Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Oto jak już niebawem mogą wyglądać najpopularniejsze krajobrazy i atrakcje turystyczne

76 538  
152   66  
Nasz świat szybko się zmienia. Wraz ze zmianami klimatycznymi pojawia się coraz większe ryzyko, że najbardziej znane nam obecnie krajobrazy i atrakcje turystyczne jeszcze za naszego życia całkowicie znikną z powierzchni Ziemi, lub zmienią się nie do poznania. Dzisiaj możecie zobaczyć przerażającą wizję, jaka może się zrealizować, jeśli nic z tym nie zrobimy.

#1. Statua Wolności, Nowy York - teraz

Widok, który wszystkim kojarzy się z USA. Naczelna wizytówka miasta Nowy Jork. Wszyscy odwiedzający metropolię muszą zaliczyć ten punkt na swojej trasie.

#2. Statua Wolności, Nowy York - w przyszłości

Stale podnoszący się poziom wód na świecie sprawia, że już w niedalekiej przyszłości spora część tego 93-metrowegp posągu może znaleźć się pod wodą.

#3. Wielka Rafa Koralowa, Australia - teraz

Wielka Rafa Koralowa to jedna z wizytówek Australii. Tętniąca życiem, różnorodna, pełna niezwykłych kształtów i kolorów. To jeden z obowiązkowych punktów, który muszą odwiedzić wszyscy fani nurkowania.

#4. Wielka Rafa Koralowa, Australia - w przyszłości

Stale podnosząca się temperatura mórz i oceanów na świecie w połączeniu z zanieczyszczeniem wód sprawia, że rafa koralowa powoli obumiera. Jeśli tak dalej pójdzie, to już za jakiś czas nie pozostanie po niej wiele.

#5. Amazoński las deszczowy, Brazylia - teraz

Zielone płuca naszej planety - tak właśnie nazywane są lasy deszczowe Amazonii. Setki tysięcy turystów przybywa każdego roku do Brazylii, aby zobaczyć na własne oczy ten niesamowity cud natury.

#6. Amazoński las deszczowy, Brazylia - w przyszłości

Wylesianie już teraz stanowi ogromne zagrożenie dla lasów deszczowych. Jeśli dorzucimy do tego wszystkiego szalejące tam każdego roku pożary, otrzymamy bardzo ponurą wizję przyszłości.

#7. Antarktyda - teraz

Ogromna, biała, niemal całkowicie bezludna. Właśnie taka jest Antarktyda. Najdalej położony na południe kontynent, na którym znajduje się geograficzny biegun południowy.

#8. Antarktyda - w przyszłości

Stopniowy wzrost temperatury doprowadzi w końcu do niemal całkowitego stopienia lodów Antarktydy, pozostawiając goły krajobraz. Dodatkowo stale podnoszący się poziom wód na świecie może sprawić, że cały ten wielki ląd znajdzie się głęboko pod powierzchnią.

#9. Partenon, Grecja - teraz

Grecki Partenon to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na świecie, które - mimo upływu lat - wciąż stoi na swoim miejscu i jest celem wycieczek setek tysięcy turystów każdego roku.

#10. Partenon, Grecja - w przyszłości

Dwutlenek węgla, turystyka i kwaśne deszcze mogą sprawić, że już w niedalekiej przyszłości sławny grecki Partenon po prostu się zawali.

#11. Wenecja, Włochy - teraz

Jedno z najbardziej - zaraz obok Paryża - romantycznych miejsc na świecie. Czy istnieje lepsze miejsce na oświadczyny niż pokład gondoli z włoskim gondolierem śpiewającym swoją pieśń?

#12. Wenecja, Włochy - w przyszłości

To już niebawem może się zmienić. Eksperci nie mają wątpliwości, że Wenecja będzie jedną z pierwszych - tak znaczących - ofiar stale podnoszącego się poziomu mórz i oceanów.

#13. Trzy Siostry, Australia - teraz

Trzy Siostry to jeden z najczęściej odwiedzanych punktów widokowych w całej Australii. Okolica szczyci się pięknymi, naturalnymi formacjami skalnymi, których próżno szukać w innych miejscach na świecie.

#14. Trzy Siostry, Australia - w przyszłości

Rosnąca temperatura i szalejące pożary lasów mogą jednak sprawić, że krajobraz wokół Trzech Sióstr nigdy już nie będzie taki sam. Zniknie z niego niemal cała zieleń, pozostawiając surowy, skalny klimat.

#15. Lodowiec Pastoruri, Peru - teraz

Lodowiec Pastoruri w Peru to jeden z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych lodowców na świecie. Jego zachwycające piękno przyciąga setki tysięcy turystów każdego roku.

#16. Lodowiec Pastoruri, Peru - w przyszłości

Stale rosnąca temperatura sprawia, że wszystkie lodowce na świecie wciąż się kurczą. Jeśli tak dalej pójdzie, to już niebawem nie zostanie z nich za wiele.

#17. Stonehenge, Wielka Brytania - teraz

Stonehenge to jeden z najbardziej tajemniczych zabytków na całym świecie, który wciąż nie odkrył przed nami wszystkich swoich tajemnic.

#18. Stonehenge, Wielka Brytania - w przyszłości

Ten niesamowity krajobraz może zostać niemal całkowicie zniszczony przez... krety, które ryją pod skałami. Ich populacja drastycznie rośnie przez stale zwiększającą się temperaturę.

#19. Bombaj, Indie - teraz

Bombaj to jedno z najpopularniejszych miast w całych Indiach. Bogactwo kulturowe i cała masa miejsc do zwiedzania sprawiają, że Bombaj jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w całym kraju.

#20. Bombaj, Indie - w przyszłości

Przeludnienie to jeden z największych problemów, z jakim obecnie borykają się władze miasta. Większość wolnej przestrzeni została już tam wykorzystana do budowy prowizorycznych domów, jednak ludzi wciąż przybywa.

#21. Wodospady Wiktorii, Zambia - teraz

Wodospady Wiktorii w Zambii to jeden z najbardziej spektakularnych cudów natury na całym świecie.

#22. Wodospady Wiktorii, Zambia - w przyszłości

Dalszy wzrost temperatury może sprawić, że w korycie rzeki zabraknie wody, przez co Wodospady Wiktorii znikną bezpowrotnie.
107

Oglądany: 76538x | Komentarzy: 66 | Okejek: 152 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało