Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 rzeczy, których może nie wiedziałeś na temat filmu Maska

76 857  
470   30  
Maska, czyli film, który z Cameron Diaz zrobił megagwiazdę i ugruntował pozycję Jima Carreya jako wybitnego aktora komediowego. W filmie zastosowano rewolucyjne efekty specjalne. Co ja będę wiele pisał, chyba każdy widział Maskę, a ten, kto nie widział, niech koniecznie obejrzy.

#1.

W wersji reżyserskiej film rozpoczyna się od prologu pokazującego przybycie w X wieku statku Wikingów do brzegów przyszłego USA. Wikingowie lądują na plaży, zakopują skrzynię z maską boga Lokiego, wiedźma wypowiada zaklęcie i odpływają.

https://www.youtube.com/watch?v=saBNqkdMI1M
Film podesłał zuku02. Dzięki!

#2.

W filmie Loki nazywany jest Bogiem Zła. Jednak tak nie jest. Loki to oszust, bóg dwulicowy, przebiegły, podstępny, szaleniec i psotnik. I film oddaje doskonale charakter Lokiego.

#3.

W 2013 roku w w Cancun w Meksyku otwarto klub Coco Bongo. Jest on wzorowany na klubie z filmu i cieszy się ogromną popularnością. Jest uważany za najlepszy klub w mieście, a może i w kraju.

#4.

Reżyser Chuck Russell powiedział, że film był pierwotnie pomyślany jako horror oparty na komiksie o tym samym tytule. Komiks jest pełen przemocy i został zakwalifikowany jako tylko dla dorosłych. Na szczęście pojawił się Jim Carrey i wszystko zamienił w lekką i - co najważniejsze - kasową komedię. Film zarobił ponad 350 milionów dolarów przy budżecie 23 milionów dolarów.

#5.

Postać grana przez Jima Carreya (nawiasem mówiąc, podobnie jak sam aktor) była wielkim fanem kreskówek. Dlatego postanowiono, że aktor, gdy stanie się Maską, będzie się przekształcał w dobrze znane postaci z kreskówek ze studia Warner Bros. I tak Maska był Diabłem Tasmańskim, Królikiem Bugsem, Skunksem Pepé Le Swąd i Wilkiem.

#6.

Dla Cameron Diaz rola Tiny Carlisle była debiutem kinowym. Cameron stawiała się 12 razy na przesłuchania i ostatecznie rolę dostała na 7 dni przed rozpoczęciem kręcenia filmu. Jako ciekawostka - producenci chcieli dać rolę Annie Nicole Smith, która wówczas była równie nieznana, jednak ta wybrała udział w filmie Naga broń 33 1/3: Ostateczna zniewaga, twierdząc, że ten film i występ u boku znanego aktora jest dla niej korzystniejszy niż występ w jakiejś bajce o masce. Czy miała rację? Dziś o niej mało kto pamięta, za to Cameron Diaz dzięki temu filmowi stała się megagwiazdą.

#7.

Podczas występu Cameron w klubie nie słyszymy jej głosu. Śpiewa tam irlandzka piosenkarka mezzosopranistka Susan Boyd.

#8.

Scena, w której Maska ucieka przed ścigającymi go gangsterami i wyciąga z kieszeni zużytą prezerwatywę i wypowiada zdanie „Ups, nie ta kieszeń”, była improwizacją aktora.

#9.

Jasnożółty kostium, w który ubiera się bohater Jima Carreya, został przygotowany przez kostiumologa na prośbę aktora. Jim chciał oddać hołd swojej matce, która zrobiła podobny kostium, gdy miał swój pierwszy występ jako komik.

#10.

Zgodnie z pierwotnym pomysłem ogromne zęby Maski miały być wykorzystywane tylko do milczących scen. Jednak Jim wykazał się zręcznością i nauczył się mówić z tymi ogromnymi zębiskami, co dodało jego bohaterowi ekscentryczności.
1

Oglądany: 76857x | Komentarzy: 30 | Okejek: 470 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

26.02

25.02

24.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało