Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Tom Hanks, Al Pacino, Johnny Depp i kilku innych aktorów, którzy nie oglądają filmów, w których grają

58 264  
95   22  
Mimo ogromnego sukcesu i rozpoznawalności, wielu aktorów nie może znieść widoku swojej twarzy na ekranie. Każdy z nich ma swoje powody, choć nie zawsze chce się nimi dzielić.

#1. Adam Driver

Z przeprowadzonego w 2019 roku wywiadu możemy dowiedzieć się, że gwiazda nowej trylogii "Gwiezdnych wojen" nie lubi oglądać produkcji, w których występuje.

Jestem przyzwyczajony do odgrywania ról. Zaczynałem w teatrze, gdzie nie miałem nawet możliwości oglądania samego siebie... więc dlaczego miałbym to robić teraz? Dopóki wiem, jakie to uczucie... to mi wystarcza.

Mimo że Driver tak nie lubi oglądać swoich filmów, to dla ostatniej części nowej trylogii "Gwiezdnych wojen" zrobił wyjątek, ponieważ sam jest wielkim fanem franczyzy. Dodatkowo chciał się przekonać, jak producenci poradzili sobie ze wszystkimi zapowiadanymi efektami specjalnymi, ponieważ większość scen, w których występował Adam, kręcona była na zielonym tle.

Po prostu stoisz przed ekranem, a oni mówią ci "zaufaj nam, twój miecz świetlny działa bez zarzutu... a za tobą jest przestrzeń kosmiczna". To jest naprawdę spoko.

#2. Tom Hanks

Mimo iż Tom Hanks grał w takich kultowych produkcjach jak "Cast Away", "Filadelfia", czy "Forrest Gump" aktor w rzeczywistości nie oglądał większości filmów, w których wystąpił. Sam twierdzi, że robi to, ponieważ jego zdaniem to "straszny błąd".

Oglądanie swoich własnych filmów nie nauczy cię tego, co należy robić. Nauczysz się jedynie tego, czego nie należy robić. W oglądaniu starych filmów chodzi o to, że się nie zmieniają.

#3. Reese Witherspoon

Podczas jednego z wywiadów aktorka wyznała, że nie chce oglądać swoich filmów, a czasem zdarza jej się nawet mała amnezja i kompletnie nie pamięta scen, w których występowała.

Mam absolutną amnezję jeśli chodzi o niemal każdy film, w jakim grałam. Nie obejrzę ich, bo gdybym to zrobiła, to szczerze bym się znienawidziła.

Czasem kiedy patrzę na sceny, w których grałam, myślę sobie, że kompletnie tego nie pamiętam. To jest naprawdę dziwne.

#4. Al Pacino

Al Pacino to jedna z największych i najbardziej kultowych postaci kina. Aktor może nie jest tak zawzięty jak inni, aby nie oglądać filmów, w których wystąpił, ale nie lubi tego robić. A już na pewno nie lubi ich oglądać po kilka razy.

Nie ma prawdziwej potrzeby, aby do tego wracać. Widziałem to. Wiem, co to jest. Jeśli to jest dobre, to czuję się szczęśliwy. Jeśli nie, to jest to coś, o czym staram się zapomnieć.

Pacino wyznał, że jedyny wyjątek stanowią filmy, które akurat lecą w telewizji, kiedy sam siedzi przed ekranem i kompletnie nie ma czego oglądać.

#5. Megan Fox

Megan Fox to aktorka, która odczuwa coś, z czym wielu z nas mogłoby się utożsamić. Kojarzycie to uczucie, kiedy słyszycie swój własny glos na nagraniu i myślicie sobie, że to przecież nie wy. Ona ma tak z filmami, w których grała.

Od oglądania tego po prostu robi mi się niedobrze. Bleh... zabij mnie, po prostu mnie zabij. Dlaczego mi to robisz?! Uduś mnie czy coś.

W taki sposób zareagowała, kiedy w trakcie wywiadu włączono jeden z jej filmów. Później dodała.

To dziwne. Ponieważ dorastałam z myślą, że będę słuchała samej siebie i starała się poprawiać błędy, które popełniam. Ale zwykle, kiedy się słyszę, myślę sobie "a kto to w ogóle jest".

#6. Jesse Eisenberg

Jesse Eisenberg chyba nie do końca lubi samego siebie. W jednym z wywiadów powiedział kiedyś, że nie cierpi oglądać własnej buzi na ekranie i... nie lubi czytać krytycznych komentarzy na własny temat.

Nie oglądam niczego, w czym byłam i nie czytam recenzji ani analiz filmów, w których występowałem, ani moich sztuk.

Kiedy go zapytano, czy zrobiłby wyjątek, odpowiedział:

Mam bardzo konkretne przeczucie co do tego, co robię. Naprawdę lubię myśleć, że pracuje w takiej bańce i mogę doświadczać tych osobistych emocji, nie myśląc, że będzie ona kontrolowana przez wiele osób, w niektórych przypadkach przez małą grupę ludzi. Zdjęcie z siebie tego ciężaru myślenia o tym, jak to będzie postrzegane przez innych ludzi lub przeze mnie, sprawiło, że czuję się o wiele bardziej komfortowo.

#7. Jared Leto

Jared Leto też nie ogląda filmów, w których zagrał, jednak zrobił w swoim życiu kilka wyjątków. Chodzi o "Requiem for a Dream" i "Blade Runner 2049".

Jak tylko obejrzysz własny film, wtedy staje się subiektywny. Po prostu myślę, że przy oglądaniu własnych filmów, jako widz jesteś zbyt świadomy procesu jego powstawania. Albo podoba ci się to, co zrobiłeś i masz skłonność do powtarzania tego, albo nie podobało ci się to, a to może sprawić, że staniesz się świadomy siebie. Nie jestem pewien, czy jest to warte podejmowania ryzyka.

Aktor zasugerował również, że nie ogląda swoich własnych filmów, bo po prostu wie, jak się skończą.

#8. Johnny Depp

Johnny Depp również przyznał, że nie ogląda filmów, w których gra główne role.

Już dawno temu dokonałem wyboru, że lepiej jest nie oglądać własnych filmów, co nie zawsze jest łatwe, bo czasem tęsknisz za wieloma niesamowitymi pracami swoich przyjaciół. Ale czuję, że to by mi po prostu zaszkodziło. Więc wolę pozostawać ignorantem co do wyniku czegokolwiek, bo kiedy skończysz grać tę postać, to już nie twoja sprawa.

#9. Julianne Moore

Aktorka Julianne Moore ma na swoim koncie kilka dużych ról w świetnych produkcjach. Jednak kobieta woli nie oglądać filmów, w których wystąpiła.

Nie widziałam żadnego z moich własnych filmów. Nie mogę nawet usiedzieć na premierze. Bardziej podoba mi się bycie w filmie niż oglądanie. To jest to, co wolę robić, zamiast oglądać gotowy produkt.

#10. Javier Bardem

Javier Bardem wyznał w trakcie jednego z wywiadów, że uwielbia aktorstwo, jednak nie lubi oglądać własnych filmów.

To, że lubię tworzyć daną postać, nie oznacza, że lubię patrzeć, jak gram.

Aktor powiedział, że jest zbyt krytyczny względem własnej osoby.

Nie mogę nawet oglądać tego nosa, tego głosu, tych śmiesznych oczu. Nie mogę sobie z tym poradzić. Ale kiedy to robię, nie widzę nosa ani nie słyszę swojego głosu; to tak, jakby było coś mocniejszego, większego niż to. I muszę to wyrazić.

#11. Angelina Jolie

Angelina Jolie nie jest aż tak krytyczna wobec siebie i większość swoich prac widziała przynajmniej raz, jednak są takie filmy, których nie oglądała i oglądać nie chce.

Bardziej podoba mi się proces ich wykonywania niż oglądanie.

Powiedziała też, że nigdy nie czuła potrzeby, aby oglądać którąkolwiek z produkcji po raz drugi.

#12. Joaquin Phoenix

Joaquin Phoenix to bardzo znany aktor, który wystąpił w kilku świetnych filmach, jednak większość publiczności kojarzy go z jego najnowszym dziełem - Jokerem. Phoenix wyznał jednak, że tak naprawdę widział tylko dwa filmy, w których sam zagrał "Ona" oraz "Mistrz".

Powiedział, że początkowo miał nadzieję, że oglądanie własnych produkcji pomoże mu rozwinąć się, jako aktorowi, ale tak się nie stało.

Myślałem, że jestem na tyle dojrzały, by oglądać i się uczyć na własnych błędach. Jednak okazało się, że są to błędy, które popełniłem i tyle. Na pewno nie jest to dla mnie coś, z czym się zmagam.
25

Oglądany: 58264x | Komentarzy: 22 | Okejek: 95 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.02

24.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało