Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze CCCXX - to się musiało spalić

70 662  
339   42  
Przed Wami kolejny odcinek "Zatrzymanych..." a w nim, między innymi, dziewczyny (i facet) z pewnej okładki, noga, która wkurzała jej właścicielkę oraz pomnik, który był, ale się zmył. Zapraszamy!

#1. Berlińczycy przyglądają się płonącemu Trabantowi i fladze NRD, 3 października 1990 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Aktorki z serialu Aniołki Charliego - Farrah Fawcett, Kate Jackson i Jaclyn Smith, USA, 1976 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. 75-letnia Mary Parish przypala papierosa swojej 101-letniej matce, Mary Ann Parish. Walworth, Londyn, 14 lutego 1946 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Pomnik komunardów uralskich w Jekaterynburgu. Odsłonięty 1 maja 1920 r. Żelazo, gips.

Kliknij i zobacz więcej!

Pomnik stał przez kilka miesięcy. Według jednej z wersji kobieta została zmyta przez deszcze, według innej - władzom nie spodobał się ten pomnik...

#5. Zamek Windsor w ogniu. Windsor, Wielka Brytania, 20 listopada 1992 r.

Kliknij i zobacz więcej!
W książce "Ja. Rozmowa z Lechem Wałęsą" autorstwa Andrzeja Bobera i Cezarego Łazarewicza, noblista wyjawia, że przewidział pożar, który zszokował wszystkich Brytyjczyków. Były prezydent nie przypisuje sobie tu żadnych ponadnaturalnych zdolności, lecz po prostu przyznaje się do obejrzenia pałacu fachowym okiem elektryka. Wałęsa ostrzegł królową o możliwym wybuchu pożaru, gdy przez przypadek stał się świadkiem nietypowej konwersacji Elżbiety II z małżonkiem.
"- Widziałem w pałacu, jak królowa ochrzania swojego męża - króla Filipa. Kłóciła się z nim zupełnie normalnie. Głupio mi się zrobiło, gdy przez przypadek wszedłem w trakcie awantury. - Proszę pani - powiedziałem jej kiedyś - ten pałac zaraz się pani spali. I przewidziałem, bo wybuchł tam pożar.
- Panie prezydencie, niech pan nie przesadza.
- Nic nie przesadzam. Chodziłem po tych pokojach, korytarzach. Gniazdka niezabezpieczone, powyrywane, druty niezaizolowane. To się musiało spalić” - czytamy na kartach książki. (za fakt.pl)

#6. Pracownicy On-Line Systems pozują do zdjęcia na okładkę pierwszej na świecie gry erotycznej, USA, 1981 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Softporn Adventure (pierwotnie pod tytułem Super Stud Adventure), wydana w 1981 roku, jest uważana za pierwszą erotyczną grę komputerową dla dorosłych.
Na okładce gry są trzy dziewczyny w jacuzzi, którym kelner przynosi szampana.
Reklama ze zdjęciem okładki została wydrukowana w czasopiśmie Time.
Zdjęcia wykonano w willi Kena i Roberty Williams.
Od lewej do prawej, menadżer produkcji Diane Siegel, księgowa Susan Davis (żona Boba Davisa, twórcy Ulissesa i Złotego Runa) i Roberta Williams (współwłaścicielka On - Line Systems) kąpią się w jacuzzi. Usługuje im Rick Chipman, kelner z lokalnej restauracji Broken Bit. Nawiasem mówiąc, Roberta Williams, współzałożycielka legendarnej Sierra On - Line, później wyprodukuje serię King's Quest i stanie się jedną z najbardziej wpływowych kobiet w branży.

#7. Piłkarski mur berliński, 9 listopada 2019 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Kibice Hertha Berlin i RB Lipsk przed meczem zorganizowali performance z okazji 30. rocznicy upadku muru berlińskiego. Na środku boiska na Stadionie Olimpijskim w Berlinie pojawiła się plastikowa wersja słynnego muru, która następnie została zniszczona.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Wschód słońca, 11 września 2001 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Leonid Breżniew i Eduard Szewardnadze, Gruzja, 1981 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Slash gra w liceum Fairfax wraz ze swoim zespołem Tidus Sloan, 1982 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#11. Aktorka Sarah Bernhardt, Paryż, maj 1916 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Aktorka Sarah Bernhardt przez całe życie cierpiała na bóle kolan. Kontuzja odniesiona w wieku pięciu lat nasiliła się w 1905 roku po wypadku na scenie. Aktorka wówczas miała już 59 lat.
W 1915 roku zdecydowała się na operację i pisała do swojego lekarza:
Błagam, odetnij mi nogę tuż nad kolanem. Nie przejmuj się. Zostało mi dziesięć do piętnastu lat życia. Po co skazywać mnie na cierpienie przez te piętnaście lat, po co skazywać mnie na bezczynność? Proszę, zrozum, że z gipsem lub celuloidem również jestem kaleką i nie mogę grać. I, o zgrozo, nadal będę cierpieć, a moje noce staną się koszmarami, ponieważ to w nocy męczy mnie ból kolana, tylko kolana. Tracę instynkt samozachowawczy, mam gdzieś moją nogę, niech idzie dokąd chce. Jeśli mi odmówisz, wpakuję sobie kulę w kolano, a potem i tak trzeba będzie amputować nogę. Przyjacielu, nie myśl, że histeryzuję, nie, jestem spokojna i wesoła, ale chcę żyć przez ten czas, który mi pozostał lub umrzeć teraz. Zrozum, mój drogi Sam, najlepsze dla mnie będzie, zdjąwszy drewnianą nogę, móc codziennie brać kąpiel. Na tym moje zdrowie wygra stuprocentowo, będę jeździć z wykładami, udzielać lekcji i będę wesoła, nie chcę stracić swojej radości. Teraz biedni dwudziestoletni chłopcy mają amputowane niegdyś zwinne nogi, amputowane ręce, a ty chcesz mi odmówić. Nie, tak nie wolno. Należy ją natychmiast odciąć, abym za miesiąc była wolna. Nie zostawiaj mnie na tym bolesnym ostatnim etapie. Bądź moim wiernym przyjacielem, a ja pośpieszę do ciebie do Paryża i pozwolę ci odciąć mi nogę.
Na zdjęciu aktorka jest już bez nogi. Przez resztę swojego życia kontynuowała wykłady, występowała przed żołnierzami pierwszej wojny światowej. Zmarła w 1923 r.

#12. Okładka "Playboya" z marca 1990 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Sterowiec Columbia przelatuje nad szczytem Empire State Building, 1931 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#14. 8 sierpnia 1963 roku pociąg jadący do Glasgow został przechwycony na trasie przez grupę przestępców, którzy posłużyli się fałszywym sygnałem świetlnym.

Kliknij i zobacz więcej!

Bandyci zmusili konduktora do zatrzymania pociągu na moście, gdzie rozładowali zawartość jednego z wagonów. Rabusie ukradli 2,3 miliona funtów. Dziś stanowi to równowartość około 30 milionów funtów. Przestępcy zostali znalezieni na podstawie pozostawionych odcisków palców.

#15. Cyrkowy słoń w Buenos Aires podczas zabiegu pedicure. Argentyna, 1930 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#16. Najbardziej zdeterminowani mieszkańcy Berlina Wschodniego uciekają na Zachód przez dziurę w ogrodzeniu, zanim strażnicy dostrzegą uszkodzenie, 15 sierpnia 1961 r. - zaledwie dwa dni po rozpoczęciu budowy muru berlińskiego.

Kliknij i zobacz więcej!

#17. Rob Bottin, wizażysta i specjalista od efektów specjalnych, wykonuje rzeźbę do filmu „Coś”, 1982 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#18. Sir Arthur Conan Doyle i jego siostra na nartach w Alpach. Szwajcaria, 1894 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#19. 18 października 2007 r. w Karaczi (Pakistan) miał miejsce atak terrorystyczny wymierzony w byłą premier Pakistanu, Benazir Bhutto, która wracała z emigracji. W pobliżu jej konwoju nastąpiły 2 eksplozje. Benazir Bhutto przeżyła, ale zginęło 139 osób, a 450 zostało rannych.

Kliknij i zobacz więcej!

Benazir Bhutto oszukała przeznaczenie jedynie na dwa miesiące. 27 grudnia 2007 r. w Rawalpindi, wracając z wiecu przedwyborczego, wychyliła się przez dach kuloodpornego samochodu, aby pozdrowić tłumy. Zamachowiec oddał w jej kierunku dwa strzały, a następnie zdetonował posiadany przy sobie ładunek wybuchowy.

#20. Ksiądz prałat Henryk Jankowski na otwarciu pierwszej restauracji McDonald's w Gdańsku na Dworcu Głównym PKP, 1993 rok. Fot. Maciej Kosycarz

Kliknij i zobacz więcej!

<<<W poprzednim odcinku

2

Oglądany: 70662x | Komentarzy: 42 | Okejek: 339 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.01

19.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało