Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia - Miłośnicy filmów ślizganych powinni się zaniepokoić

78 754  
281   131  
Książę z bajki jest już passe - dzisiaj leci się z wybrankiem na Księżyc. A dla nas, zwykłych śmiertelników, zostaje czytanie o konsekwencjach wysyłania gróźb prezydentom miast i o rozrywkach, które chcą nam zabrać.

#1. Japoński miliarder szuka dziewczyny, z którą mógłby polatać wokół Księżyca

l_1809437f331fb081.jpg

Panowie, poprzeczka została właśnie zawieszona tak wysoko, że kwiaty i romantyczną kolację możecie podawać swoim wybrankom na śniadanie. Jak zwykle możemy podziękować za to miliarderom, którzy napędzają inflację doznań. Japoński krezus Yusaku Maezawa ogłosił casting na towarzyszkę, z którą miliarder polata sobie wokół Księżyca. Przyszła astronautka nie może mieć więcej niż 30 lat i musi kochać pokój na świecie, ponieważ będzie musiała wykrzyczeć swoją miłość z wnętrza promu kosmicznego, orbitującego wokół Księżyca. Wybranka Maezawy, który rozstał się niedawno ze swoją poprzednią partnerką, aktorką Ayame Goriki, przejdzie też obowiązkowy trening z zakresu podróży kosmicznych. Start misji planowany jest na rok 2023. Powstanie również seria dokumentalna z całego przedsięwzięcia.

#2. Australijscy żołnierze dostarczyli piwo miasteczku, w którym kończyło się piwo

l_180943874c0b3042.jpg

Nie wszyscy bohaterowie noszą pelerynę, ale żołnierze australijskiej marynarki wojennej z okrętu HMAS Choules zasłużyli na noszenie co najmniej dwóch. Gdy pożary odcięły dojazd do miasta Mallacoota, mieszkańcom pozostał tylko znajdujący się w mieście port. Prawdziwy dramat miał jednak dopiero nadejść. Właściciel miejscowego pubu ogłosił, że kończy mu się piwo, co w niewielkich mieścinach, gdzie życie towarzyskie koncentruje się zazwyczaj w lokalnych knajpach, równa się końcowi świata. Dramatyczny apel nie pozostał jednak bez odpowiedzi. Na pomoc mallacootczykom ruszył najpierw browar Carlton & United Breweries, który przekazał miastu 3000 litrów piwa, a później pomocną dłoń wyciągnęła marynarka wojenna, która piwo dostarczyła na czas, bo sytuacja zaczynała wyglądać naprawdę nieciekawie.

#3. Prokuratura nie będzie ścigać autora gróźb, bo e-mail z groźbami przyszedł po godzinach pracy

l_18094395a27a0d73.jpg

Ciekawą argumentację przedstawiła prokuratura w związku z groźbami wysyłanymi Aleksandrze Dulkiewicz. Obecna prezydent Gdańska otrzymuje od jakiegoś czasu e-maile z groźbami, co w kontekście sytuacji z poprzednim prezydentem Pawłem Adamowiczem powinno teoretycznie zaalarmować organy ścigania. Tymczasem, jak poinformował za pośrednictwem swojego konta na Facebooku brat zmarłego prezydenta, wieloletni dziennikarz, a obecnie poseł na Sejm Piotr Adamowicz, prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie między innymi ze względu na to, że e-maili z obelgami i groźbami pod adresem Dulkiewicz przyszedł po godz. 22. Zdaniem Adamowicza prokuratura uważa, że e-maile, które przychodzą po godzinach pracy, nie mogą mieć charakteru realnych gróźb.

#4. Firma będzie sprzedawać noże z kwadratowymi końcówkami

l_18094408c48a9b34.jpg

Nowoczesne problemy wymagają nowoczesnych rozwiązań. Skoro zatem nagle ludzie zaczęli się dźgać nożami, co kiedyś było nie do pomyślenia, to siłą rzeczy trzeba było też opracować metodę walki z nowym zjawiskiem, bo przecież wcale a wcale nie chodzi o zawłaszczenie modnego problemu, by przypodobać się grupie konsumentów i napchać sobie portfele. Z tych zupełnie nieegoistycznych pobudek brytyjski producent sztućców Viners wypuści na rynek linię innowacyjnych noży w odpowiedzi na wzrost liczby ataków przy użyciu ostrych przedmiotów na Wyspach Brytyjskich. W tych zupełnie bezpiecznych, w stu procentach nienadających się do zabicia drugiej osoby nożach zastosowano rewolucyjne rozwiązanie, nadając im kwadratowe końcówki. Problem z głowy.

#5. Dom mężczyzny został trafiony tonowym odłamkiem fabryki, która wybuchła 3 kilometry dalej

l_18094414c51adfe5.jpg

Niektórzy to mają niefart w życiu. Siedzisz sobie przed telewizorem, popijając zimne piwko, i nagle trafia cię wielki kawał metalowej płyty. Jako jedynego w całej okolicy. Więcej nic sobie nie pooglądasz i piwka też się nie napijesz. Podobny pech spotkał mieszkańca osiedla Plaça García Lorca w jednej z południowych dzielnic hiszpańskiego miasta Tarragona. Mężczyzna przebywał w swoim domu, gdy trafił w niego ważący tonę fragment metalowej płyty pochodzącej z zakładu chemicznego położonego 3 kilometry dalej. W zakładzie doszło do dużej eksplozji oraz pożaru, z którym walczyło kilka zastępów straży pożarnej. Oprócz mężczyzny śmierć w wyniku eksplozji poniosły dwie inne osoby.

#6. Polski rząd chce decydować o tym, kto może oglądać p0rnografię

l_180944309af874e7.jpg

Wielka zmiana może czekać miłośników najfajniejszego gatunku kinematografii. Rząd skierował swój wzrok na p0rnografię w sieci, ale zamiast zamknąć się w pokoju jak każdy inny człowiek, zamierza rozdawać klucze do tego pokoju. Dosłownie i w przenośni, bowiem Ministerstwo Cyfryzacji wpadło na pomysł, by dostęp do pornografii mogli mieć jedynie dorośli użytkownicy Internetu, którzy otrzymywaliby specjalny klucz do przeglądarek internetowych. Co do zasady słuszny pomysł ograniczania dostępu do p0rnografii osobom nieletnim budzi jednak pewne wątpliwości. Bo jak weryfikować wiek użytkownika, a jednocześnie nie wiedzieć, że Kowalski z ulicy Żeromskiego w Kielcach lubi popatrzeć na milfy w saunie?

#7. Urlop wypoczynkowy w Polsce może zostać wydłużony do 35 dni

l_1809442f9d70eb46.jpg

A przynajmniej tak proponuje Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Organizacja pracownicza uważa, że Polacy pracują zbyt dużo, więc należy im się więcej wypoczynku. Coś w tym jest, bo zgodnie ze statystykami jesteśmy jednym z najbardziej zapracowanych narodów na świecie. Postulaty OPZZ zakładają między innymi wydłużenie liczby dni urlopowych w roku do 35 i zrównanie tej liczby dla wszystkich, niezależnie od stażu pracy. Na specjalnie traktowanie mogłyby także liczyć osoby pracujące w nadgodzinach i po 50. roku życia. Ci pierwsi otrzymaliby dodatkową 15-minutową przerwę, a ci drudzy - gwarancję wyższych zarobków ze względu na wnoszone do firmy doświadczenie. Projekt zmian trafi teraz do kolejnego etapu prac.

A jak lubisz gwiazdy, to ostatnio mieliśmy ich pod dostatkiem.

11

Oglądany: 78754x | Komentarzy: 131 | Okejek: 281 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

26.02

25.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało