Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

To najfajniejszy sędzia na świecie - zawsze stara się wymierzać kary adekwatne do winy. Ale to nie są takie zwykłe kary

61 413  
354   36  
Sędzia Michael Cicconetti z Painesville w Ohio nie jest takim zwykłym sędzią. Mężczyzna wierzy, że kara powinna być adekwatna do winy, dlatego osoby przez niego skazane otrzymują bardzo nietypowe zadania do wykonania.

#1. Michael Cicconetti jest sędzią w mieście Painesville w stanie Ohio - jednak nie takim zwykłym sędzią

Mężczyzna zdobył niesamowitą popularność ze względu na swoje nietuzinkowe podejście do kwestii "pokuty". Jego zdaniem wlepianie standardowych "zawiasów" lub grzywien nie ma większego sensu, ponieważ winny nie wyniesie z tego żadnej lekcji. Zamiast tego woli wymierzać kary adekwatne do popełnionej zbrodni.

Już na wstępie zaznaczę, że wszystkie jego wyroki są w pełni zgodne z prawem.

#2. Kobieta, która porzuciła kocięta w lesie, musiała sama spędzić tam noc

Pierwszy przykład, a już taki mocny. Kobieta stanęła przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami. Udowodniono jej, że wywiozła do lasu i porzuciła aż 35 kociąt. Sędzia wiedział, że kobieta musiała zrozumieć, że zrobiła źle, w przeciwnym razie nic nie powstrzyma jej przed ponownym wywiezieniem kotów do lasu. Cicconetti zdecydował więc skazać ją na spędzenie nocy w lesie - bez pomocy z zewnątrz.

Oto co sędzia powiedział skazanej:

Jakbyś się czuła, gdyby porzucono cię w lesie w nocy? Musiałabyś siedzieć tam na zimnie, słuchając kojotów, szopów i innych zwierząt, nie wiedząc gdzie i kiedy otrzymasz swój następny posiłek. Nie wiedząc, kiedy zostaniesz uratowana.

#3. Kolejna sprawa - kolejne znęcanie się nad zwierzętami i kolejny nietypowy wyrok

Tym razem oskarżoną była kobieta, która przetrzymywała swojego psa w brudzie, głodziła go i ogólnie bardzo źle go traktowała. Sędzia po długim namyśle podjął decyzję i postanowił skazać ją na spędzenie całego dnia na miejskim wysypisku wśród śmieci.

Chcę, żebyś zeszła na wysypisko i żebyś znalazła najbardziej śmierdzące i okropne miejsce, a następnie spędziła tam całe osiem godzin. Będziesz miała czas, aby pomyśleć o tym, co zrobiłaś temu psu i jak on musiał się czuć pod twoją opieką. Jeśli zwymiotujesz, to trudno.

#4. To tylko dwa przykłady z brzegu, dzięki którym sędzia zdobył popularność

Wyroków było jednak o wiele więcej.

#5. Namawianie do seksu

Trzech mężczyzn, którzy zostali przyłapani nakłanianiu do seksu, zostało skazanych na noszenie strojów kurczaków z napisem "Nie dla kurzych ferm w Painesville".

#6. Dewastacja szopki

Dwóch nastolatków, którzy na figurce Jezusa napisali "666", musiało chodzić po mieście z osłem, na którym wisiała tabliczka z napisem "Sorry for the jackass offense, but he is soooo cute!" (ang. Przepraszamy za głupią obrazę, ale on jest taki słodki - gra słów, ponieważ w języku angielskim słowo jackass oznacza zarówno osła jako zwierzę, jak również debila).

#7. Oszukanie taksówkarza

Kobieta, która oszukała taksówkarza i nie zapłaciła mu za kurs, została skazana na przejście 30 mil (około 48 km) pieszo w ciągu 48 godzin. 30 mil to dystans, jaki pokonał taryfiarz, wożąc kobietę po mieście.

#8. Kradzież roweru

Mężczyzna, który ukradł rower, spędził 10 dni, jeżdżąc na rowerze (tym razem swoim), aby wesprzeć lokalną organizację charytatywną.

#9. Piknik za przebijanie opon

Nastolatkom, którzy przebili opony autobusu szkolnego, kazano zorganizować piknik dla dzieci ze szkoły podstawowej, których wypad odwołano z powodu żartu.

#10. Zrobić coś dla społeczności

Grupa oskarżonych (za różne przewinienia) otrzymała zadanie odśnieżania lokalnego domu starców w czasie największych opadów śniegu.

#11. Nazwanie policjantów świniami i nie tylko

Mężczyzna, który w trakcie popełniania wykroczenia drogowego krzyczał do policjantów, że są "świniami", w ramach pokuty musiał stanąć na rogu ulicy z wielką maciorą, na której wisiała tabliczka z napisem "To nie jest policjant".

#12. Kradzież treści pornograficznych

18-latek, który ukradł z księgarni kilka "świerszczyków", musiał później siedzieć przed sklepem z opaską na oczach i tabliczką z napisem "See no evil" (ang. nie widzę zła).

#13. Kara za zastrzelenie psa

Mężczyzna, który zastrzelił psa, otrzymał karę w postaci corocznego przymusowego wspierania lokalnego schroniska dla bezdomnych psów karmą.

#14. Przyłapany z naładowaną bronią

Mężczyzna, który został przyłapany z naładowaną nielegalną bronią, musiał iść do kostnicy i obejrzeć sobie trupy.

#15. Napaść z użyciem gazu pieprzowego

Kobieta, która przyznała się do napaści z użyciem gazu pieprzowego, otrzymała wybór: mogła spędzić 30 dni w więzieniu lub spędzić zaledwie trzy dni na pracach społecznych. Jednak w tej drugiej opcji krył się haczyk. Kobieta musiała pozwolić spryskać sobie twarz gazem pieprzowym. Oskarżona wybrała oczywiście tę drugą opcję. Doszło nawet do opryskiwania twarzy, jednak w buteleczce zamiast gazu była zwykła woda.

#16. Kradzież monet z kościoła

Kobieta, która została przyłapana na kradzieży monet z kościoła, otrzymała dość nietypową pokutę. Przed niedzielną mszą musiała stanąć przed kościołem i przeprosić każdego wiernego z osobna.

#17. Niania, która została przyłapana na biciu swojego wychowanka

Kobieta, którą przyłapano na biciu dziecka, którym miała się opiekować, otrzymała zadanie. Musiała przeczytać i przyswoić kilka artykułów o konsekwencjach znęcania się nad dziećmi, a następnie przedstawić i omówić ich treść w sądzie przed sędzią, rodzicami ofiary i widzami.

#18. Przemoc wobec dzieci

Mężczyzna, który dopuścił się przemocy wobec dzieci, został wysłany do szkoły w stroju psa, gdzie miał wygłosić wykład o bezpieczeństwie.

#19. Jego misja wciąż trwa

To oczywiście tylko kilka przykładów nietypowych wyroków wydawanych przez sędziego Cicconetti z Painesville w stanie Ohio. Trzeba przyznać, że facet ma fantazję. Jak sam jednak podkreśla, zawsze stara się, aby kara była adekwatna do popełnionego czynu.
10

Oglądany: 61413x | Komentarzy: 36 | Okejek: 354 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało