Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Apple łaskawie zezwoliło swoim użytkownikom używania alkoholu przy czyszczeniu smartfonów - Co nowego w technologii?

41 937  
132   27  
W dzisiejszym odcinku odkazimy telefon z Samsungiem, sprawdzimy, jak Apple okłamywało nas przez te wszystkie lata oraz pomożemy sobie nawzajem w czasie trwającej obecnie epidemii.

#1. Polak stworzył aplikację do pomagania sobie w tych trudnych czasach


Choć w sieci sporo osób śmieszkuje sobie i drwi z obecnej sytuacji, to jednak nie wszystkim jest tak wesoło. W dobie panującej epidemii koronawirusa szczególnie zagrożone są osoby starsze, które w ostatnim czasie boją się wychodzić z domów. Co jednak począć, kiedy lodówka pusta, a zakupy trzeba zrobić?

Jakub Król zainicjował akcję społeczną, w której każdy może wziąć udział. Wystarczy zarejestrować się na stronie aplikacji ihelpyou.app i zgłosić chęć pomocy. Każdy wolontariusz może opisać, w jaki sposób jest w stanie pomóc. Wśród propozycji pojawia się na przykład wyprowadzanie zwierząt na spacer, robienie zakupów lub transport medyczny. Można też zaznaczyć, czy samemu dysponuje się samochodem.


Wszystko to oczywiście odbywa się w specjalnie przygotowanej aplikacji, którą stworzył pomysłodawca akcji wraz z drużyną z IT Focus.

Jeśli więc nudzicie się w domu, posprzątaliście już wszystkie pomieszczenia, uporządkowaliście ikony na pulpicie w komputerze i nie wiecie, co ze sobą zrobić, to gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tej akcji.

#2. Allegro uruchamia darmowe dostawy z Allegro Smart na miesiąc dla wszystkich


Allegro Smart to usługa, dzięki której za jednorazową (roczną lub miesięczną) opłatą można zapewnić sobie dostęp do wysyłek do paczkomatów, punktów odbioru oraz usług kurierskich. W związku z szalejącą epidemią koronawirusa i akcją zostań w domu, Allegro postanawia udostępnić swoją usługę zupełnie za darmo na miesiąc dla wszystkich. Wystarczy tylko aktywować ją na portalu aukcyjnym i korzystać.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że trzeba szukać ofert oznaczonych znaczkiem „smart”. Bezpłatna dostawa przysługuje tylko w przypadku zakupienia towarów od jednego sprzedawcy za minimum 40 zł. Jeśli interesuje was dostawa kurierem, to musicie kupić towar za co najmniej 100 zł od jednego sprzedawcy.

François Nuyts, prezes Allegro, tak opisuje nową akcję:

Ze względu na obecną sytuację w kraju i apele o pozostanie w domach i unikanie dużych zgromadzeń, Allegro zdecydowało się wspierać tych, którzy stosują się do zaleceń, a także rodziny, które chcą zrobić zakupy dla swoich najbliższych. W tym krytycznym okresie najbliższych kilku tygodni pokryjemy koszty dostaw. Akcja będzie finansowana przez Allegro i nie liczymy na zysk. Po upływie bezpłatnego okresu usługa wygaśnie automatycznie bez żadnych opłat dla użytkowników czy zachęt do jej wykupienia. Wyłącznym celem inicjatywy jest wsparcie najbardziej potrzebujących.
Zapewnia jednocześnie, że nie jest to żaden chwyt marketingowy, dzięki któremu po upływie miesiąca od klientów wyciągane będą pieniądze:

Po upływie bezpłatnego okresu miesięczna usługa wygaśnie dla nowych klientów automatycznie bez żadnych dodatkowych opłat czy zachęt do jej wykupienia.

#3. Samsung uruchamia akcję sterylizacji smartfonów


W trudnych czasach musimy sobie pomagać. Nawet producenci sprzętu elektronicznego starają się to robić. Samsung ogłosił niedawno uruchomienie akcji sterylizacji smartfonów za pomocą specjalnych urządzeń. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że akcja ta nie dotyczy jedynie telefonów od Samsunga.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy udać się na dowolne stoisko Samsunga i poprosić o wyczyszczenie swojego telefonu. Pełną listę punktów znajdziecie pod tym adresem.

#4. Płatność do 100 zł bez numeru PIN już niebawem? Wiele na to wskazuje


W związku z sami dobrze wiecie czym, Visa poinformowała, że zgadza się na wcześniejsze podniesienie limitu płatności zbliżeniowych do 100 zł bez konieczności wpisywania kodu PIN (w tej chwili limit wynosi 50 zł). Podobną decyzję podjęła bezpośrednia konkurencja Visy – czyli Mastercard.

Nowe zasady płatności wejdą w życie 19 marca dla Visy i 20-21 marca dla kart Mastercard. Nie wszędzie będą one jednak obowiązywały od razu. Operatorzy terminali płatniczych muszą najpierw zaktualizować oprogramowanie w swoich urządzeniach.

Na koniec warto dodać, że według pierwotnego założenia operacja miała zostać przeprowadzona dopiero w czwartym kwartale tego roku. Jednak ze względu na wyjątkową sytuację w kraju i na świecie, operatorzy kart płatniczych postanowili ją przyspieszyć.

#5. Apple nie mówiło swoim klientom całej prawdy przez wiele latTyle teraz mówi się o dezynfekowaniu smartfonów i innych urządzeń elektronicznych, z którymi często mamy kontakt. Eksperci zalecają używać w tym celu alkoholu o wysokim stężeniu. Niestety w przypadku sprzętów od Apple istniał pewien problem. Otóż producent nie zalecał używania preparatów zawierających alkohol do czyszczenia powierzchni swoich produktów, ponieważ mogło dojść do ich uszkodzenia.

Nastały jednak trudne czasy, więc Apple postanowiło zmienić zdanie. Od poniedziałku na stronie pomocy technicznej producenta widnieje informacja, według której użytkownicy sprzętu Apple jednak mogą używać środków do dezynfekcji zawierających alkohol (o stężeniu nawet do 70%).


Czy mogę używać środka dezynfekującego na moim produkcie Apple?

Używając 70-procentowych chusteczek z alkoholem izopropylowym lub chusteczek dezynfekujących Clorox, możesz delikatnie przetrzeć twarde, nieporowate powierzchnie produktu Apple, takie jak wyświetlacz, klawiatura lub inne powierzchnie zewnętrzne. Nie należy używać wybielaczy. Unikaj wilgoci w jakimkolwiek otworze i nie zanurzaj produktu Apple w żadnych środkach czyszczących. Nie używaj go na powierzchniach tekstylnych lub skórzanych.

Da się? Najwidoczniej wszystko się da – trzeba tylko chcieć.

#6. Dzięki tej funkcji ukryjesz burdel w swoim pokoju w trakcie pracy zdalnej


W trakcie epidemii koronawirusa wielu pracodawców zdecydowało się zezwolić swoim pracownikom na pracę zdalną. Niektóre zawody wymagają jednak od zatrudnionych ciągłego kontaktu ze współpracownikami. W takich sytuacjach najczęściej wykorzystuje się programy do przeprowadzania wideokonferencji - takie jak na przykład Zoom.

Nie wszyscy jednak chcą chwalić się tym, co mają za plecami. Dla nich idealnym rozwiązaniem będzie funkcja Zoom Virtual Background. Pozwala ona podmienić znajdującą się za nami scenerię na coś nieco bardziej przyjemnego dla oka. Użytkownicy mają do wyboru kilka domyślnych grafik oraz mogą dodać coś od siebie.


Narzędzie dostępne jest w ustawieniach programu, a skorzystanie z niego wydaje się być bardzo proste. Powodzenia!

W poprzednim odcinku: Oto lista stron internetowych, które śledzą nas najczęściej

5

Oglądany: 41937x | Komentarzy: 27 | Okejek: 132 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

01.04

31.03

30.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało