Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Oto jak przebiega choroba wywołana koronawirusem. 22-latka opisała, przez co przechodziła

146 892  
191   74  
Młodzi ludzie często mają totalnie gdzieś wszystkie środki bezpieczeństwa i uważają, że cała ta afera z koronawirusem ich nie dotyczy, bo przecież "my nie jesteśmy starzy, nam nic się nie stanie". Takiego samego zdania była 22-letnia Bjonda Haliti. Rzeczywistość jednak dała jej mocno w kość, więc kobieta postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem, aby przestrzec i uświadomić wszystkich, którzy trafią na jej wpis.

#1.

Mam 22 lata i wyszedł mi pozytywny wynik testu na COVID-19.

Długo debatowałam, czy to udostępniać, ale chcę się podzielić swoim doświadczeniem, szczególnie z ludźmi w moim wieku, aby uświadamiać ich i łagodzić stres/niepokój, który mogą odczuwać w związku z pandemią.

#2. Dzień 1

Zaczęło się od łagodnego, suchego kaszlu i lekkiego bólu gardła. Byłam bardzo zmęczona tamtej nocy.

#3. Dzień 2

Czułam duże ciśnienie w głowie do tego stopnia, że kiedy kaszlałam, musiałam robić to delikatnie, aby uniknąć dyskomfortu. Tej nocy odczuwałam dreszcze i miałam gorączkę. Jednym z głównych objawów, który się dla mnie wyróżniał, był fizyczny ból oczu. Były wrażliwe i obolałe.

#4.

Ruszanie nimi było bardzo niekomfortowe. Poszperałam w sieci i odkryłam, że to tylko migrena, jednak ból wcale nie chciał odejść. Przespałam cały dzień.

#5. Dzień 3

Bardzo niski poziom energii, cały czas śpię i gorączkuję. Moje symptomy na ten moment to: suchy kaszel, migrena, gorączka, dreszcze, nudności. Zdecydowałam się iść do lekarza, gdzie wykluczono przeziębienie i zapalenie gardła.

#6.

Lekarz powiedział mi, że to prawdopodobnie jakaś infekcja i przepisał mi antybiotyki oraz 800 mg ibuprofenu. Upewniłam się, że jestem dobrze nawodniona i nafaszerowałam się witaminami i probiotykami. Tej nocy wciąż gorączkowałam.

#7. Dzień 4

W końcu nie ma już gorączki, ale pojawił się nowy objaw: spłycony oddech. Było to niewygodne, czułam się, jakbym miała cegły na klatce piersiowej. Wypróbowałam test samo-diagnostyczny, który przeczytałem online (wstrzymaj oddech i policz do 10), co udało mi się zrobić bez żadnych komplikacji.

#8.

W tym momencie chciałam zbadać się na obecność koronawirusa, jak powinno to być zrobione w pierwszej kolejności, ale bardzo trudno było się zakwalifikować. Kontynuowałam kwarantannę i nawadniałam się, nawadniałam i jeszcze raz nawadniałam.

#9. Dzień 5

Objawy: ból gardła, kaszel, płytki oddech. Poszłam do tego samego lekarza i uparłam się, żeby mnie przebadano. Lekarz powiedział, że moje parametry życiowe to "nic nadzwyczajnego", ale nie zamierzałam przyjąć odmowy! Poprosiłam też o prześwietlenie klatki piersiowej, wszystko wyszło normalnie.

#10.

Zalecono mi kontynuowanie kwarantanny i powiedziano, że otrzymam wyniki w ciągu 5-6 dni!!!!!

#11. Dzień 6

Przy dalszym stosowaniu antybiotyków i ibuprofenu, moje objawy to: ból gardła, kaszel, duszności. Mój poziom energii zaczął się zwiększać.

#12. Dzień 7

Objawy: lekki ból gardła, łagodny kaszel, spłycony oddech. Poziom energii wzrasta.

#13. Dzień 8

Symptomy: Łagodny kaszel, znów zaczynam się czuć jak ja. Energia!

#14. Dzień 9

Symptomy: Mój kaszel był trochę cięższy, normalny poziom energii.

#15. Dzień 10

Objawy: Łagodny kaszel, śluz, normalny poziom energii. Przyszły moje wyniki z laboratorium: POZYTYWNE.

#16.

Wciąż się izoluję i dbam o siebie. Dziś czuję się świetnie i zdrowo! Będę musiała przeprowadzić ponowny test, aby mieć pewność. Zrobię to, jeśli znajdę lekarza, który zechce mnie ponownie zbadać. Do tej pory nie miałam szczęścia.

#17.

Chcę tylko powiedzieć wszystkim, że zgodnie z zaleceniami mojego lekarza, izolowałam się w domu. Oto zdjęcie płynów, które brałam, aby pozostać nawodniona! Nie potrafię wystarczająco podkreślić, jak ważne jest NAWODNIENIE! Woda jest najważniejsza!

#18.

Wszyscy pytają, jak zaraziłam się COVID-19. Nie wiem. Ale wychodziłam na zewnątrz w środę, czwartek, piątek, sobotę, a mój kaszel zaczął się w niedzielę. Chyba pewnego dnia złapałam to w barze/klubie. Tak myślę.

#19.

Dlatego tak ważne jest zachowywanie odpowiedniej odległości! To było na początku miesiąca.

#20.

Dla tych, którzy pytają mnie, jak to jest: W przeszłości miałam do czynienia z przeziębieniami, które były gorsze niż to. Kiedy poszłam do lekarza, oceniłam mój ból jako umiarkowany (4/10). Pierwsze 3 dni były najtrudniejsze.

#21.

>>> Tu wywiad z Polką, która też zachorowała na covida
94

Oglądany: 146892x | Komentarzy: 74 | Okejek: 191 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.06

18.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało