Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziksze newsy tygodnia – 27-latka stanie przed sądem za chodzenie po domu nago

101 330  
360   120  
Dzisiaj o cudownych przeżyciach dostarczanych przez rodzinę, o tym, że proza życia może dosięgnąć nawet gwiazdy pop, a także o ratowaniu życia przez odsysanie moczu.

#1. Na Samoa i w Kongo walczą z epidemią odryWizja świata forsowanego przez antyszczepionkowców nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Rzeczywistość, w której ludzie hurtowo umierają od chorób, którym można łatwo zapobiegać dzięki szczepieniom, już tu jest. W Republice Kongo trwa walka z odrą, którą w 2019 roku zaraziło się tam prawie ćwierć miliona osób, spośród których zmarło prawie 5000. Światowa Organizacja Zdrowia określiła epidemię odry w Kongo największą i najszybciej rozprzestrzeniającą się epidemią na świecie. Na przyszłość dobrze nie wróży też sytuacja na Samoa, gdzie doszło do 1800 zachorowań, w tym do 153 w okresie od 15 do 23 listopada 2019 roku. Wyszczepialność na Samoa wynosi 28-40%, natomiast bezpieczny próg to 95% osób zaszczepionych.

#2. Członkowie zespołu popowego pójdą w kamaszeBlady strach padł na fanów grupy koreańskiego boysbandu BTS. Wszyscy jego członkowie będą musieli odbyć służbę wojskową, która w Korei Południowej obowiązuje mężczyzn do 28. roku życia. Przez moment fani żyli nadzieją, że może jednak się uda, ponieważ w niektórych przypadkach gwiazd muzyki czy sportu służbę wojskową w przeszłości zdarzało się odwoływać. Chłopaki z BTS nie mają jednak co na to liczyć. Eksperci sądzą, że wraz z rozpoczęciem 2-letniego szkolenia wojskowego pierwszego z członków BTS nastąpi powolny rozkład grupy, choćby ze względu na fakt rozpiętości wiekowej poszczególnych członków zespołu. Trudno będzie bowiem się zorganizować do prób w komplecie, gdy część BTS będzie biegała w błocie po poligonie.

#3. Lekarz uratował życie mężczyźnie, wysysając z niego moczUstami. Doktor Zhang Hong znajdował się na pokładzie samolotu z Gunagzhou do Nowego Jorku, gdy zauważył, że jeden ze współpasażerów zaczyna czuć się bardzo źle. Okazało się, że mężczyzna ma problemy z pęcherzem moczowym z powodu wcześniejszych kłopotów z przerośniętą prostatą. Nie myśląc długo, Hong zmontował z pomocą innego lekarza na pokładzie cewnik z dostępnych pod ręką przedmiotów i przez 37 minut odsysał ustami mocz z ciała cierpiącego mężczyzny, najprawdopodobniej ratując mu życie. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać akcję ratunkową.

https://twitter.com/thepapercn/status/119735645887...

#4. Statystyczny Amerykanin potrzebuje odpoczynku od rodziny po niecałych 4 godzinachIdą święta, więc temat na czasie i jak się za moment okaże – całkiem przydatny. Amerykanów zapytano o ich odczucia względem spotkań rodzinnych. Z odpowiedzi wyłania się obraz ludzi, którzy lubią takie spotkania, ale w nie za dużych dawkach. Wystarczą bowiem 3 godziny i 54 minuty, by towarzystwo wujków, cioć, siostrzeńców itd. zaczęło stawać się upierdliwe. Po upływie tego czasu Amerykanin zaczyna szukać choćby chwilowej drogi ucieczki. Wtedy zaczyna się między innymi tymczasowe chowanie w domu gospodarzy. Co mniej odporni wymyślają jakąś wymówkę, by w ogóle wyjść. I choć 60% badanych przyznało, że lubi spędzać czas z rodziną, to 30% z nich bardziej cieszyłoby się okresem świątecznym, gdyby rodziny nie było w pobliżu.

#5. Kobieta oprawiała jelenia w salonie stylizacji paznokciTo nie jest żaden eufemizm na określenie zdarzenia, do którego doszło w jednym z filmów kina wahadłowego. Kobieta naprawdę oprawiała dziczyznę w salonie stylizacji paznokci. Zdjęcie, na którym kobieta ubrana w fartuch pochyla się nad rozłożonymi na kawałku płachty kawałkami mięsa i z nożem w ręku dokonuje dalszej dekonstrukcji jelenia zostało wykonane przez jedną z miejscowych studentek i opublikowane w Sieci. Nie wiadomo, czy to znak czasów i salon prowadzi zdywersyfikowaną działalność, ponieważ żaden z jego przedstawicieli nie odniósł się do pytania o co tu chodziło.

#6. Wuefista zapobiegł szkolnej masakrze, obezwładniając napastnikaTak to się robi u nas, na Wschodzie. Żadne tam bramki czy kuloodporne plecaki, a zwykłe wybijanie głupot z głowy starym, poczciwym łomotem. Gdy uzbrojony po zęby napastnik wdarł się do jednej z klas w szkole w Velikej Planie na terenie Serbii, gdzie wziął uczniów na zakładników, Slavoljub Stojadinovic natychmiast przystąpił do działania. Dowiedziawszy się od swoich uczniów o zdarzeniu, wuefista pobiegł do klasy, w której napastnik trzymał zakładników, i zaczął szarpać się z uzbrojonym w kałasznikowa, granaty i inne materiały wybuchowe bandytą. W trakcie szarpaniny padły strzały, ale na szczęście nikt nie został ranny. Napastnik otrzymał za to srogi łomot i został rozbrojony. Po wszystkim wuefista komandos-amator powiedział:
Jestem w szoku, ale zrobiłbym to ponownie. Moi uczniowie są dla mnie bardzo ważni i nie pozwolę, by stało im się coś złego.

#7. Kobieta stanie przed sądem za obnażanie się we własnym domuProkuratura amerykańskiego stanu Utah zamierza doprowadzić do ukarania Tilli Buchanan w związku z czynem lubieżnym, którego zdaniem prokuratury dopuściła się 27-latka. Buchanan tapetowała garaż razem ze swoim mężem i w pewnym momencie oboje zdjęli koszulki. Pech chciał, że do garażu weszły akurat małoletnie dzieci mężczyzny z pierwszego małżeństwa. Zgodnie z prawem konserwatywnego stanu kobiety nie mogą odsłaniać ciała poniżej otoczki sutkowej w obecności dzieci, więc Buchanan grozi teraz do 10 lat więzienia. Prawnicy kobiety odpierają zarzuty i twierdzą między innymi, że to niedorzeczne, by kobieta musiała tak się pilnować we własnym domu, tym bardziej że mężowi Buchanan nic nie grozi, mimo że też miał odsłoniętą klatkę piersiową. A kto doniósł na 27-latkę? No przecież nie była żona mężczyzny, która dowiedziała się o zdarzeniu od swoich dzieci.

Robisz czasem kupę? W takim razie musisz zobaczyć poprzedni odcinek serii.
10

Oglądany: 101330x | Komentarzy: 120 | Okejek: 360 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.11

24.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało