Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020

26 249  
Po raz 14. festiwal wymiesza elektronikę, alternatywę, muzykę eksperymentalną, taneczną, awangardową i jazzową. Zawsze znajdzie się też coś z rapu i starych projektów w odświeżonym wydaniu. Nie muszą się również martwić fani polskiej muzyki - rodzime projekty obstawiają niemalże wszystkie sceny na terenie festiwalu. Kolejna edycja startuje 11 czerwca 2020 roku.
Festiwal miejski

Nowa Muzyka niezmiennie odbywa się w Katowicach, aktualnie zajmując przestrzeń NOSPR i Strefy Kultury, nieopodal Spodku. Oznacza to, że teren festiwalowy znajduje się w centrum miasta, a kiedy rozglądamy się wokół, zza różnych scen i stref gastronomiczno-odpoczynkowych wyłaniają się zmodernizowane ulice Miasta Ogrodów. W Katowicach jest bardzo zielono i festiwalowi bliska jest idea łączenia natury z miejskością. Za tą lokalizacją idą też korzyści takie jak wygodna komunikacja miejska i ogólne poczucie, że jest się blisko cywilizacji, co jest zdecydowanym atutem dla tych, którzy nie czują się nadto komfortowo z dala od zabudowań. Albo nie mogą sobie na niego pozwolić z innych względów - od zawodowych po zdrowotne.Od gwiazd techno po Taco Hemingwaya

Pomimo swojej nazwy, Nowa Muzyka nie powinna odstraszać tych, którzy myślą, że w programie będzie za dużo nieznanym ich nowości. Organizatorzy festiwalu dbają o balans, dzięki któremu prezentują zjawiska budujące brzmienie ostatnich dwóch dekad. Czyli minęło wystarczająco dużo czasu, żeby oswoić się z pewnymi gatunkami. To wydarzenie z miejscami showcase’owym charakterem, w którym w ciągu kilku dni otrzymujemy dobry obraz tego, co dzieje się w muzyce rozrywkowej i tanecznej, zarówno na zagranicznej, jak i polskiej scenie. Koncerty otwarcia i zamknięcia odbywające się w przestrzeni NOSPR to zwykle większe przedsięwzięcia, angażujące orkiestry i zespoły muzyków. Nie można skłamać mówiąc, że to festiwal otwierający odbiorców na nowe brzmienia. Pomimo tego, że większość osób tańczących do techno o 6 rano to osoby, które chciały się tam znaleźć, zawsze zostaje procent, który w danym roku został zaskoczony przez ten czy może inny gatunek. W kontraście do porannych tańców w oba środkowe festiwalowe dni odbywają się np. koncerty jazzowe i eksperymentalne w Sali Kameralnej NOSPR.

Dobre jedzenie, klimat i ludzie

Pozostają szczegóły, o jakość których w Katowicach nietrudno. Aglomeracja śląska od kilku lat kojarzy się w Polsce z dynamicznie rozwijającą się kulturą, miastem i gastronomią, dlatego Tauron Nowa Muzyka Katowice silnie czerpie z tego, co ma pod ręką. Jest nowocześnie, podejmowane są próby bycia festiwalem pro-klimatycznym, z coraz większym sukcesem. To naprawdę festiwal dla każdego, kto jest choć trochę otwarty na nowe doznania.

Bilety na Festiwal Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, można zakupić na Empik Bilety.

Karnet 2 dniowy: tutaj

Karnet 3 dniowy: tutaj

Oglądany: 26249x | Okejek: 4 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.03

01.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało