Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Te filmy uzyskały perfekcyjny wynik 100% w serwisie Rotten Tomatoes

70 743  
195   35  
Rotten Tomatoes to bardzo specyficzny serwis zawierający recenzje i oceny filmów. Różni się on od takiego IMDb na przykład tym, że nie zawiera on typowej oceny punktowej. Zamiast tego użytkownicy przyznają filmom "świeże" bądź "zgniłe" pomidory. Dzisiaj przyjrzymy się produkcjom, które uzyskały na stronie wynik "100% świeżych pomidorów".

#1. Obywatel Kane

"Obywatel Kane" to amerykański film fabularny z 1941 w reżyserii Orsona Wellesa. Dzieło uważane jest przez niektórych za najlepszy film w historii kina.

Po śmierci potentata wydawniczego, Charlesa Fostera Kane'a, reporter podejmuje się zadania odkrycia prawdziwego znaczenia jego ostatniego słowa "Różyczka" (ang. "Rosebud").

#2. Nieugięty Luke

"Nieugięty Luke" to amerykański dramat więzienny z 1967 roku w reżyserii Stuarta Rosenberga.

Pochodzący z południa zostaje skazany na dwa lata w wiejskim więzieniu, ale odmawia podporządkowania się.

#3. I młodzi pozostaną

"I młodzi pozostaną" to historyczny dramat wojenny z 2018 roku wyreżyserowany przez Petera Jacksona - znanego m.in. z filmów takich jak "Władca Pierścieni" czy "Dystrykt 9".

Dokument o I wojnie światowej z nigdy wcześniej niewidzianym materiałem filmowym. Upamiętnia on stulecie zakończenia wojny.

#4. Mickey and the Bear

"Mickey and the Bear" to rosyjski dramat z 2019 roku w reżyserii Annabelle Attanasio.

W obliczu odpowiedzialności za opiekę nad jej uzależnionym ojcem weteranem uparta nastolatka Mickey Peck stara się za wszelką cenę utrzymać na powierzchni.

#5. Sokół maltański

"Sokół maltański" to amerykański film fabularny z 1941 roku z Humphreyem Bogartem i Mary Astor w rolach głównych. Film jest debiutanckim dziełem reżysera Johna Hustona.

W biurze prywatnych detektywów zjawia się kobieta z pozornie łatwym zleceniem. Sprawa jednak komplikuje się, gdy jeden z pracowników biura ginie. Po czasie okazuje się, że wszystkie tropy prowadzą do tajemniczej statuetki sokoła maltańskiego.

#6. Na krańcu świata

"Na krańcu świata" to australijski thriller psychologiczny z 1971 roku w reżyserii Teda Kotcheffa.

Nauczyciel z wielkiego miasta zostaje rzucony do małej miejscowości, gdzie poznaje prymitywne i pijackie zwyczaje mieszkających tam ludzi.

#7. Dwunastu gniewnych ludzi

"Dwunastu gniewnych ludzi" to amerykański dramat sądowy z 1957 roku w reżyserii Sidneya Lumeta, zrealizowany na podstawie powstałego dwa lata wcześniej teatralnego przedstawienie telewizyjnego Reginalda Rose’a.

Film opowiada historię ławy przysięgłych obradującej w trakcie procesu młodego chłopaka oskarżonego o morderstwo.

#8. Człowiek na linie

"Człowiek na linie" to amerykańsko-brytyjski film dokumentalny z 2008 roku w reżyserii Jamesa Marsha.

Dzieło opowiada historię francuskiego linoskoczka Philippe'a Petita, który w 1974 przeszedł po linie między wieżami World Trade Center. Niektórzy uważają ten wyczyn za "artystyczną zbrodnię stulecia".

#9. Okno na podwórze

"Okno na podwórze" to amerykański film fabularny z 1954 roku w reżyserii Alfreda Hitchcocka. Dzieło powstało na podstawie opowiadania Cornella Woolricha.

Fotograf, przykuty do wózka inwalidzkiego przez swoją złamaną nogę, szpieguje swoich sąsiadów z okna własnego mieszkania, dzięki czemu odkrywa, że jeden z nich popełnił morderstwo.

#10. Rebeka

"Rebeka" to amerykański thriller psychologiczny z 1940 roku w reżyserii Alfreda Hitchcocka. Scenariusz filmu został stworzony na podstawie wydanej w 1938 roku powieści Daphne du Maurier o tym samym tytule.

Film opowiada historię młodej, naiwnej kobiety, która wychodzi za bogatego wdowca i postanawia zamieszkać z nim w jego ogromnej rezydencji. Nad ich związkiem ciąży jednak widmo tragicznie zmarłej pierwszej żony pana młodego.

#11. I zbaw nas ode złego

"I zbaw nas ode złego" to amerykański dokument z 2006 roku wyreżyserowany przez Amy Berg.

Film opowiada historię irlandzkiego księdza Olivera O'Grady'ego, który przyznał się do molestowania i zgwałcenia łącznie 25 dzieci na przestrzeni kilkunastu lat, kiedy pełnił swój urząd w północnej Kalifornii.

#12. Zatrzyj ślady

"Zatrzyj ślady" to film fabularny produkcji amerykańskiej z 2018 roku w reżyserii Debry Granik, na motywach powieści autorstwa Petera Rocka.

Ojciec weteran i jego trzynastoletnia córka mieszkają w publicznym parku w Portland w Oregonie. Ich życie wywraca się do góry nogami, kiedy nastolatka zostaje zauważona przez biegacza, który zawiadamia o wszystkim odpowiednie służby.

#13. M – Morderca

"M - Morderca" to niemiecki film grozy z 1931 roku w reżyserii Fritza Langa. Fabuła oparta została na autentycznej historii mordercy dzieci - Petera Kürtena.

W niemieckim miasteczku grasuje seryjny morderca dzieci, z którym nawet policja nie jest w stanie sobie poradzić. Po pewnym czasie w obławe włączają się inni przestępcy.

#14. Mary Poppins

"Mary Poppins" to amerykański musical z 1964 wyprodukowany przez Walta Disneya, wyreżyserowany przez Roberta Stevensona.

Guwernantka posiadająca magiczne moce decyduje się zaopiekować dwójką dzieci.

#15. Frankenstein

"Frankenstein" to amerykański film fabularny powstały w 1931 na podstawie powieści Mary Shelley. Wyreżyserował go James Whale.

Szalony naukowiec tworzy żywą istotę z poszczególnych części ludzkich ciał odnalezionych na lokalnym cmentarzu

#16. Narzeczona Frankensteina

"Narzeczona Frankensteina" to amerykański czarno-biały film z 1935 roku, będący kontynuacją filmu "Frankenstein" z 1931 roku, również w reżyserii Jamesa Whale'a.

Szalony naukowiec postanawia stworzyć partnerkę dla swojego potwora.

#17. Terminator

"Terminator" to amerykański film z gatunku science fiction, wyreżyserowany w 1984 roku przez Jamesa Camerona. Jako ciekawostkę warto dodać, że film ten wyświetlany był w Polsce pod tytułem "Elektroniczny morderca".

Żołnierz i cyborg podróżują z przyszłości, aby wypełnić swoje misje. Jeden z nich ma za zadanie zabić pewną kobietę, drugi musi ją ochronić.

#18. Siedmiu samurajów

"Siedmiu samurajów" to film w reżyserii Akiry Kurosawy, powstały w 1954 roku.

Biedna wioska atakowana przez bandytów zatrudnia siedmiu bezrobotnych samurajów, aby pomogli im obronić się przez najeźdźcami.

#19. Słodkie jutro

"Słodkie jutro" to kanadyjski dramat obyczajowy z 1997 roku na podstawie powieści Russella Banksa. Film został wyreżyserowany przez Atoma Egoyana.

Wypadek autobusu w małym miasteczku sprawia, że dochodzi do pewnego zbiegu okoliczności.

#20. Deszczowa piosenka

"Deszczowa piosenka" to amerykański film muzyczny z 1952 roku w reżyserii Stanleya Donena i Gene’a Kelly’ego.

Film opowiada historie gwiazd kina niemego, które stają przed szansą zagrania w pierwszym w swoim życiu filmie z dźwiękowym. Niestety główna bohaterka ma z tym pewien problem.

#21. Anatomia morderstwa

"Anatomia morderstwa" to amerykański dramat sądowy z 1959 roku na podstawie powieści Johna D. Voelkera, wyreżyserowany przez Otto Premingera.

Adwokat staje w obronie mężczyzny oskarżonego o morderstwo gwałciciela swojej żony.

#22. Przygody Robin Hooda

"Przygody Robin Hooda" to amerykański film z gatunku płaszcza i szpady z 1938 roku w reżyserii Michaela Curtiza i Williama Keighleya.

Sir Robin z Locksley opowiada sie po stronie nieobecnego króla Ryszarda, przez co zostaje pozbawiony całego majątku i skazany na banicje. Po czasie staje na czele bandy, która rabuje bogatych i oddaje biednym.

#23. Na Zachodzie bez zmian

"Na Zachodzie bez zmian" to amerykański film z 1930 roku w reżyserii Lewisa Milestone'a zrealizowany na podstawie powieści Ericha Marii Remarque’a pod tym samym tytułem.

Grupa młodych niemieckich żołnierzy walczy o przetrwanie w okopach I wojny światowej.

#24. Pancernik Potiomkin

"Pancernik Potiomkin" to radziecki film niemy nakręcony w 1925 roku przez Siergieja Eisensteina. Stanowi on drugą część trylogii filmowej.

W samym środku rosyjskiej rewolucji 1905 roku załoga pancernika Potemkin buntuje się przeciwko brutalnemu, tyranicznemu reżimowi oficerów statku.

#25. Toy Story

"Toy Story" to znany wszystkim film animowany z 1995 roku w reżyserii Johna Lassetera, stworzony przez firmę Pixar.

Film opowiada historię grupy zabawek. Jedna z nich - kowboj o imieniu Chudy - czuje, że jego pozycja w grupie jest zagrożona za sprawą pojawienia się nowego gościa - kosmicznej zabawki Buzza Astrala.

#26. Toy Story 2

"Toy Story 2" to film animowany z 1999 roku stanowiący kontynuację animacji z 1995 roku. Produkcję studia Pixar i tym razem wyreżyserował John Lasseter.

Film jest bezpośrednią kontynuacją przygód kowboja Chudego i jego ekipy zabawek. Tym razem główny bohater zostaje uprowadzony przez kolekcjonera, a cała reszta rusza mu na ratunek.

#27. Dzisiejsze czasy

"Dzisiejsze czasy" to czarno-biały film amerykański z 1936 roku, ostatni z filmów niemych Charliego Chaplina.

Film jest satyrą życia w społeczeństwie rewolucji przemysłowej. Chaplin gra robotnika imającego się różnych zawodów. W trakcie swojej tułaczki poznaje młodą, bezdomną kobietę, w której się zakochuje.

#28. Szachowe dzieciństwo

"Szachowe dzieciństwo" to amerykański film biograficzny z 1993 roku w reżyserii Stevena Zailliana, będący adaptacją książki Freda Waitzkina opisującej dzieciństwo jego syna Josha.

Rodzice odkrywają u swojego siedmioletniego syna fenomenalne zdolności szachowe. Młodzieniec nauczył się wszystkiego podpatrując amatorskie rozgrywki w lokalnym parku. Starają się nakłonić go, aby rozwijał swój talent i wziął udział w prestiżowych zawodach. Poddany takiej presji młody chłopak nie znosi tego najlepiej.

#29. 3½ Minutes, Ten Bullets

"3½ Minutes, Ten Bullets" to amerykański film dokumentalny z 2015 roku wyreżyserowany przez Marca Silvera.

Filmowiec skrupulatnie bada okoliczności śmierci nastolatka, Jordana Davisa, który został zamordowany przez zbyt głośną muzykę w jego samochodzie.

#30. Grona gniewu

"Grona gniewu" to amerykański film z 1940 roku w reżyserii Johna Forda, oparty na powieści Johna Steinbecka.

Biedna rodzina ze środkowego zachodu jest zmuszona do opuszczenia swojej ziemi z powodów finansowych i wielkiej suszy. Ruszają do Kalifornii w poszukiwaniu lepszego życia.

#31. Rio Bravo

"Rio Bravo" to amerykański western z 1959 roku w reżyserii Howarda Hawksa. Fabuła filmu została oparta na podstawie opowiadania B.H. McCampbell.

Szeryf małego miasteczka na Dzikim Zachodzie robi co w jego mocy, aby nie dopuścić do wypuszczenia z więzienia znanego mordercy.

#32. Gra cieni

"Gra cieni" to południowokoreański film w reżyserii Kim Jee-woona z 2016 roku.

Oficer japońskiej policji otrzymuje zadanie zinfiltrowania szeregów koreańskiego ruchu oporu. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że musi działać przeciwko organizacji, do której kiedyś sam należał.

#33. Dawson City: Frozen Time

"Dawson City: Frozen Time" to niezwykłe dzieło filmowe z 2017 roku, które łączy w sobie historię dawno zaginionej kolekcji 533 odbitek filmowych z początku XIX wieku.

Dzieło ukazuje historię Dawson City - miasta gorączki złota, które przez dziesięciolecia skrywało w sobie setki zapomnianych, niemych filmów ukrytych w wiecznej zmarzlinie.

#34. Gabinet doktora Caligari

"Gabinet doktora Caligari" to film niemy z 1920 roku, wyreżyserowany przez Roberta Wiene.

W niewielkim miasteczku dochodzi do serii tajemniczych morderstw. Po czasie przyjaciel jednej z ofiar odkrywa, że za wszystkim może stać wędrowny hipnotyzer, który zawitał do miasteczka.

#35. Kurs do Krainy Cienia

"Kurs do Krainy Cienia" to amerykański film dokumentalno-kryminalno-wojenny z 2007 roku w reżyserii i na podstawie scenariusza Alexa Gibneya.

Film opowiada o torturach stosowanych przez amerykańskie wojsko w Afganistanie, Iraku i Guantanamo, skupiając się na niewinnym taksówkarzu w Afganistanie, który był torturowany i zabity w 2002 r.

Alex Gibney zdradza makabryczne szczegóły dotyczące amerykańskich tortur i praktyk przesłuchiwania w czasie wojny w Afganistanie.

#36. Pinokio

"Pinokio" to amerykański film animowany z 1940 roku wytwórni filmowej Walt Disney Animation Studios zrealizowany na podstawie powieści Carlo Collodiego o tym samym tytule.

Ożywiona drewniana lalka musi udowodnić, iż jest godna, aby stać się prawdziwym chłopcem.

#37. 400 batów

"400 batów" to francuski czarno-biały dramat obyczajowy z 1959 r. w reżyserii François Truffauta.

"400 batów" to historia nastolatka, który czuje się nierozumiany zarówno przez rówieśników, jak i przez dorosłych. Jego jedynym marzeniem jest ucieczka nad morze.

#38. Rzym, miasto otwarte

"Rzym, miasto otwarte" to włoski dramat wojenny z 1945 roku w reżyserii Roberta Rosselliniego.

Akcja filmu toczy się w okupowanym przez nazistów Rzymie.

#39. Praca

"Praca" to amerykański film dokumentalny z 2017 roku w reżyserii Gethina Aldousa i Jairusa McLeary'ego.

Trzech ludzi z zewnątrz spędza cztery dni w więzieniu Folsom. W tym czasie biorą oni udział w specjalnej, kilkudniowej terapii wraz z osadzonymi.

#40. Chained for Life

"Chained for Life" to amerykański dramat z 2018 roku wyreżyserowany przez Aarona Schimberga.

To historia dziwnego europejskiego reżysera, który kręci swój pierwszy anglojęzyczny film.
15

Oglądany: 70743x | Komentarzy: 35 | Okejek: 195 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.10

16.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało