Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Największe, zdaniem internautów, filmowe wyciskacze łez

129 058  
334   228  
Są takie filmy, które za wszelką cenę starają się nawilżyć nasze gałki oczne, jednak nie zawsze im to wychodzi. Są jednak również takie produkcje, które potrafią sprawić, że nawet największy twardziel uroni kilka łez. Internauci wybrali te, po których rosła im największa gula w gardle i dorzucili kilka słów od siebie na temat każdego z nich.

#1. Lis i Pies

Lis i Pies to amerykański film animowany, który miał swoją premierę w 1981 roku, a pochodzi ze studia Walta Disneya. Opowiada on o niezwykłej przyjaźni dwóch naturalnych wrogów i opisuje problemy, którym taka relacja musi się przeciwstawić.

Jeden z niewielu filmów, które uwieczniają tragedię codziennego, prozaicznego życia - starzenia się i rozłąki.
- candiep1e

#2. Odlot

Odlot to amerykański film animowany z 2009 roku zrealizowany przez wytwórnię Pixar. Opowiada o pięknej miłości, cudownej przyjaźni i niesamowitej przygodzie.

Nawet nie oglądałem reszty filmu, bo płakałem jak bóbr po kilkunastu pierwszych minutach, że aż go wyłączyłem...
- LukeWarmJr

#3. Zielona mila

Zielona mila to amerykański film z 1999 roku z Tomem Hanksem i Frankiem Darabontem w rolach głównych. Scenariusz produkcji oparty jest na powieści Stephena Kinga o tym samym tytule.

To niewiarygodnie dobrze zrobiony i poruszający film, mimo że epilog jest trochę dziwny i niepotrzebny moim zdaniem.
- DangTaylor

#4. Ona

Ona to amerykański melodramat z 2013 roku z bardzo mocnymi elementami SF. To poruszająca historia pewnej osobliwej miłości łączącej człowieka z maszyną.

Sam nie wiem. Po prostu widzę tyle podobieństw między sobą a Theodorem (główna postać w filmie). To jak subtelna szarpanina i sam już nie wiem, czy moje łzy zostały wywołane wszystkimi jego wzlotami i upadkami, czy pojawiły się z powodu jego optymizmu, który był naprawdę zaskakujący.
- _tokyojoe

#5. Między piekłem a niebem

Między piekłem a niebem to amerykański melodramat w reżyserii Vincenta Warda z 1998 roku. Nakręcony na podstawie powieści Richarda Mathesona.

Jasna cholera. Prawie każdy umiera, a jego wyobrażenie nieba to obrazy jego żony? Tylko po to, żeby zostać zniszczony przez jej własną autodestrukcję, on decyduje się przejść przez czyściec. A wszystko po to, żeby spróbować się z nią ponownie zobaczyć? To było naprawdę za mocne.
- angerdome

#6. Wariatki

Wariatki to amerykańska tragikomedia z 1988 roku na podstawie powieści Iris Rainer Dart.

Dorastali jako najlepsi przyjaciele, a potem, oczywiście, życie staje na przeszkodzie. Jeden najlepszy przyjaciel umiera, a drugi zostawia najlepszego przyjaciela jako opiekuna swojej córki. Łzy, łzy, łzy.
- powerpuffgirl3

#7. Forrest Gump

Forrest Gump to film, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To jedna z najbardziej kultowych produkcji naszych czasów. Film miał swoją premierę w 1994 roku, a jego reżyserem jest Robert Zemeckis. Scenariusz został oparty na powieści Winstona Grooma o tym samym tytule.

Zawsze płaczę, gdy rozmawia z grobem Jenny i mówi o ich synu "Jest taki bystry".
- NuanceHoe

#8. Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary to amerykański film dokumentalny z 2008 roku, którego pomysłodawcą i autorem jest Kurt Kuenne.

Ten film sprawił, że płakałam tak mocno, że prawie zaczęłam odczuwać fizyczny ból.
- Insomniacwithnolife

#9. Źródło

Źródło to amerykański film fabularny SF z 2006 roku. Jest to opowieść dziejąca się na przestrzeni tysiąca lat, która traktuje o miłości, śmierci i umiejętności akceptowania doświadczeń płynących z życia.

Genialne dzieło i ścieżka dźwiękowa rozrywa cię na kawałki.
- fromeverywheretoLA

#10. Interstellar

Interstellar to amerykańsko-brytyjski film SF z 2014 roku w reżyserii Christophera Nolana. Opowiada o poświęceniu, miłości, rozstaniu i niezwykle trudnej misji,

Scena, w której córka tego gościa dorasta, podczas gdy on jest miliardy kilometrów dalej, a potem w końcu są w tym samym wieku, a dosłownie przegapia całe jej życie, zawsze sprawia, że w moich oczach pojawiają się łzy.
- deficiency_xsgx

#11. Stalowy gigant

Stalowy gigant to amerykański film animowany z 1999 roku produkcji Warner Bros. Scenariusz został oparty na powieści Teda Hughesa o tym samym tytule. Stowarzyszenie Krytyków Internetowych umieściło produkcję na piątej pozycji w kategorii: Animacje wszech czasów.

Jeśli nie będziesz płakał na końcu Stalowego giganta, oznacza to, że jesteś Replikantem, a Harrison Ford już po ciebie idzie.
- hercarmstrong

#12. Szeregowiec Ryan

Szeregowiec Ryan to wyprodukowany w 1998 roku dramat wojenny, opowiadający o wydarzeniach z czasów II wojny światowej. Fabuła produkcji krąży cały czas wokół poszukiwań młodego żołnierza, Ryana. Tłem fabularnym dla całej opowieści jest operacja Overload - czyli lądowanie aliantów w Normandii w 1944 roku.

Ostatnia scena na moście sprawia, że za każdym razem płaczę.
- Nazamroth

#13. Grobowiec świetlików

Grobowiec świetlików to japońska animacja z 1988 roku w reżyserii Isao Takahaty. Scenariusz bajki został oparty na powieści Akiyukiego Nosaki, która bazuje na wspomnieniach autora z czasów II wojny światowej.

Po obejrzeniu tego filmu przeszedłem swoją jedyną w życiu depresję, z którą borykałem się ponad tydzień. Tyle czasu minęło, zanim rzeczy, które mnie interesowały i ludzi, których kochałem, wróciły do bycia wciągającym i podnoszącym na duchu.
- ShinjiteFlorana

#14. Pradawny ląd

Pradawny ląd to amerykański film animowany z 1988 roku, wyprodukowany przez Universal Studios. Opowiada on o przygodach piątki dinozaurów: Liliputa, Cery, Pterusia, Kaczusi i Szpica.

Śmierć matki jest dużo smutniejsza niż śmierć Mufasy z Króla Lwa.
- Cappn_Cappn

#15. Życie jest piękne

Życie jest piękne to włoski film z 1997 roku w reżyserii Roberta Benigniego, który zagrał również główną rolę i był współautorem scenariusza. To piękna opowieść o poświęceniu, która stanowi niezwykłe połączenie komedii, romansu i dramatu wojennego.

Wspaniały film, którego nigdy więcej nie chcę oglądać.
- namkap

#16. Moja dziewczyna

Moja dziewczyna to amerykański film fabularny z 1991 roku z pogranicza dramatu i komedii. To historia cudownej przyjaźni dwójki samotnych dzieciaków. W filmie zagrał, dobrze wszystkim znany, Macaulay Culkin - czyli Kevin z filmu Kevin sam w domu.

Gdzie są jego okulary? On nie widzi bez okularów! Zawsze prawie płaczę, myśląc tylko o tej scenie.
- a_sack_of_hamsters

#17. Przygoda na Antarktydzie

Przygoda na Antarktydzie to amerykański film przygodowy w reżyserii Franka Marshalla z 2006 roku.

Nie mogę tego nawet obejrzeć. Już sam cholerny opis Imdb sprawia, że płaczę.
- heydawn

#18. Duża ryba

Duża ryba to amerykański film fabularny z 2003 roku w reżyserii Tima Burtona. Scenariusz powstał na podstawie powieści Daniela Wallace'a o tym samym tytule.

To mnie dopada za każdym razem. Chciałbym mieć takiego ojca.
- /theboondockstaint

#19. Mój przyjaciel Hachiko

Mój przyjaciel Hachiko to amerykański film obyczajowy z 2009 roku, opowiadający historię psa Hachikō. Jest to remake japońskiej produkcji z 1987 roku.

Oglądałem ten film tylko raz, ale tylko dlatego, że absolutnie mnie zniszczył, w pozytywnym sensie. Był tak dobry, a fakt, że to PRAWDZIWA historia sprawił, że stał się o wiele piękniejszy. Płakałem tak mocno, że twarz mi spuchła i następnego dnia nadal taka była.
- jjthejetpain

#20. Chłopiec w pasiastej piżamie

Chłopiec w pasiastej piżamie to amerykańsko-brytyjski film z 2008 roku, który stanowi adaptację powieści Johna Boyne'a o tym samym tytule. Produkcja opowiada o trudnej przyjaźni dwóch chłopców, którzy pochodzą i należą do dwóch różnych światów.

Płakałem tylko na dwóch filmach w całym moim życiu: pierwszy raz na Uwolnić orkę w wieku 4 lat i na Chłopcu w pasiastej piżamie w wieku 20 lat z hakiem. Ten film złapał mnie za gardło, a ja jestem dupkiem o kamiennym sercu.
- Ceithirfichead

#21. W pogoni za szczęściem

W pogoni za szczęściem to amerykański film fabularny z 2006 roku w reżyserii Gabriele Muccino, oparty na powieści Christophera Gardnera o tym samym tytule.

Scena w łazience zabija mnie za każdym razem.
- lknm90

#22. Zakochany bez pamięci

Zakochany bez pamięci to amerykański komediodramat z 2004 roku w reżyserii Michela Gondry’ego.

To jest super piękne i smutne i w ogóle wszystko naraz.
- FrogginBullfish_

#23. Droga

Droga to dramat z 2009 roku w reżyserii Johna Hillcoata. Film oparty jest na powieści Droga Cormaca McCarthy’ego z 2006 roku.

Po prostu to obejrzyjcie.
- molsen88

#24. Marley i ja

Marley i ja to amerykański film komediowy z 2008 roku w reżyserii Davida Frankela. Produkcja jest ekranizacją książki Johna Grogana o tym samym tytule.

Pomyślałem, że obejrzę to w dzień wolny, myśląc, że to tylko lekka komedia. Szlochałem jak nigdy w życiu.
- Womper1

#25. Tamte dni, tamte noce

Tamte dni, tamte noce to dramat z 2017 roku w reżyserii Luki Guadagnino. Scenariusz został napisany na podstawie powieści André Acimana o tym samym tytule.

Nie wiem, czy kiedykolwiek coś sprawiło, że tak bardzo się rozkleiłam.
- applepieboyy
33

Oglądany: 129058x | Komentarzy: 228 | Okejek: 334 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.04

18.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało