Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Kantor coraz częściej odwiedzamy przed zimą

2 092  
0  

Kantor coraz częściej odwiedzamy przed zimą

Z roku na rok kantory odnotowują coraz większy ruch wśród klientów turystycznych, przy czym wzmożona sprzedaż zagranicznych walut ma miejsce nie tylko w okresie poprzedzającym wakacje letnie, ale również zimowe. Powodów, dla których właśnie wtedy odwiedzamy kantor jest wiele, począwszy od „ucieczki” przed chłodniejszą aurą, aż po wyjazd do krajów, gdzie klimat pozwala na uprawianie naszych ulubionych, sezonowych sportów.

Przed podróżą kantor najzwyczajniej odwiedzić trzeba

Jedni z nas zimy wręcz nie mogą się doczekać, inni zaś woleliby cieszyć się przez cały rok wysokimi temperaturami. Dzięki zagranicznym podróżom, niezależnie od preferencji możemy spełniać swe marzenia i plany, spędzając czas przypadający na przełom roku dokładnie tak, jak lubimy. Entuzjaści sportów zimowych chętnie obierają kierunki sprzyjające tej pasji, m.in. Austrię, Szwajcarię, Francję, Włochy i Słowację. „Ciepłolubni” zaś jadą tam, gdzie kurtki i czapki będą zbędne, np. do Tajlandii, Egiptu, na Wyspy Kanaryjskie albo na Cypr. Wielu Polaków w tym okresie odwiedza też swoich bliskich mieszkających za granicą, chcąc wspólnie z nimi spędzić święta. Bez względu na cel czy kierunek wycieczki niezbędna będzie wymiana waluty. Stąd właśnie wzmożony ruch w kantorach. Można przy tym zauważyć, iż coraz większa liczba klientów decyduje się na przewalutowanie online, ponieważ tradycyjny kantor zazwyczaj nie jest w stanie zaoferować tak korzystnych warunków jak kantor internetowy.

Dlaczego kantor online?

Z usług kantorów internetowych korzystają miliony Polaków. Dużą część tej grupy stanowią turyści, dlatego pogłoski, iż kantor online to miejsce dedykowane głównie przedsiębiorcom, dawno należałoby wrzucić między bajki. Bezgotówkowe przewalutowanie opłaca się każdemu, tak samo od strony finansowej, jak i ze względu na komfort przeprowadzania operacji. Nawet przy stosunkowo niedużych transakcjach można sporo zaoszczędzić. Zakładając, że nasz budżet na zimowe wczasy za granicą zaplanowaliśmy na sumę 500 EUR, kupując walutę w e-kantorze możemy zyskać nawet około 160 zł, a to już całkiem konkretna kwota. Kantor internetowy, w dużej mierze dzięki specyfice świadczenia usług, jest w stanie zaoferować znacznie atrakcyjniejsze kursy walut niżeli stacjonarny, nie obciążając transakcji wysokim spreadem. Niekiedy spread jest wyeliminowany całkowicie, na rzecz minimalnej prowizji, jak ma to miejsce np. w Walutomacie. Platforma https://www.walutomat.pl/ stanowi jednocześnie doskonały przykład wygodnego, szybkiego realizowania wymiany walut. Przejrzyste warunki korzystania z serwisu, całodobowa dostępność oraz tanie przelewy w ramach polskich oraz zagranicznych banków sprawiają, że Walutomat.pl jest doskonałym miejscem do przeprowadzania transakcji. Kantor w takiej nowoczesnej odsłonie zapewnia również wyższy poziom bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do przewalutowań w formie tradycyjnej, zostają bowiem wyeliminowane ewentualne pomyłki, możliwość zgubienia banknotów czy ryzyko otrzymania podrobionych pieniędzy.

Oglądany: 2092x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało