Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Tych nietypowych rekordów nikt nie chce pobić - czyli najdziwniejsze wpisy z Księgi Rekordów Guinnessa

81 086  
216   35  
W Księdze Rekordów Guinnessa zapisano wiele osiągnięć ludzi, którzy okazali się w czymś najlepsi. Znajduje się tam też wiele osób, którzy wymyślili coś bardzo dziwnego, w czym byli najlepsi, i dzięki temu zasłużyli na swoje miejsce. Znajdują się tam jednak i takie rekordy, w przypadku których znalazłoby się niewiele osób, które zdecydowałyby się je pobić.

#1. Najwięcej wykonanych obrotów, zwisając na wiertarce

Rekord ten został pobity w 2007 roku przez niejakiego The Guy Hiang. Może nie wygląda to na zbyt skomplikowane, jednak wymaga naprawdę mocnych ramion i niesamowitej kontroli nad własnym żołądkiem. Mężczyzna wykonał aż 148 pełnych obrotów wokół własnej osi.

https://youtu.be/LS7mI3ZQr8M

#2. Najwięcej ślimaków umieszczonych na twarzy


Fin Kehler, mieszkający w stanie Utah chłopiec, w 2009 roku pobił niezwykły rekord. Udało mu się umieścić na swojej twarzy aż 43 ślimaki i sprawić, aby pozostały tam przynajmniej przez 10 sekund. To zapewniło mu miejsce w Księdze Rekordów Guinnesa, a wszystkiego tego dokonał w swoje jedenaste urodziny.

#3. Najwięcej arbuzów przeciętych na brzuchu

Bipin Larkin to rekordzista w kategorii: kto przetnie najwięcej arbuzów maczetą, za deskę do krojenia używając swojego brzucha. Mężczyźnie udało się przepołowić w ten sposób aż 48 owoców i zajęło mu to równo minutę.

#4. Najwięcej świec zdmuchniętych pierdnięciami

Gerard Jessie, mieszkający na Filipinach, to człowiek, któremu udało się pierdnięciami zdmuchnąć aż pięć świec. Dzięki temu mężczyzna zapewnił sobie miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa.

https://youtu.be/kvGa-OXORhw

#5. Przeciąganie samolotu

Kevin Fast to mężczyzna, który dwukrotnie zdobył tytuł najsilniejszego człowieka na świecie oraz pobił kilka rekordów. Zdecydowanie najbardziej imponującym był ten, w którym udało mu się przeciągnąć cały samolot. Była to maszyna CC-177 Globemaster III, która ważyła aż 416 299 funtów (czyli aż 188 830 kg). Rekord został pobity w 2009 roku i od tamtej pory nie znalazł się nikt, kto chciałby zastąpić Kevina w księdze.

#6. Najwięcej rozbitych desek klozetowych za pomocą głowy

Kevin Shelley to mężczyzna, z którym nikt nie powinien zadzierać. Był on w stanie zniszczyć aż 46 desek klozetowych za pomocą swojej głowy w ciągu jednej minuty.

https://youtu.be/l_QYRMNpvvg

#7. Największa utrata wagi

W 1978 roku Jon Brower Minnoch ważył ponad 635 kilogramów, przez co był przukuty do łóżka. Kiedy jego serce niemal zawiodło, został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono, że ponad 400 kg jego masy ciała stanowią płyny. Mężczyzna spędził w szpitalu dwa lata, stosując dietę 1200 kalorii. Dzięki temu udało mu się zrzucić 420 kg. Mężczyzna jest posiadaczem jeszcze jednego rekordu. Chodzi o największą różnicę wagi między małżonkami. Kiedy był w szpitalu, znalazł miłość swojego życia. Kobieta ważyła zaledwie 49 kg.

#8. Najwięcej złożonych pozwów

Jonathan Lee Richards to mężczyzna, który przez całe swoje życie pozwał ponad 4000 różnych firm, dzięki czemu zasłużył na miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa. Swoją drogą ich też próbował pozwać.

#9. Najwięcej zdjętych koszulek, w trakcie odbijania piłki głową

Abraham Muñoz to człowiek o niesamowitych umiejętnościach. Nie dość, że był w stanie nałożyć na siebie aż 22 koszulki, to jeszcze potrafił je zdjąć w trakcie odbijania piłki głową. Ten wyczyn zapewnił mu miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa.

#10. Najwięcej zjedzonego w życiu metalu

Michel Lotito (znany również jako "Mr. Eat-All" - ang. Pan Wszystkojad) cierpiał na rzadkie zaburzenie psychiczne, zwane pica. Polegało ono na chęci spożywania substancji, które do spożycia się nie nadawały. Właśnie z tego względu Pan Wszystkojad pochłonął przez całe swoje życie ponad 9 ton metalu (w tym cały samolot Cessna 150), co zapewniło mu miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa.

#11. Najmocniejszy kop w jądra

Nie jest to łatwy rekord do pobicia, choć jeszcze gorzej miał facet, którego jądra przyjęły cios. Rekord pobito w trakcie jednego z odcinków programu Sport Science, a jego wykonawcą był zawodnik MMA i Amerykański Gladiator, Justice Smith Jr. Cios na swoje jądra przyjął mistrz sztuk walki Kirby Roy. Prędkość kopnięcia wynosiła dokładnie 35 km/h, a jego siła 499 kg.

#12. Największy przedmiot usunięty z ludzkiej czaszki

W 1998 roku Michael Hill został dźgnięty w głowę nożem o długości ponad 20 cm. Lekarz usunęli ostrze, a on przeżył, dzięki czemu trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.

#13. Najstarszy “wing-walker”

Chodzenia po skrzydłach lecącego samolotu nie należy do najłatwiejszych. Jednak Thomas Lackey był w stanie tego dokonać w wieku 93 lat i 100 dni. Zrobił to w 2013 roku i od tamtej pory nie znalazł się nikt, kto chciałby go przebić.

https://youtu.be/u7xRlCEFAvw

#14. Najwięcej obwąchanych stóp i pach

Nie brzmi to może jak praca marzeń, ale są na świecie ludzie, których praca polega na wąchaniu rzeczy i ocenie, jak bardzo cuchną. Madeline Albrecht jest absolutną rekordzistką, jeśli chodzi o obwąchane stopy i pachy. Przez całe swoje życie zaliczyła aż 5600 stóp i 6000 pach.

#15. Największy kamień nerkowy

Kamienie nerkowe to nic przyjemnego. Pomyślcie sobie, jak musiał się czuć Sandor Sarkadi, któremu usunięto okaz ważący aż 1,13 kg. Rozmiarowo było mu najbliżej do dojrzałego kokosa.

#16. Najlżejsza kobieta na świecie

Lucia Zarate to absolutna rekordzistka, jeśli chodzi o najniższą wagę ciała. Kobieta w wieku 17 lat ważyła zaledwie 2,1 kg i mierzyła niecałe 55 cm wzrostu.

#17. Najwięcej karaluchów zjedzonych w minutę

Wprawdzie są miejsca na świecie, gdzie karaluchy traktowane są jak normalne jedzenie, to jednak zwykle podaje się je ugotowane lub upieczone w towarzystwie sosów i innych dodatków. W przypadku tego rekordu nie było tak lekko. Ken Edwards pochłonął aż 36 surowych karaluchów w ciągu minuty. Rekord został pobity w 2001 roku i od tamtej pory nie znalazł się nikt, kto by chciał go przebić.

https://youtu.be/QjqYS8SpvWM

#18. Najwięcej złamanych kości

Ten rekord jest wyjątkowo nieprzyjemny, a Evil Kenievel wcale nie pobił go celowo - tak po prostu wyszło. Obliczono, że tylko do roku 1975 złamał aż 433 kości, dzięki czemu trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.
10

Oglądany: 81086x | Komentarzy: 35 | Okejek: 216 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.01

19.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało