Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 rzeczy, których może nie wiedziałeś na temat filmu Maska

73 471  
449   30  
Maska, czyli film, który z Cameron Diaz zrobił megagwiazdę i ugruntował pozycję Jima Carreya jako wybitnego aktora komediowego. W filmie zastosowano rewolucyjne efekty specjalne. Co ja będę wiele pisał, chyba każdy widział Maskę, a ten, kto nie widział, niech koniecznie obejrzy.

#1.

W wersji reżyserskiej film rozpoczyna się od prologu pokazującego przybycie w X wieku statku Wikingów do brzegów przyszłego USA. Wikingowie lądują na plaży, zakopują skrzynię z maską boga Lokiego, wiedźma wypowiada zaklęcie i odpływają.

https://www.youtube.com/watch?v=saBNqkdMI1M
Film podesłał zuku02. Dzięki!

#2.

W filmie Loki nazywany jest Bogiem Zła. Jednak tak nie jest. Loki to oszust, bóg dwulicowy, przebiegły, podstępny, szaleniec i psotnik. I film oddaje doskonale charakter Lokiego.

#3.

W 2013 roku w w Cancun w Meksyku otwarto klub Coco Bongo. Jest on wzorowany na klubie z filmu i cieszy się ogromną popularnością. Jest uważany za najlepszy klub w mieście, a może i w kraju.

#4.

Reżyser Chuck Russell powiedział, że film był pierwotnie pomyślany jako horror oparty na komiksie o tym samym tytule. Komiks jest pełen przemocy i został zakwalifikowany jako tylko dla dorosłych. Na szczęście pojawił się Jim Carrey i wszystko zamienił w lekką i - co najważniejsze - kasową komedię. Film zarobił ponad 350 milionów dolarów przy budżecie 23 milionów dolarów.

#5.

Postać grana przez Jima Carreya (nawiasem mówiąc, podobnie jak sam aktor) była wielkim fanem kreskówek. Dlatego postanowiono, że aktor, gdy stanie się Maską, będzie się przekształcał w dobrze znane postaci z kreskówek ze studia Warner Bros. I tak Maska był Diabłem Tasmańskim, Królikiem Bugsem, Skunksem Pepé Le Swąd i Wilkiem.

#6.

Dla Cameron Diaz rola Tiny Carlisle była debiutem kinowym. Cameron stawiała się 12 razy na przesłuchania i ostatecznie rolę dostała na 7 dni przed rozpoczęciem kręcenia filmu. Jako ciekawostka - producenci chcieli dać rolę Annie Nicole Smith, która wówczas była równie nieznana, jednak ta wybrała udział w filmie Naga broń 33 1/3: Ostateczna zniewaga, twierdząc, że ten film i występ u boku znanego aktora jest dla niej korzystniejszy niż występ w jakiejś bajce o masce. Czy miała rację? Dziś o niej mało kto pamięta, za to Cameron Diaz dzięki temu filmowi stała się megagwiazdą.

#7.

Podczas występu Cameron w klubie nie słyszymy jej głosu. Śpiewa tam irlandzka piosenkarka mezzosopranistka Susan Boyd.

#8.

Scena, w której Maska ucieka przed ścigającymi go gangsterami i wyciąga z kieszeni zużytą prezerwatywę i wypowiada zdanie „Ups, nie ta kieszeń”, była improwizacją aktora.

#9.

Jasnożółty kostium, w który ubiera się bohater Jima Carreya, został przygotowany przez kostiumologa na prośbę aktora. Jim chciał oddać hołd swojej matce, która zrobiła podobny kostium, gdy miał swój pierwszy występ jako komik.

#10.

Zgodnie z pierwotnym pomysłem ogromne zęby Maski miały być wykorzystywane tylko do milczących scen. Jednak Jim wykazał się zręcznością i nauczył się mówić z tymi ogromnymi zębiskami, co dodało jego bohaterowi ekscentryczności.
1

Oglądany: 73471x | Komentarzy: 30 | Okejek: 449 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.03

29.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało