Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

To żaden fotoszop, te zwierzęta istnieją naprawdę! 18 niezwykłych krzyżówek, które udało się uzyskać

88 294  
332   74  
Choć internet przepełniony jest fotoszopowymi przeróbkami zwierząt, które czasem nawet wyglądają dość wiarygodnie, to tym razem będzie inaczej, bowiem wszystkie te dziwne stworzenia są jak najbardziej prawdziwe.

#1. Lygrys (samiec lwa + samica tygrysa)

Zwierzęta te wyglądają naprawdę imponująco i są największymi przedstawicielami kotowatych na świecie. Wprawdzie mówi się, że można spotkać je czasem w dziczy, to jednak zdecydowana większość tych nietypowych krzyżówek żyje w niewoli. Na zdjęciu widoczny jest ogromny samiec - Hercules - który waży nieco ponad 410 kg.

#2. Tyglew (samiec tygrysa + samica lwa)

Tyglew jest zdecydowanie mniejszy od lygrysa. Ludzie próbują jednak iść o krok dalej i krzyżować nawet ze sobą te dwa gatunki. Ciekawe, co z tego wychodzi i jak tu to coś w ogóle nazwać. Byłby to prawdziwy łamaniec językowy.

#3. Zosioł (samiec zebry + samica osła)

Krzyżowanie zebry z innymi przedstawicielami koniowatych jest w rzeczywistości bardzo powszechne. Wszystkie rezultaty takich eksperymentów zalicza się do tzw. zebroidów.

#4. Jaglew (samiec jaguara + samica lwa)

Jest to wyjątkowo rzadka (i piękna) kombinacja. Na zdjęciach widoczne są Jazhar oraz Tsunami żyjące w rezerwacie przyrody Bear Creek w Ontario (Kanada).

#5. Kowca (samiec kozy + samica owcy)

Kowca jest niezwykle rzadkim zwierzęciem, jako że próby krzyżowania tych dwóch gatunków zwykle kończą się tragicznie - potomstwo rodzi się martwe. Angielska nazwa to "geep".

#6. Niedźwiedź brularny (samiec niedźwiedzia brunatnego + samica niedźwiedzia polarnego)

Większość przedstawicieli tego rzadko spotykanego gatunku żyje w ogrodach zoologicznych, choć podobno widywane są one również na wolności.

#7. Kojowilk (samiec kojota + samica wilka)

Kojoty i wilki to dwa niezwykle bliskie sobie gatunki. Tak naprawdę rozdzieliły się one w drodze ewolucji dopiero około 150 000 - 300 000 lat temu, dlatego wyprodukowanie takiego potomstwa jest niezwykle łatwe i zawsze przynosi dobre rezultaty. Kojowilki często można spotkać na wolności,

#8. Zebroid (zebra + jakikolwiek inny przedstawiciel koniowatych)

W tym wypadku jest to skrzyżowanie zebry z koniem, jednak tutaj można dokonywać dowolnych zmian, a takie krzyżowanie zwykle kończy się dobrze. Potomstwo jest silne i rzadko rodzi się martwe. Inne nazwy - zebryma lub zebroń.

#9. Kot savannah (kot domowy i serwal)

Niezwykle piękna i droga rasa kota wyhodowana z krzyżówki kota domowego i serwala. Te niezwykłe zwierzęta zostały uznane jako odrębny gatunek przez wiele różnych organizacji. Z zachowania podobno przypominają nieco psy - lubią się bawić, aportować i są niezwykle towarzyskie.

#10. Szablodelfin (samiec szablogrzbieta waleniożernego + samica delfina butlonosego)

Szablogrzbiety waleniożerne pochodzą z tej samej rodziny co delfiny, więc ich skrzyżowanie nie było takie trudne. Niestety zwierzęta te są ekstremalnie rzadkie, przez co w niewoli można znaleźć jedynie szablodelfiny.

#11. Birowa (samiec bizona amerykańskiego + samica krowy)

Jest to niezwykle udana i wdzięczna w hodowli krowa. Wyrządza mniejsze szkody ekologiczne i ogólnie jest nieco bardziej odporna na różnego rodzaju warunki niż standardowe bizony czy krowy. Niestety krzyżówka istnieje już tak długo, że zaczęła wypierać rodzime bizony, przez co nie zachowało się już wiele osobników o czystej krwi.

#12. Osłomuł (samiec konia + samica osła)

Nieco mniejszy od muła, ale również dużo rzadziej spotykany. Mimo to uzyskanie takiej krzyżówki nie jest wcale trudne.

#13. Narłucha (samiec narwala + samica białuchy)

Ekstremalnie rzadko spotykany - istny biały kruk w dzisiejszym zestawieniu. Inna nazwa to narluga.
Narlugi bywają widywane w wodach północnego Atlantyku.

#14. Wielama (samiec wielbłąda + samica lamy)

Niewielki rozmiar i rzadko spotykany rodzaj wełny sprawiają, że zwierzę to jest niezwykle cenne. W rzeczywistości niestety nie stworzono ich wiele. Powstały w Dubaju w 1998 roku w wyniku sztucznego zapłodnienia. Angielska nazwa to "cama".

#15. Krak (samiec krowy + samica jaka)

Niezwykle ceniony w Tybecie i w Mongolii za mięso i możliwość produkowania smacznego mleka. Są większe i silniejsze zarówno od krów, jak i od jaków. Podobnie jak w przypadku krzyżówek z bizonami, kraki zaczęły wypierać jaki z ich środowiska naturalnego. Podobno nie utrzymało się już wiele stad o czystej krwi.

#16. Leow (samiec leoparda + samica lwa)

Te piękne zwierzęta były tworzone tylko w niewoli, a obecnie nie ma ich już wiele na świecie.

#17. Krzyżmówka (samiec krzyżówki + samica piżmówki)

Tworzone głównie dla mięsa. Krzyżmówki są w stanie rozmnażać się w niewoli bez żadnego problemu.

#18. Grolar

Grolar jest potomkiem niedźwiedzia grizzly i polarnego. W przeciwieństwie do wielu sztucznych hybryd ten misiek występuje naturalnie w przyrodzie i zwany też jest niedźwiedziem pizzly. Krzyżowanie gatunków staje się możliwe dzięki ocieplaniu klimatu.

#19. Pumpart (pumapard)

Mieszaniec pumy i lamparta. Może być potomkiem zarówno samicy lamparta z samcem pumy, jak i samca pumy z lamparcicą. Ich wygląd jest zależny od wyglądu rodziców. Maja budowę zbliżoną do pumy, jednak ich kończyny są krótsze. Mają tendencję do karłowatości. Źródło

#20. Zetland

Zetland jest zebrą skrzyżowaną z kucykiem, a dokładnie z kucem szetlandzkim

#21. Wholpin (połączenie orki z delfinem, whale + dolphin)

Wholphin (po polsku możemy zaproponować nazwę wielofin) to niezwykle rzadka hybryda waleni zrodzona ze skrzyżowania samicy delfina butlonosego (Tursiops truncatus) z samcem fałszywej orki (Pseudorca crassidens). Nazwa sugeruje hybrydę wieloryba i delfina, chociaż taksonomicznie oba należą do rodziny delfinów oceanicznych. Te zwierzęta jako pierwsze urodziły się w niewoli, w Tokyo SeaWorld w 1981 roku, ale zmarł po 200 dniach. Były też widziane na wolności. Źródło

#22. Żubroń (samiec żubra + samica krowy)

Wreszcie nasz rodzimy akcent. Żubroń jest silniejszy i dużo bardziej odporny na różnego rodzaju choroby niż krowy. Swego czasu uważano, że żubroń mógłby całkowicie zastąpić krowy w hodowli, jednak plan nie został ostatecznie zrealizowany. Obecnie można spotkać je na terenie Białowieskiego Parku Narodowego.
10

Oglądany: 88294x | Komentarzy: 74 | Okejek: 332 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.03

27.03

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało