Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Skandaliczny wywiad z ekspertem WHO

118 089  
277   140  
W dzisiejszym odcinku o tym, dlaczego z powodu koronawirusa na świecie może zabraknąć gumek. Będzie też o pośle PiS, który sugeruje, który produkt powinniśmy włączyć do swojej diety podczas epidemii.

#1. Ksiądz twierdzi, że podczas mszy nie można się zarazić koronawirusemTadeusz Guz, wykładowca KUL, udzielił wywiadu dla Telewizji Trwam oraz Radia Maryja. W trakcie audycji przyznał, że w kościele nie występuje ryzyko zarażenia się koronawirusem:
Pan Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia, bo jest święty. Podobnie każdy akt w czasie mszy świętej, bo niektórzy się obawiali, że kapłan, który celebruje, i jest komunia święta do ust, może zakażać. (...) Msza święta (...) zatem nie jest miejscem, przestrzenią i czasem rozprzestrzeniania wirusów, tylko przychodzenia Pana Boga. Jak Polska będzie bogata Bogiem, to będzie też zwyciężczynią nad tym śmiertelnie niebezpiecznym patogenom.

Zwrócił też uwagę na to, iż kapłan ma "konsekrowane dłonie":
Kapłan ma nie tylko umyte ręce w sensie takim, jakiego oczekuje pan minister zdrowia w Rzeczpospolitej Polskiej, lecz także kapłan ma umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym, czyli łaski. A zatem żadne udzielanie komunii świętej do ust nie zagraża ani jednemu Polakowi roznoszeniem jakichkolwiek wirusów, bo to jest akt święty.

Arcybiskup lubelski skrytykował słowa Guza i poprosił go o sprostowanie wypowiedzi niezgodnych z katolicką nauką o Eucharystii.

#2. Prezydent sugeruje, że wybory w maju mogą się nie odbyć przez epidemię koronawirusa


Zdjęcie (c) AKPA

Andrzej Duda w wywiadzie dla TVP przyznał, że przeprowadzenie majowych wyborów wciąż nie jest pewne:
Nikt nie jest w stanie tego określić. Ja powiedziałem, mam nadzieję, że już po świętach ta sytuacja będzie się uspokajała, i że będziemy mogli wracać do normalnego życia i oczywiście mam nadzieję, że będą warunki do przeprowadzenia wyborów. Ale gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że będziemy cały czas trzymać taką dyscyplinę i takie ograniczenia, jakie są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania. Natomiast ja liczę na to, że uda się te wybory spokojnie przeprowadzić. Myślę, że to jest ważne, żeby sytuacja była stabilna, jeżeli chodzi o funkcjonowanie państwa, i jeżeli chodzi o kwestię władzy i ustroju.

W ostatnich dniach swoją kampanię wyborczą zawiesiła Małgorzata Kidawa-Błońska, która nawołuje Polaków do bojkotu wyborów.

#3. Wzruszająca wiadomość lekarki do własnych dzieciCornelia Griggs jest chirurgiem dziecięcym z Nowego Jorku. Kobieta opublikowała na Twitterze wpis, który z miejsca pobił internet. Pod zdjęciem w maseczce ochronnej napisała:
Moje dzieci są jeszcze za młode, żeby to przeczytać. I ledwo rozpoznają mnie w takim stroju. Ale jeśli stracą mnie przez COVID-19, chcę, żeby wiedziały, że mama starała się ze wszystkich sił zrobić swoje.

Tweeta Cornelii polubiło już ponad 560 tys. osób. Kobieta w wywiadzie dla "New York Times" przyznała, że koronawirus zmieni wszystko. Zadeklarowała też chęć pomocy chorym i obiecała zachować spokój w trudnych sytuacjach.

#4. Poseł PiS uważa, że na koronawirusa najlepsze są... kiszonkiArkadiusz Czartoryski sugeruje na Facebooku, że w Polsce jest mniej przypadków zarażenia koronawirusem niż w Niemczech czy Włoszech, ponieważ w tamtych krajach ludzie nie mają w zwyczaju jedzenia kiszonek:
Kiszona kapusta na wirusa! Tu Polacy mają farta, bo przykładowo południowcy (Hiszpanie, Włosi) raczej nie jedzą i nie lubią kiszonych ogórków i kiszonej kapuchy, a tymczasem: bakterie kwasu mlekowego, które powstają w procesie kiszenia są naturalnym probiotykiem. (...) Są naszpikowane witaminami: A, C i E – „wielką trójką” przeciwutleniaczy walczących z wolnymi rodnikami. (…) Witaminy B1, B2 i B3 – również znajdziemy je w kiszonych specjałach.

Nie potwierdzono dotąd, żeby kiszona kapucha wspomagała leczenie Covid-19.

#5. Skandaliczny wywiad z ekspertem WHO. Pokazał, że nie zamierza się narażać ChinomBruce Aylward pracuje jako doradca dyrektora generalnego WHO. Mężczyzna wziął udział w video-rozmowie z hongkońską dziennikarką portalu RTHK News. W pewnym momencie spytała ona eksperta, czy WHO rozważa członkostwo Tajwanu. Aylward nie odpowiedział.
Przepraszam, nie słyszałem twojego pytania, Yvonne
- odparł po dłuższej przerwie.

Dziennikarka chciała powtórzyć pytanie, ale mężczyzna nalegał, by przeszła do następnego. Kobieta kontynuowała jednak temat Tajwanu. W efekcie Aylward rozłączył się. Wrócił chwilę późnej. Spytany znowu o Tajwan odpowiedział:
Cóż, rozmawialiśmy już o Chinach. Kiedy patrzymy na różne regiony Chin, faktycznie trzeba stwierdzić, że wszyscy wykonali całkiem niezłą robotę.

Filmik udostępniły tysiące internautów. Wielu z nich twierdzi, że stanowi on dowód na całkowitą zależność WHO od Chin.

https://youtu.be/a82ogrzfNM8

#6. Dramatyczne słowa prezesa firmy produkującej gumki. Czeka nas rewolucja seksualna?Goh Miah Kiat stoi na czele malezyjskiej firmy Karex, która jest największym na świecie producentem kondomów. W wyniku rosnącej liczby zarażeń koronawirusem firma musiała na 10 dni wstrzymać produkcję w trzech zakładach. Zdaniem biznesmena skutki odczują miliony ludzi:
Będzie globalny brak prezerwatyw. Moje obawy budzi to, że dla wielu programów humanitarnych w Afryce ten brak nie potrwa tylko dwa tygodnie czy miesiąc. To będą miesiące.

Do tej pory na świecie odnotowano ponad 770 tys. przypadków zarażenia koronawirusem i 37 tys. zgonów spowodowanych Covid-19.

>>> Ostatnio pisaliśmy o tym, dlaczego piękna aktorka nie zamierza siedzieć w domu

22

Oglądany: 118089x | Komentarzy: 140 | Okejek: 277 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.10

22.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało