Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Romeo i Julia to książka o...

49 454  
3   42  
Zobacz coś więcej...A teraz usiądź wygodnie i wyobraź sobie, że nigdy nie czytałaś/eś książki "Romeo i Julia" W. Szekspira... Poczytaj i napisz w komentarzach o czym to tak właściwie było...

Praca gimnazjalisty z II klasy.

"Romeo i Julia” W. Szekspira to książka o.... (format – rozprawka)

Moim zdaniem książka pod tytułem „Romeo i Julia” W. Szekspira jest o miłości, mordercach i ogólnie jest trudna do zrozumienia, i dlatego dla mnie pokręcona.
Ta książka opowiada o miłości dwojga ludzi Romea i Julii, która była nieszczęśliwa bo zakończyła się tragedią. Ta tragedia była dziwna ponieważ zginęli ze świadomością, że ich partner nie żyje.

Choć wiele razy były sceny w których uczestniczyły dwa rody Montekich i Kapuletów. Bardziej podpadł mi Romeo z zabójstwem Tybalta. Ta książka wprowadzała mnie w błogą nieświadomość bo nie było wiadomo nawet jaka różnica dzieliła tych dwojga kochanków. Choć można było się domyśleć, że Romeo był pełnoletni, a Julia była jeszcze nastolatką, która nie wiedziała czego można spodziewać się po miłości i jakie komplikacje z ich związku wynikną.

Przez to, że niektórzy byli przeciwko związku tej pary, oni chowali się przed znajomymi, i to umacniało ich w myśl, że są sobie przeznaczeni. Nawet w serialu "M jak Miłość” była taka sytuacja tyle, że rodzina po jakimś czasie się pogodziła, że ich dzieci wzięli ślub. Lecz gdy opór był już nie do zauważenia, to im się znudziło. Mimo to po wielu kłótniach i sprawach ciężkich dla serca przetrwali to i ich związek nadal toczy się po górzystym terenie. Można zobaczyć dalsze ich przeżycia i sytuację na TVP 2 o określonych godzinach i dniach.

Ponieważ była niedojrzała miłość, która była przereklamowana przez wszystkich, że jest to miłość stulecia, a nawet i lepiej, to uważam, że oni byli w sobie zauroczeni i z tej miłości nic by nie wyszło.
Ta książka choć była o miłości, występowały tu sceny, które nie występowały w recenzjach, a przez to nie wiedziałem czego się można po nich spodziewać.

Myślę, że ta książka jest trudna do zrozumienia, bo te sceny były jak wyrwane z życia napisane trudnym tekstem podzielonym na akty, sceny, lecz można z niej wywnioskować, że była miłość, nienawiść do obu rodów i ludziach, którzy posuną się do wszystkiego zaczynając i kończąc od Romea, który mi się nie podobał w filmie, a jak w filmie tak w książce. Choć po śmierci tych kochanków pogodziły się dwa rody skłócone od dłuższego czasu.


No i po co męczyć biedną młodzież czytaniem gdy są ekranizacje? Przecież takiemu młodemu człowiekomi jakaś żyłka może strzelić albo coś... ;) A najlepiej nakręcić telenowele na podstawie lektur ponieważ te, jak o zgrozo się okazuje, młodzieży bardzo zapadają w pamięć..

Oglądany: 49454x | Komentarzy: 42 | Okejek: 3 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.01

18.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało