekcji, ale również sporo produktów pierwszej potrzeby, takich jak na przykład jedzenie.

Ludzie przebywający na kwarantannie, którzy otrzymują taką paczkę, nie mają potrzeby wychodzenia z domu - na przykład na zakupy


Niestety Uvzxkwq poskąpił szczegółowego opisu. Na szczęście znaleźli się inni internauci, również zamieszkujący Koreę Południową i również przebywający na kwarantannie, którzy postanowili nieco lepiej opisać całą sprawę.

Użytkownik Reddita o nicku TheMemeChurch napisał:
Obecnie przebywam w Korei i miałem kontakt z osobą, u której potwierdzono obecność koronawirusa. Zostałem natychmiast powiadomiony przez lokalne biuro rządowe i poddany testom już następnego dnia. Na szczęście wynik był negatywny, jednak zalecono mi pozostać w odosobnieniu na 14 dni.

Dzisiaj otrzymałem telefon od pracownika rządu, który będzie dzwonił do mnie dwa razy dziennie i sprawdzał, czy przestrzegam zasad kwarantanny. Wspomniał również, że tego samego dnia podrzucą mi trochę zapasów, na które, jak myślałem na początku, będą się składać środki do dezynfekcji rąk, jakieś chusteczki i może maseczki. Człowieku, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo się myliłem.

Dodali też sporo zadrukowanych kartek. Pisali m.in. o tym, jak powinienem się zachowywać oraz o specjalnej pomocy od rządu dla osób, które nie mogą wykonywać swojej normalnej pracy w trakcie kwarantanny. Wprawdzie wynosiła ona 1500 dolarów dla pięcioosobowej rodziny, jednak stanowiła całkiem niezły dodatek.

Sposób, w jaki potraktowano całą sytuację, dał mi nadzieję, że nasz rząd poradzi sobie z wirusem w nieco mniej agresywny sposób niż w innych krajach.

Paczka zawiera przede wszystkim całkiem sporo środków do dezynfekcji, maseczki oraz rękawiczki - czyli tego, czego obecnie brakuje niemal na całym świecie


Dołączono nawet instrukcję dotyczącą wyrzucania śmieci w trakcie kwarantanny


Celem załączenia instrukcji było to, aby zainfekowani ludzie nie przenosili wirusa na innych. Zaleca się w niej m.in., aby napełniać worki maksymalnie do 75%, regularnie traktować je sprayem do dezynfekcji i przechowywać w domu do końca trwania kwarantanny. Po wszystkim mają zostać one odebrane przez pracowników rządowych prosto z mieszkania.

Zadbano również o dobre samopoczucie osób przebywających w odosobnieniu


Treść tej krótkiej notki brzmi następująco:
Dla ludzi, którzy obecnie cierpią z powodu wirusa koronawirusa, przesyłamy nasze pozdrowienia i współczucie. Wysyłamy ten "pakiet zdrowotny przyjazny dla środowiska", składający się z ekologicznych upraw. Mamy nadzieję, że pomoże on w uzyskaniu energii potrzebnej do codziennego funkcjonowania. Ponadto mamy nadzieję, że wkrótce wrócicie państwo do swojego codziennego życia. Możecie to zrobić! Walczcie z tym! Do boju, Korea Południowa!
1

Oglądany: 47141x | Komentarzy: 33 | Okejek: 223 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało