Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zdjęcia przed i po pokazują, jak strach przed koronawirusem opróżnił największe atrakcje turystyczne Europy

80 072  
158   70  
Rozprzestrzeniający się po świecie koronawirus nie tylko sprawia, że ze sklepowych półek znika mydło i inne środki czystości. Cierpi na tym również przemysł turystyczny, a największe atrakcje w całej Europie świecą pustkami. Jak to wygląda? Nie musicie jechać na miejsce, aby się przekonać. Sprawdzicie to tutaj.

#1. Przed: Piazza del Duomo - Plac w Mediolanie, Włochy

Na placu znajdują się najważniejsze budynki w całym Mediolanie - w tym Duomo di Milano i Galleria Vittorio Emanuele II. Według statystyk plac odwiedzany jest przez pięć milionów turystów rocznie.

#2. Po: Piazza del Duomo - Plac w Mediolanie, Włochy

Mediolański Duomo i Opera La Scala zostały zamknięte dla zwiedzających 25 lutego. Według The Guardian zamknięte zostały również szkoły, uniwersytety, teatry i kina.

"Jest bardzo pusty. Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam" - powiedziała gazecie Angela Trapani, jedna z mieszkanek Mediolanu.

#3. Przed: Schody Hiszpańskie w Rzymie, Włochy

Obiekt ten jest tak popularny wśród turystów odwiedzających Rzym, że w sierpniu 2019 roku odwiedzający byli karani grzywną w wysokości 250 euro, jeśli zostali przyłapani na siedzeniu na schodach.

#4. Po: Schody Hiszpańskie w Rzymie, Włochy

W Rzymie odnotowano wprawdzie zaledwie 12 potwierdzonych przypadków koronawirusa (stan na 2 marca), jednak nawet to skutecznie odstrasza turystów.

#5. Przed: Koloseum w Rzymie, Włochy

Ten zabytek już dawno temu został wpisany na listę Unesco. Odwiedza go ponad 7 mln turystów każdego roku.

#6. Po: Koloseum w Rzymie, Włochy

Teraz dookoła Koloseum można zauważyć zaledwie garstkę turystów w porównaniu ze stanem sprzed kilku miesięcy. Większość z nich nosi na twarzach maski.

#7. Przed: Plac Wenecki w Rzymie, Włochy

Oto kolejna ważna atrakcja turystyczna w Rzymie - Plac Wenecki. Wprawdzie nie cieszy się on tak wielkim zainteresowaniem jak Koloseum, jednak znajduje się na tyle blisko najważniejszego zabytku Rzymu, że turyści odwiedzają go przy okazji.

#8. Po: Plac Wenecki w Rzymie, Włochy

Obecnie dookoła placu widać jedynie pojedynczych turystów, którzy są na tyle odważni, aby przyjeżdżać do stolicy Włoch.

#9. Przed: Plac przed Bazyliką Świętego Piotra, Watykan

Watykan jest jednym z najbardziej popularnych miejsc kultu religijnego na świecie. W miesiącach letnich Kaplicę Sykstyńską odwiedza codziennie prawie 20 000 osób.

#10. Po: Plac przed Bazyliką Świętego Piotra, Watykan

Po wybuchu epidemii koronawirusa we Włoszech sprawy przybrały na tyle poważny obrót, że badaniom na obecność wirusa poddano nawet samego papieża Franciszka.

#11. Przed: Muzeum Luwr w Paryżu, Francja

Miejsce, w którym znajduje się słynny portret Mona Lisy, jest jedną z najczęściej odwiedzanych galerii na świecie. W 2019 roku Luwr odwiedziło ponad 10 mln turystów. Daje nam to prawie 15 000 osób dziennie.

#12. Po: Muzeum Luwr w Paryżu, Francja

1 marca 2020 roku muzeum zostało zamknięte z powodu wirusa. Znak, który widnieje przed wejściem, mówi: "O godzinach otwarcia poinformujemy Państwa jak najszybciej. Przepraszamy za wszelkie niedogodności".

#13. Przed: Plac Świętego Marka w Wenecji, Włochy

Plac Świętego Marka w Wenecji położony jest w najstarszej części miasta i jest najbardziej rozpoznawalnym placem w całej Wenecji. Każdego roku odwiedza go masa turystów (podobnie zresztą jak samą Wenecję).

#14. Po: Plac Świętego Marka w Wenecji, Włochy

Po wybuchu epidemii wprawdzie wciąż widać ludzi, jednak nie jest ich już tak wielu.
12

Oglądany: 80072x | Komentarzy: 70 | Okejek: 158 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.02

24.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało