Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Garść weekendowych ciekawostek wagi ciężkiej oraz lekkopółśredniej XI - Ma wszystko oprócz Hitlera

70 241  
185   43  
Z dzisiejszych "Ciekawostek..." dowiecie się, między innymi, gdzie najlepiej wybudować szpital, kiedy należy mówić "po piracku" oraz czym jest miłość. Zapraszamy!

#1. Nic ciekawego się nie wydarzyło

Kliknij i zobacz więcej!

18 kwietnia 1930 r. w bloku informacyjnym BBC o 20:45 ogłoszono, że „nie ma ważnych wiadomości”. Przez 15 minut odtwarzano lekką muzykę fortepianową, po czym rozpoczęto nadawanie opery Wagnera "Parsifal" z Queen's Hall na Langham Place w Londynie.

#2. Mięsny eksperyment

Kliknij i zobacz więcej!

Uważa się, że średniowieczny arabski medyk Ibn Zuhr jako pierwszy zaczął testować nowe leki na zwierzętach przed użyciem ich do leczenia ludzi.
Zaproponował również ciekawy sposób wyboru miejsca na budowę nowego szpitala w Bagdadzie. Ibn Zuhr rozwiesił kawałki świeżego mięsa w różnych częściach miasta i w rezultacie zaproponował to miejsce, w którym mięso popsuło się jako ostatnie.

#3. No to sobie pożartował

Kliknij i zobacz więcej!

Mieszkaniec podmoskiewskiego miasta Puszkino lubił pożartować: wzywał pogotowie, podawał swój adres i informował, że powiesił się tam jakiś mężczyzna.
Gdy lekarze przyjeżdżali pod wskazany adres, żartowniś otwierał drzwi i biegł do łazienki, gdzie naprawdę się wieszał - na uprzednio przygotowanej linie. Oczywiście lekarze wchodzili do mieszkania i odcinali wisielca. "Zabawa" trwała dość długo, aż w maju 2007 roku do wezwania wysłano młodego stażystę. Niestety, wysłano stażystę bez ostrzeżenia. Po tym, jak mężczyzna otworzył drzwi i pobiegł się powiesić, stażysta wszedł, znalazł wisielca i postanowił zapalić papierosa - były to dla niego pierwsze zwłoki w życiu, musiał się przygotować psychicznie, uspokoić. Pacjent już nie żyje, więc nie ma sensu się spieszyć.

W Puszkino podobnych wezwań od tego czasu już nie zanotowano.

#4. Szybki jak błyskawica

Kliknij i zobacz więcej!

Poznajcie szkockiego chirurga Roberta Listona, który zdobył tytuł „najszybszego skalpela w Europie” i zaklinał się, że może amputować kończynę w 28 sekund.

Pewnego dnia dr Robert Liston wykonał amputację nogi w 2,5 minuty. Pacjent zmarł z powodu gangreny szpitalnej, która w tamtych czasach była częstym zjawiskiem. Przy okazji odciął palce młodemu asystentowi, który również zmarł z powodu gangreny szpitalnej. W trakcie tej samej operacji przeciął skalpelem także ubranie jednego obserwatora, który przestraszył się, że doktor go zabije i sam zmarł ze strachu. Tym sposobem była to jedyna operacja, w której śmiertelność wyniosła 300 procent.

To jednak nie wszystko. Pewnego razu doktor Liston amputował nogę pacjenta w 2,5 minuty, a jednocześnie przez przypadek wykastrował biedaka. Na szczęście tym razem pacjent przeżył.

Czasem dochodziło i do większych tragedii. Raz doktor badał chłopca z czerwonawym pulsującym obrzękiem na szyi.
Co to jest? Ropień czy tętniak tętnicy szyjnej? „Ach!” - wykrzyknął niecierpliwie. „Jaki tętniak w takim wieku?” Chwycił skalpel i ciął chłopca w szyję w miejsce obrzęku. Krew trysnęła, a pacjent stracił przytomność. Chłopiec zmarł, a jego tętnica jest nadal „żywa” - jest przechowywana w muzeum szpitala, pod numerem 1256.

#5. Anonimowy kolekcjoner

Kliknij i zobacz więcej!

Podpisany egzemplarz książki Adolfa Hitlera „Mein Kampf” został sprzedany na aukcji
w Anglii w dniu 13 sierpnia 2009 r. za 34 900 USD.

Kupujący był anonimowym klientem, który dokonał transakcji telefonicznie. Książka została podpisana w 1924 r., kiedy Hitler spędzał cztery lata w więzieniu.
Hitler sprezentował książkę swojemu współwięźniowi w 1925 roku.

#6. Czym jest miłość? Whitney Houston, 6 lat. 1969 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Miłość jest wtedy, gdy wypadnie ci ząb, ale nie boisz się uśmiechać, ponieważ wiesz, że twoi przyjaciele wciąż będą cię kochać, nawet jeśli jakiejś części ciebie brakuje.

#7. Wszystko na jednym obrazku

Kliknij i zobacz więcej!

W 1997 roku artysta Howard Hallis zaczął malować obraz, na którym planował przedstawić wszystko. Swą twórczość nazwał „Picture of Everything”. Po 13 latach praca została ukończona. Wymiary obrazu to 427 x 457 cm i brakuje na nim tylko Hitlera.

Powiększmy go trochę...

#8. A cóż to za ustrojstwo?

Kliknij i zobacz więcej!

Być może ktoś pomyślał, że jest to średniowieczna zabawka dla „uciech”?
Niestety nie. To jest rozwieracz, który lekarze wkładali do ust operowanego pacjenta,
aby nie krzyczał. Czasami pacjenta uderzano także w głowę gumowym młotkiem i szybko operowano, aż do chwili, gdy pacjent zaczynał odzyskiwać przytomność.

#9. Bo się nie ogolił...

Kliknij i zobacz więcej!

W 1910 r. King Camp Gillett, wynalazca maszynki do golenia, zaoferował byłemu prezydentowi USA Theodore'owi Rooseveltowi sporą sumę pieniędzy za objęcie kierownictwa jego korporacją w Arizonie. Roosevelt odmówił tłumacząc, że nie ufa człowiekowi, który produkuje brzytwy i nosi wąsy.

#10. Tak się walczy z przestępczością ze statystykami

Kliknij i zobacz więcej!

Od lat 90. liczba przestępstw popełnianych przez seryjnych morderców w Rosji stale rosła. Do 1998 r. wszczęto średnio 20-30 takich spraw karnych. W 2002 r. wszczęto 205 spraw, w 2003 r. już prawie 350. W tym samym roku oficjalnie zamknięto dostęp do statystyk dotyczących seryjnych przestępstw w Rosji.

#11. Aye! Aye!

Kliknij i zobacz więcej!

Międzynarodowy Dzień Mówienia Jak Pirat. Święto to, choć wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, rozprzestrzeniło się dzięki Internetowi na całym świecie. Teraz co roku 19 września w różnych zakątkach Ziemi można spotkać ludzi w bandanach i z zasłoniętym okiem, którzy mówią niezwykłym pirackim językiem niczym rasowy wilk morski i odcinają się od gwary szczurów lądowych.

#12. Bezwstydnica

Kliknij i zobacz więcej!

Podczas igrzysk olimpijskich w 1920 roku amerykańska łyżwiarka Theresa Weld została pierwszą kobietą w historii, która wykonała skok „salchow”.
Sędziom się nie spodobało: „ten skok nie jest odpowiedni dla kobiety, ponieważ
podczas jego wykonywania spódnica unosi się nad kolanami”.

#13. Maratończyk...

Kliknij i zobacz więcej!

Pierwsze udokumentowane zastosowanie dopingu miało miejsce w 1904 r. Wyczerpany maratończyk Thomas Hicks siedem mil przed metą otrzymał od trenera dawkę strychniny z brandy, co pozwoliło mu dotrzeć do końca wyścigu. Tylko Frederic Lorz, który przejechał samochodem połowę dystansu, a później został zdyskwalifikowany, był w stanie go wyprzedzić.

#14....i Macedończyk

Kliknij i zobacz więcej!

Morderca i gwałciciel, Macedończyk Włado Taneski, spokojnie opisywał swoje zbrodnie w artykułach prasowych i absolutnie nie wzbudzało to podejrzeń - w końcu Włado pracował jako reporter kryminalny.

Przy trzecim artykule policja zwróciła uwagę na fakt, że dziennikarz wspomina o szczegółach, które nie zostały ujawnione prasie. Natychmiast po zbadaniu DNA, które potwierdziło winę Włada, w tajemniczy sposób zmarł on z głową w wiadrze z wodą. Policja przyjęła wersję samobójstwa.


#15. Piramidka logiczna

Kliknij i zobacz więcej!

Gratulacje dla wszystkich, którzy odpowiedzieli poprawnie, jaki ciąg cyfr powinien się znaleźć w miejscu znaków zapytania.

Poddaję się, pomocy!

W poprzedniej części

2

Oglądany: 70241x | Komentarzy: 43 | Okejek: 185 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.02

24.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało