Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziksze newsy tygodnia – mężczyzna wygrał miliony na loterii i zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał

126 251  
359   186  
Pomówmy o bohaterach, którzy nie noszą peleryn. Takich, którzy codziennymi poświęceniami ratują nasze dusze, po cichu, bez oklasków i aprobaty. Tym ludziom poświęcony jest dzisiejszy odcinek.

#1. Ktoś nakłada gołębiom w Las Vegas miniaturowe kowbojskie kapelusze

180313541b64b7f1.jpg

W mieście pojawił się nowy szeryf. Nosi stalowoszare pióra, kroczy pewnie, sra na ludzi, a poznacie go po kapeluszu. W Las Vegas pojawiły się gołębie, które mają na głowach miniaturowe kapelusze, lecz nie wiadomo, kto nagle zapragnął zabawić się w ptasiego projektanta mody. Choć gołębie w kapeluszach wyglądają zabawnie, to miejscowa organizacja zajmująca się zwierzętami przestrzega, że kapelusze mogą odbijać się negatywnie na zdrowiu gołębi, które przez ten element garderoby stają bardziej widoczne dla drapieżników. Poza tym istnieje podejrzenie, że kapelusze mogą być mocowane na głowach ptaków za pomocą kleju.

#2. Harvey Weinstein osiągnął ugodę przedsądową z molestowanymi przez siebie kobietami

1803136edbadfaf2.jpg

Jeden z rozdziałów historii znanego hollywoodzkiego producenta filmowego zdaje się dobiegać końca. Prawnicy Harveya Weinsteina osiągnęli porozumienie z ponad 30 kobietami, które wytoczyły Weinsteinowi proces w związku z molestowaniem, którego przez lata dopuszczał się Lepki Harvey. Uzgodniona kwota w wysokości 25 milionów dolarów budzi jednak wątpliwości krytyków, którzy uważają, że jest śmiesznie niska wobec krzywd wyrządzonych przez producenta filmowego, tym bardziej że Weinstein nie zostanie uznany za winnego, jeśli sąd zgodzi się na ugodę. Ponadto sam Weinstein nie wyda ani centa, a pieniądze zostaną wypłacone z ubezpieczenia jego upadłej firmy.

#3. Greta Thunberg została Człowiekiem Roku magazynu TIME

1803137e93baf913.jpg

Młoda szwedzka aktywistka została najmłodszą laureatką plebiscytu prowadzonego przez amerykański magazyn od 1927 roku. Jak tłumaczył redaktor naczelny TIME Edward Felsenthal:
Jej głos stał się najgłośniejszym głosem w dyskusji na temat najbardziej palącej kwestii dotyczącej naszej planety. Pojawiła się znikąd i stworzyła ruch na międzynarodową skalę.
Nie wszystkim jednak podoba się tytuł przyznany nastoletniej aktywistce. Niektórzy oskarżają TIME o próby manipulowania opinią publiczną i realizację interesów określonych grup. Również czytelnicy magazynu mieli odmienne zdanie i liczbą 30% z ponad 27 milionów oddanych łącznie głosów na Człowieka Roku wybrali zbiorczo protestujących w Hongkongu. Redakcja TIME wyjaśniła lakonicznie, że w głosowaniu internautów Greta zajęła miejsce w pierwszej piątce.

#4. Dominika Kulczyk walczy ze zmianami klimatycznymi biorąc prysznic zamiast kąpieli

1803138866eecc94.jpg

Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny. Są też tacy bohaterowie, którzy na co dzień muszą żyć w świetle fleszy, więc trudniej im walczyć ze złem. Ale skoro Bruce’owi Wayne’owi się udawało, to inni też mogą podążyć jego śladem. Dowodzi tego między innymi Dominika Kulczyk. Zapytana przez „Puls Biznesu” o swoje działania na rzecz ochrony klimatu, trzecia najbogatsza osoba w Polsce z dumą wyznaje:
Kupujemy ekologiczne środki czystości. Wybieramy zdrową żywność i produkty nieprzetworzone lub regionalne. Używamy też butelek ze szkła borokrzemowego. Po Londynie, w którym mieszkam, bardzo lubię poruszać się pieszo, a będąc w Warszawie, korzystam z samochodu na prąd.
Chyba mamy rozwiązaną kwestię Pokojowego Nobla w przyszłym roku.

#5. W 2020 roku nie będzie wielu długich weekendów

1803139402160be5.jpg

Rok 2019 chyli się powoli ku końcowi, więc co bardziej ułożeni ludzie snują plany na nowy rok. A ten nie będzie nas rozpieszczał wieloma okazjami do stosowania lifehacku w postaci znacznego wydłużenia sobie weekendu niewielkim nakładem dni urlopowych. Majówka wypadnie bowiem w piątek i w niedzielę, Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – 15 sierpnia w sobotę, 1 listopada wypadnie w niedzielę, co oznacza, że 11 listopada będziemy świętować w środę. Wigilię w 2020 roku będziemy zaś obchodzić w czwartek, zatem drugi dzień świąt wypadnie w sobotę.

#6. Mężczyzna wygrał na loterii i wrócił do pracy

1803140da52027f6.jpg

Gdy Steve Thompson dowiedział się w listopadzie 2019 roku o wygranej w loterii EuroMillions, tak jak większość ludzi w podobnej sytuacji nie mógł uwierzyć w swoje szczęście. 42-letni budowlaniec w końcu jednak ochłonął i przyjął do wiadomości fakt, że dzięki stu pięciu milionom funtów z dnia na dzień stał się jednym z najbogatszych Brytyjczyków. Zamiast jednak jak większość ludzi rzucić wszystko w cholerę, wrócił do pracy, by dokończyć rozpoczęte zlecenia. Thompson, na co dzień także mąż i ojciec, wsiadł do swojego wysłużonego samochodu, w którym wozi swój sprzęt budowlany, żeby dokończyć rozpoczętą robotę.

#7. Jurny kaczor bzykał tak często, że w końcu trzeba było amputować mu członka

18031414def94b47.jpg

Dave z brytyjskiej miejscowości Bristol zaliczał trzy laski mieszkające razem z nim w jednym z miejscowych gospodarstw. Kaczkom Dorze, Fredzie i Edith chyba się podobało, bo pozwalały Dave’owi szaleć po 10 razy dziennie z każdą z nich. Niestety przyjemności mają to do siebie, że nawet w nadmiarze potrafią szkodzić. Tym sposobem Dave’owi zaczął psuć się członek i nawet mimo długotrwałych prób leczenia nie udało się choroby zatrzymać. Doszło do najgorszego i kaczy członek należało amputować. Właściciel kaczora twierdzi, że od czasu operacji Dave nie jest już tym samym zwierzęciem.

Ostatnim razem marzyliśmy o kupnie dużej ilości pysznego alkoholu. Jakby istniał jakiś niepyszny...

19

Oglądany: 126251x | Komentarzy: 186 | Okejek: 359 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.05

22.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało