Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Największe obciachy ostatnich dni - TVP publikuje oświadczenie odnośnie "Szkoły"

129 139  
417   162  
W dzisiejszym odcinku o kreatywnych sposobach na oszustwo w czasach zarazy. Będzie też o ratowniczce medycznej, której oberwało się za to, że powiedziała prawdę.

#1. Udawał partnerkę podczas kwarantanny i mówił jej piskliwym głosikiemMieszkaniec Krzeszowic podczas kontroli policji próbował kryć swoją nieobecną partnerkę, która nie stosowała się do zasad obowiązkowej kwarantanny. Podczas rozmowy telefonicznej funkcjonariusze nalegali, by 50-latek przekazał telefon partnerce. Mężczyzna zaczął więc naśladować kobietę piskliwym głosem. To nie przekonało policjantów, którzy poprosili kobietę, by podeszła do okna. Mężczyzna założył więc na głowę jej kapelusz i pozdrowił policjantów. Gdy skończyły mu się pomysły, zrezygnowany przyznał, że kobiety nie było w domu. Delikwentce grozi teraz 30 tys. zł grzywny.

#2. Nakaszlał na kobietę w ramach primaaprilisowego żartu31-letni mieszkaniec Świnoujścia za bardzo wziął sobie do serca Prima Aprilis. Mężczyzna nakaszlał na kobietę i powiedział jej, że ma koronawirusa. Gdy na miejsce przybyli policjanci, 31-latek wyznał, że jego zachowanie miało być tylko formą żartu z okazji 1 kwietnia. Niestety nikogo nie udało się rozbawić. Teraz mężczyzna odpowie przed Sądem Rejonowym.

#3. Zorganizowali huczne chrzciny w czasie kwarantanny. Posypały się mandatyW sobotę policjanci ze Środy Wielkopolskiej interweniowali w jednej z restauracji. Jak się okazało, właściciel udostępnił lokal około dwudziestu osobom, które postanowiły mimo pandemii koronawirusa spotkać się z okazji chrzcin. Zabawa trwała w najlepsze do czasu, gdy uczestnicy przyjęcia nie zostali ukarani mandatami i odesłani natychmiast do domów. Oberwało się też restauratorowi.

#4. Chcieli kupić alkohol po dziesiątej. Przebrali się za seniorówZgodnie z najnowszymi zarządzeniami władz, w godzinach 10-12 sklepy w całej Polsce są otwarte wyłącznie dla seniorów. Dwóch mieszkańców Zabrza w wieku 30 i 33 lat nie zamierzało się stosować do zasad. Krótko po dziesiątej wybrali się do sklepu w przebraniu staruszków. Niestety szybko zostali zdemaskowani przez ochroniarza, który nakazał im opuszczenie sklepu. Gdy mężczyźni odmówili, ochroniarz zagroził wezwaniem policji. Dopiero wtedy przebierańcy oddalili się.

#5. TVP publikuje oświadczenie odnośnie "Szkoły". Problem w tym, że ono też zawiera błędyProgram "Szkoła z TVP" to największe pośmiewisko ostatnich dni. Internauci niemal na każdym kroku wytykają prowadzącym skandaliczne błędy i brak przygotowania merytorycznego. W obliczu tak miażdżącej krytyki TVP wystosowała oświadczenie, które zawiera błędy interpunkcyjne. W kilku miejscach brakuje potrzebnych przecinków:
Poniżanie i dyskredytowanie nauczycieli, którzy realizując swoją misję zdecydowali się zaangażować w projekt edukacyjny, którego celem jest zapewnienie ciągłości nauczania świadczy o niedostrzeganiu powagi sytuacji i wyzwań, które stoją przed naszym społeczeństwem w tej trudnej chwili. Pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień uczący nasze dzieci w szkołach publicznych, dziś, kiedy poświęcają się i angażują w przedsięwzięcia służące dobru ogółu stają się obiektem drwin i ataków.

Może za bardzo się czepiamy i te przecinki wcale nie są takie ważne?

#6. Ratowniczka opisała 18-godzinną kwarantannę w karetce. Zwolniono ją listownie z pracyJakiś czas temu Marta Kołnacka, ratowniczka medyczna z Warszawy, opisała na Facebooku trudy swojej pracy w czasie zarazy:Post udostępniono ponad 5 tys. razy. Jak się później okazało - kwarantanna trwała w sumie 34 godziny. Niestety Martę spotkały surowe konsekwencje za publiczną krytykę pracodawcy. Jak napisała w środę:
Witam, chciałam Was poinformować, że dziś odebrałam pismo LISTOWNE, że dnia 24.03 została rozwiązana ze mną umowa z miesięcznym okresem przez pogotowie, jakoś dziwnie nie wiem czy pamiętacie, ale 16.03 publikowałam post dot. kwarantanny. Dziwny zbieg okoliczności ? Co o tym myślicie ????
Ja się czuje znów potraktowana jak... eh...
Bardzo Wszystkim dziękuję za miło spędzone prawie 7 lat....W internecie wybuchła burza. Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego "Meditrans" ugiął się pod naporem krytyki i ostatecznie postanowił przywrócić kobietę do pracy.

>>> Ostatnio pisaliśmy o tym, jak Polacy w Wielkiej Brytanii bawią się podczas kwarantanny

6

Oglądany: 129139x | Komentarzy: 162 | Okejek: 417 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.03

24.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało