Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze CCCXXXV - Elektryka prąd nie tyka

108 805  
468   34  
W dzisiejszym odcinku "Zatrzymanych..." słowiańska fantazja ułańska na gali wręczenia Oscarów, dziwny bałwan z prawdziwego śniegu i nieudolna walka z koronawirusem.

#1. Grupowe zdjęcie elektryków, 1918 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Przysięga ochotników pozyskanych spośród byłych radzieckich jeńców wojennych przed włączeniem ich w szeregi ochotniczych pomocników Wehrmachtu (tzw. Hilfswillige), obwód leningradzki, 1943 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Dr Liu Kai i 87-letni pacjent oglądają zachód słońca w drodze powrotnej z tomografii komputerowej w Wuhan, prowincja Hubei, 5 marca 2020 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Rose Clapp ze swoim wnukiem gitarzystą Erikiem Claptonem w domu, który Erik kupił dla niej i jej męża w Surrey w Anglii. 1970 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Australijska pisarka-komunistka Katharine Susannah Prichard z rolnikami w kołchozie w regionie zwenigorodskim w obwodzie moskiewskim.

Kliknij i zobacz więcej!

Pisarka przybyła do ZSRR w 1933 r. Podróż zaowocowała napisaniem książki „Prawdziwa Rosja” i utratą męża, który pod jej nieobecność zbankrutował z powodu światowego kryzysu finansowego i popełnił samobójstwo.

#6. Elton John AIDS Foundation Academy Award Party - impreza po ceremonii wręczenia Oscarów, Hollywood, 21 marca 1994 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Siedzą przy stoliku: Kate Capshaw, Elton John, Bruce Springsteen, Patti Scialfa, siostra Rity Wilson - Lily, Tom Hanks, Rita Wilson i Steven Spielberg na imprezie po 66. ceremonii wręczenia nagród Akademii Filmowej. Na stole stoją trzy figurki Oscara - Bruce'a Springsteena za najlepszą piosenkę „Streets of Philadelphia” z filmu „Filadelfia”, Stevena Spielberga dla najlepszego reżysera za film „Lista Schindlera” oraz Toma Hanksa dla najlepszego aktora za film „Filadelfia”.

#7. Balerina Anna Antoniczewa z Teatru Bolszoj tańczy w stroju Medory z baletu „Korsarz” na przewróconym posągu Stalina, 1997 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Bałwan w Stambule, 1929 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Robotnicy wytyczają granicę oddzielającą sektor radziecki od sektora brytyjskiego na Placu Poczdamskim w Berlinie, 21 sierpnia 1948 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Kapral Luther E. Boger z 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA czyta znak ostrzegawczy, Kolonia, Niemcy, 4 kwietnia 1945 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#11. Wieczór w pobliżu piramid, około 1897 roku. Fot. Ernest R. Ashton

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Radiohead, 1987 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Scenograf Derek Meddings pracuje na planie filmu "GoldenEye", Wielka Brytania, 1995 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#14. Gennaro Armia, kapitan statku wycieczkowego "Diamond Princess'', jako ostatni opuszcza swój statek. Jokohama, 2 marca 2020 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Kwarantanna na statku wycieczkowym Diamond Princess trwała ponad dwa tygodnie. Naukowcy z Uniwersytetu w Umeå w Szwecji twierdzą, że przez to zaraziło się więcej pasażerów, niż gdyby nakazano natychmiastowe opuszczenie pokładu, gdy tylko pojawił się pierwszy przypadek pacjenta z koronawirusem COVID-19. Twierdzą, że tylko 70 osób byłoby zainfekowanych, gdyby statek został natychmiast ewakuowany w Jokohamie. Na Diamond Princess koronawirusa COVID-19 “złapało” 706 pasażerów. Sześć osób zmarło w wyniku infekcji.

Wskaźnik zakażeń na pokładzie był czterokrotnie wyższy niż w najbardziej zainfekowanych regionach Chin - mówi główny autor badania prof. Joacim Rocklöv, epidemiolog. Prawdopodobną przyczyną była bliskość pomiędzy ludźmi przebywającymi na statku. (za medonet.pl)

#15. Demonstracja przeciwko wojnie w Wietnamie. Włochy, Rzym, 1970 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#16. Zmęczony myśliwy odpoczywa na głowie nosorożca, którego upolował, Nepal, 1870 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#17. Hipisi protestujący przeciwko ustawie zakazującej mieszkania w samochodach, 1969 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#18. Zebra zaprzężona do powozu na Brixton Road w Londynie, 1915 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#19. Thomas Yallup, wódz rady plemienia Yakima, odwiedza swojego syna, kaprala Billa Yallupa, służącego na czołgu M48A3 Patton. Ćwiczenia na poligonie Yakima w 1954 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#20. Zbigniew Rybczyński i jego Oscar, Polska, 1983 r.

Kliknij i zobacz więcej!

W 1983 roku polski reżyser Zbigniew Rybczyński otrzymał Oscara w kategorii „najlepszy krótkometrażowy film animowany” za film „Tango”. Wtedy wszystko poszło nie tak od samego początku - prowadząca galę niepoprawnie wypowiedziała jego imię i nazwisko, a następnie orkiestra zagłuszyła część mowy laureata. Po otrzymaniu statuetki Rybczyński wyszedł na papierosa, a ochroniarz nie wpuścił z powrotem ekscentryka w smokingu i trampkach. Doszło do szarpaniny, wezwano policję i tym sposobem reżyser, który właśnie otrzymał statuetkę, spędził noc za kratami na posterunku policji.

<<< W poprzednim odcinku

5

Oglądany: 108805x | Komentarzy: 34 | Okejek: 468 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

06.05

05.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało