Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Netflix już niebawem tańszy o 50%? To możliwe! Ale niestety jest pewien haczyk - Co nowego w technologii?

80 004  
213   77  
W dzisiejszym odcinku poznamy słuchawki znanej marki ładowane za pomocą energii słonecznej; dowiemy się, dlaczego Google grozi Turcji całkowitą blokadą usług na terenie kraju; sprawdzimy, o co chodzi z tym 5G od Playa, które ma wystartować już w przyszłym roku oraz obejrzymy Last Christmas w 4K.

#1. JBL opracował bezprzewodowe słuchawki ładowane za pomocą energii słonecznej


W ostatnim czasie na rynku słuchawek nie wydarzyło się nic przełomowego. Wprowadzenie bezprzewodowych modeli typu AirPods było ostatnim kamieniem milowym, jaki spotkał branżę. Teraz jednak wiele może się zmienić, bowiem firma JBL opracowała coś naprawdę dużego. Mowa o słuchawkach, które będą w stanie naładować się za pomocą światła słonecznego.

Wszystko dzięki wykorzystaniu rewolucyjnego materiału Powerfoyle firmy Exeger, dzięki któremu słuchawki Reflect Eternal są w stanie czerpać energię z naturalnego źródła. Może się wydawać, że tego typu metody raczej nie nadają się do użytku ze względu na bardzo niską wydajność, jednak tym razem ma być inaczej. Zdaniem producenta już 1,5 h przebywania na zewnątrz ma sprawić, że słuchawki będą w stanie działać bez przerwy przez 68 godzin. JBL zapewniło również możliwość ładowania za pomocą portu USB, jeśli pogoda na zewnątrz nie pozwalałaby na szybkie naładowanie urządzenia.

https://youtu.be/Q1QE4ioeZZ8
Projekt wylądował na platformie crowdfundingowej IndieGoGo, gdzie już teraz osiągnięto założony cel. Można więc śmiało stwierdzić, że realizacja projektu jest raczej pewna. Słuchawki Reflect Eternal można zamówić w cenie 99 dolarów, a wysyłka powinna rozpocząć się w październiku przyszłego roku.


#2. Google sfotografowało wraz ze Street View i Google Earth 98% miejsc zamieszkanych przez ludzi


Google pochwaliło się ostatnio ogromnymi liczbami. Jak podaje serwis CNET, samochody Google przejechały już łącznie 10 milionów mil, co w przeliczeniu daje jakieś 16 milionów kilometrów. Bardziej imponująca jest jednak ilość kilometrów kwadratowych sfotografowanych na potrzeby Google Earth. Jest ich bowiem aż 93,2 miliona. Zdaniem Google kombinacja tych dwóch wartości daje nam 98% obszarów na Ziemi zamieszkanych przez człowieka.


To jednak nie koniec i na tym ambicje giganta się nie kończą. Ich ostatecznym celem jest skatalogowanie wszystkich miejsc na świecie, aby każdy, bez wychodzenia z domu, mógł zobaczyć, jak wyglądają ulice nawet największej dziury.

#3. Instagram wykryje obraźliwe wpisy jeszcze przed tym, jak zostaną opublikowane


Instagram to jeden z największych serwisów społecznościowych na świecie. Nic więc dziwnego, że każdego dnia przewala się tam mnóstwo różnych wiadomości, zdjęć oraz filmów. Część z nich nie spełnia jednak norm portalu i właściciele platformy postanowili w końcu coś z tym zrobić.

Obecnie testowany jest nowy algorytm, którego zadanie będzie polegało na wyłapywaniu potencjalnie obraźliwych podpisów pod zdjęciami i filmami oraz uniemożliwianie ich publikacji. Na początku taki delikwent otrzyma odpowiednie ostrzeżenie, a algorytm nie pozwoli mu na publikację obraźliwych treści. Wszystko można zobaczyć zresztą na poniższym zrzucie ekranu.Narzędzie jest obecnie na etapie testów i nie wiadomo, kiedy wejdzie w życie dla wszystkich użytkowników na całym świecie.


#4. Google grozi Turcji blokadą swoich usług na terenie całego kraju


Okazuje się, że nie tylko niektóre chińskie marki mogą wkrótce być pozbawione dostępu do usług Google. Może to również spotkać wszystkich mieszkańców Turcji - i to niezależnie od tego, z jakich telefonów będą korzystać. Wszystko za sprawą spięcia na linii Google - turecki rząd.

W skrócie chodzi o to, że rosyjsko-holenderskie przedsiębiorstwo Yandex - będące właścicielem rosyjskiej wyszukiwarki internetowej o tej samej nazwie - zgłosiło w Turcji naruszenie, jakoby Google siłą wymuszało monopol na rynku wyszukiwarek internetowych poprzez brak możliwości wyboru domyślnej wyszukiwarki w urządzeniach z Androidem.


Turecki rząd przyznał rację rosyjskiemu przedsiębiorstwu, ale Google postanowiło, że nie podda się tak łatwo. Turcja to zbyt mały rynek, aby firma mogła ot tak sobie ugiąć kark i poddać się krzywdzącej decyzji. Inaczej to wszystko przedstawiało się w przypadku Unii Europejskiej i nałożonej na Google kary, jednak nie ma co porównywać niemal całej Europy do Turcji.

Zamiast przyznać się do błędu i wdrożyć zmiany, Google postanowiło odciąć Turcję od swoich usług. Jeśli władze się nie ugną, to w 2020 roku wszystkie telefony sprzedawane na terenie kraju nie będą posiadały usług oraz aplikacji Google. Zostaną również pozbawione dostępu do sklepu Play.

Cóż… Google dostało 60 dni na wprowadzenie zmian. Wszystko więc wskazuje na to, że już za dwa miesiące dowiemy się, jaka będzie dalsza część tej historii.


#5. Netflix testuje tańszy abonament - niestety jest tutaj pewien haczyk


Uważacie, że cena za Netflixa jest stanowczo za wysoka? Nie jesteście sami. Tak samo od dawna sądziło wiele osób, jednak do niedawna nie mogli w tej kwestii wiele zdziałać. Na szczęście od jakiegoś czasu na rynku pojawia się coraz więcej serwisów streamingowych, a Netflix czuje ich oddech na karku.

Wskazują na to m.in. testy, jakie przeprowadzane są na terenie Indii. Platforma wypróbowuje tańsze plany abonamentowe. Niestety jest pewien haczyk - aby było taniej, trzeba uwiązać się długotrwałą umową. Mowa o okresie 3, 6 oraz 12 miesięcy. Przy pierwszym z nich klient mógłby zaoszczędzić 20% względem dotychczasowego systemu płatności, przy drugim 30%, a przy trzecim aż 50%.


Netflix na razie testuje nowe opcje w Indiach, aby ocenić, czy ludzie byliby w ogóle zainteresowani usługą w takiej formie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to być może taki abonament niebawem pojawi się również w Polsce.


#6. Play lada moment rusza z komercyjnymi testami 5G w Polsce


Jak można wyczytać w serwisie Wirtualne Media, Play już niebawem ruszy z komercyjnymi testami sieci 5G na terenie Trójmiasta. Jak wiadomo z nieoficjalnych źródeł, może to nastąpić już na początku 2020 roku. Mieszkańcy powinni jednak poskromić radość i zapoznać się ze wszystkimi szczegółami.

Testy zostaną przeprowadzone z użyciem posiadanego przez operatora pasma 2100 MHz oraz zmodernizowanych stacji bazowych. Będzie to więc bardziej nakładka na funkcjonującą już sieć 4G, a nie prawdziwa sieć 5G - od czegoś jednak trzeba zacząć. W tym miejscu warto zaznaczyć, że i tak pozwoli ona uzyskać znacznie bardziej stabilne połączenie internetowe oraz nieco większe prędkości przesyłania danych.

Aukcje na częstotliwości 3400-3800 MHz mają wystartować w połowie przyszłego roku. Jest to zakres częstotliwości, w jakiej sieć 5G może działać z pełnią swoich możliwości.

#7. Teledysk kultowego Last Christmas zespołu Wham! dostępny w 4K


Święta w Polsce nie mogą obyć się bez kilku rzeczy: Kevina na Polsacie, karpia w wannie, prezentów pod choinką i oczywiście kawałka Last Christmas wałkowanego w każdym możliwym miejscu. Jeśli jeszcze nie macie dość zespołu Wham!, to możecie obejrzeć teledysk do kultowego przeboju w rozdzielczości 4K.

Utwór został wydany już 35 lat temu, a Sony Music Entertainment dopiero teraz zdecydowało się go odświeżyć. Jak to mawiają - lepiej późno niż wcale. Cieszmy się więc tym, co mamy i podziwiajmy wspaniałe stroje i fryzury rodem z lat 80. oraz niepowtarzalną grę aktorską.

https://youtu.be/E8gmARGvPlI

<<<W poprzednim odcinku podziwialiśmy Elona Muska, który woził się swoim nowym Cybertruckiem

6

Oglądany: 80004x | Komentarzy: 77 | Okejek: 213 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało