Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Triki, które pozwolą ci cieszyć się z zimy

52 442  
192   67  
Jedni tę porę roku kochają, inni jej nienawidzą. Trzeba przyznać, że nie jest lekko, gdy napada śniegu i porządnie zmrozi. Jednak gdy poznasz te parę prostych sztuczek, łatwiej ci będzie przejść z uśmiechem przez zimę.

#1. Woź se sobą żwirek dla kotów. Po pierwsze, będzie pochłaniał wilgoć w samochodzie, a po drugie, gdy ugrzęźniesz w śniegu, wysyp go pod koła. Te złapią przyczepność i pozwoli ci to ruszyć.

#2. Jeżeli płacisz kosmiczne rachunki za ogrzewanie domu, a nadal wewnątrz jest zimno, kup koc elektryczny. Doskonale ogrzeje cię nocą, gdy tylko zacznie ci się robić zimno.

#3. Zrób ciepłe rękawice ze starych swetrów.

#4. Przed wyjściem na spacer posmaruj łapy swojego pupila wazeliną. Pozwoli to uniknąć bolesnego pękania i wysychania skóry na łapach, która ma kontakt z posypanymi solą chodnikami, lodem i zimnem.

#5. Zimą bierz krótkie prysznice. Zapobiega to wysuszaniu i pękaniu skóry.

#6. Zainwestuj w ciepłe, nieprzemakalne obuwie. Jeśli jednak musisz wyglądać elegancko, załóż dwie pary skarpetek, pomiędzy nie wciskając folię. Pozwoli to uniknąć przemoczenia stóp.

#7. Włosy pod czapką są tłuste, a te na zewnątrz czapki są suche i trzeba coś z tym na szybko zrobić? Użyj suchego szamponu. Zawsze trzymaj go w torebce. Pozwoli ci to wyglądać doskonale zawsze i wszędzie.

#8. Musisz pojechać gdzieś rowerem, a na zewnątrz jest ślisko? Użyj opasek zaciskowych (trytek), zaciskając je na oponie.

#9. Nie chcesz, by śnieg przywierał do łopaty? Popsikaj ją sprayem do bezkalorycznego pieczenia. W końcu do czegoś się toto przyda.

#10. Nie wyrzucaj skórek od pomarańczy, tylko zasusz je. Doskonale nadają się do rozpalenia ognia w kominku. Zapach cytrusów będzie gratisowym bonusem.

#11. Uporządkuj swoją szafkę. Zimą często zdarza się zaspać (bo jeszcze minutka więcej w ciepłym łóżku nikomu nie zaszkodziła). Dzięki porządkowi w szafie ubierzesz się szybko i nie będziesz tracić czasu na szukanie rzeczy.

#12. Sprawdzaj opony zimowe. Zdradzę ci pewien sekret, jak szybko sprawdzić opony zimowe (Charakterek mi sprzedał taką wiedzę).

Wykonaj test 1 grosza. Wetknij monetę w rowki opony w taki sposób jak na zdjęciu. Gdy widzisz napis GROSZ, albo bieżnik opony jest bardzo blisko tego napisu - czas wymienić opony na nowe. Jest to szybszy sposób od szukania znacznika TWI.

#13. Zmechaceń ze swetra możesz pozbyć się za pomocą maszynki do golenia.

#14. Nie chcesz się ślizgać? Wkręć śruby w buty. Dokładnie tak, jak w ścianę. Ważne jest, by śruby były mniejsze niż podeszwa buta.

#15. Przed klapnięciem tyłkiem na zimną deskę pokryj ją papierem. Dzięki temu nie będziesz siadać na lodowatą deskę z rana.

#16. Nie masz skrobaczki do lodu, a szyba pokryła się szronem? Do zeskrobania szyby użyj plastikowej karty. Niekoniecznie płatniczej, ale pewnie masz mnóstwo kart lojalnościowych.

#17. Masz wiatrak pod sufitem? Zmień kierunek jego obrotów. To naprawdę działa i pozwala zaoszczędzić nawet do 15% kosztów ogrzewania.

#18. Parkuj samochód przodem do wschodu lub południa. Te strony są szybciej odmrażane.

#19. Podnoś wycieraczki, jeśli spodziewasz się gołoledzi albo marznącego deszczu. W ten sposób nie przymarzną do szyby.

#20. Pamiętaj o ogrzewaczach do rąk. W kryzysowej sytuacji mogą uratować dupsko ręce.

#21. Za pomocą glinianej doniczki, podstawki, śruby, nakrętek i świec stwórz podgrzewacz. Gdy odetną prąd lub gaz i w domu zacznie się robić zimno - docenisz taki wynalazek.

#22. Owiń lusterka samochodowe w torebki. W ten sposób unikniesz ich zaszronienia. Chyba że masz szkła podgrzewane elektrycznie, to wtedy wszystko robi się samo.

95

Oglądany: 52442x | Komentarzy: 67 | Okejek: 192 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.01

19.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało