Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 niesamowicie nieprawdopodobnych rzeczy, które przytrafią ci się prędzej, niż trafienie szóstki w lotka

58 995  
118   80  
Każdy z nas marzy, aby zostać milionerem. Najlepiej jednak, jeśli uda się to osiągnąć bez większego wysiłku. Jednym ze sposobów szybkiego dorobienia się są gry liczbowe. Niestety szanse zdobycia głównej nagrody w większości z nich są bardzo znikome. Jak bardzo? Poniższa lista na pewno pomoże to ogarnąć rozumem.
Lotto to najpopularniejsza, a zarazem najstarsza gra liczbowa w Polsce, organizowana przez Totalizator Sportowy. Główną nagrodę zdobywa się poprzez poprawne wytypowanie wyników losowania sześciu prawidłowych liczb spośród 49 możliwych.

Z tych danych można już wyliczyć, że mamy aż 13 983 816 możliwych kombinacji sześciu liczb, a co za tym idzie prawdopodobieństwo ustrzelenia głównej wygranej wynosi dokładnie 1:13 983 816. Jest ono tak niskie, że już większe szanse mamy, aby zostać świętym - i to nie jest ponury żart.


Przed wami lista całkiem nieprawdopodobnych rzeczy, które mają większe szanse, aby nam się przytrafić, niż zgarnięcie głównej nagrody w Lotto.

#1. Porażenie przez piorun

Zaczniemy od czegoś lekkiego na rozgrzewkę. Wprawdzie rzadko słyszy się o ludziach porażonych przez wyładowania atmosferyczne, jednak to wcale nie oznacza, że się one nie zdarzają. Tak naprawdę problem ten dotyczy średnio kilkunastu/kilkudziesięciu osób rocznie w samej tylko Polsce.


Posługując się danymi Głównego Urzędu Statystycznego z lat 2001-2006 łatwo obliczyć, że prawdopodobieństwo bycia trafionym piorunem w Polsce wynosi dokładnie 1:764 000. Jest więc ono ponad 18 razy wyższe, niż szansa wytypowania szóstki w Lotto.

#2. Śmierć w wyniku uderzenia meteorytu

Astronom Alan Harris wyliczył, że prawdopodobieństwo poniesienia śmierci w wyniku zderzenia asteroidy z Ziemią wynosi obecnie około 1:700 000. Mężczyzna wziął pod uwagę wiele czynników. Wśród nich znalazła się m.in. liczba asteroid znajdujących się obecnie w przestrzeni kosmicznej, które w jakikolwiek sposób zagrażają naszej planecie. Uwzględnił również ich rozmiar (jakie szkody ewentualne zderzenie może spowodować) oraz przeciętną długość życia człowieka.


Ryzyko takiej śmierci jest więc niemal 20 razy wyższe, niż szansa trafienia szóstki.

#3. Śmierć w katastrofie lotniczej

Samolot to jeden z najbezpieczniejszych środków transportu, jakim obecnie dysponujemy. Ryzyko śmierci w trakcie takiej podróży jest więc bardzo, ale to bardzo niskie, a według najnowszych wyliczeń w przybliżeniu wynosi ono 1:11 000 000.


Jednak wciąż jest ono wyższe, niż szansa ustrzelenia głównej wygranej w Lotto.

#4. Trafienie przez część samolotu spadającą z nieba

Brzmi to jak scenariusz jakiegoś kiepskiego filmu. Okazuje się jednak, że ryzyko uczestnictwa w takim zdarzeniu jest znacznie wyższe, niż szansa zgarnięcia głównej wygranej w Lotto. Wynosi ono bowiem 1:10 000 000.

#5. Posiadanie dziecka, które jest geniuszem

Prawdopodobieństwo posiadania dziecka o ponadprzeciętnej inteligencji jest dość niskie. Jeszcze bardziej zmniejsza się ono, kiedy w grę wchodzi słowo "geniusz". Według statystyk szansa na posiadanie tak utalentowanego dziecka wynosi w przybliżeniu 1:1 000 000.


Jest więc niemal 14 razy bardziej prawdopodobne, że twoje dziecko zrobi coś ważnego dla świata, niż że ty trafisz szóstkę w Lotto.

#6. Posiadanie bliźniąt syjamskich

Według danych University of Maryland Medical Center prawdopodobieństwo posiadania bliźniąt syjamskich wynosi w przybliżeniu 1:200 000. Ryzyko spłodzenia takich bliźniąt jest więc niemal 70-krotnie wyższe niż główna wygrana w Lotto.


#7. Posiadanie identycznych czworaczków

Identyczne czworaczki przychodzą na świat dość rzadko. Nie oznacza to jednak, że takie przypadki się nie zdarzają. Według College Times prawdopodobieństwo posiadania takich dzieci wynosi 1:13 000 000. Szanse na to są więc dość mizerne, jednak wciąż są one odrobinę wyższe niż trafienia szóstki w lotka.#8. Atak rekina

Wbrew temu, co mogliśmy zobaczyć w filmie Szczęki, ataki rekinów zdarzają się bardzo rzadko. Według University of Florida's International Shark Attack File ryzyko uczestnictwa w takim zdarzeniu wynosi zaledwie 1:11 500 000. Jest ono tak niskie, że raczej nie mamy się czego obawiać.


Podobnie, jak nie powinniśmy obawiać się tego, że trafimy szóstkę w Lotto.

#9. Dożycie setki

100 lat to kawał czasu i pewnie nie znacie osobiście wielu ludzi, którzy przekroczyli tę magiczną granicę wieku. Według najnowszych danych w Polsce żyje jednak obecnie niemal 6000 stulatków. Oznacza to więc, że jeden na 6330 obywateli naszego kraju urodził się przed 1919 rokiem. Mamy więc znacznie większe szanse dożyć stu lat, niż zgarnąć główną nagrodę w Lotto.


#10. Trafienie królewskiego pokera w ręce startowej

Ci z was, którzy regularnie grają w pokera, zapewne zdają sobie sprawę z tego, jak trudno jest ustrzelić pokera królewskiego - pięć kart (as, król, dama, walet, 10) w tym samym kolorze. Sprawa staje się jeszcze trudniejsza, jeśli musimy dokonać tej sztuki w ręce startowej. Według statystyk szansa na otrzymanie tak idealnego rozdania wynosi 1:649 739.


Nie jest ona zbyt wysoka. Wciąż jest jednak ponad 21 razy wyższa, niż szansa trafienia szóstki w Lotto.

#11. Śmierć przez używanie rzeczy dla praworęcznych, kiedy jest się leworęcznym

Osoby leworęczne nie mają łatwego życia. Wiele przedmiotów przeznaczonych jest dla osób praworęcznych, przez co ich używanie przez osoby leworęczne stwarza pewne ryzyko. Wierzcie lub nie, ale rocznie na świecie dochodzi do 2000 zgonów z takiej właśnie przyczyny. Obliczono więc, że ryzyko poniesienia takiej śmierci wynosi 1:4 400 000. Podobno najczęściej chodzi o używanie cięższego sprzętu typu piły mechaniczne.


Nawet śmierć z tak absurdalnego powodu jest bardziej prawdopodobna niż wygrana w Lotto.

#12. Znalezienie perły w małżu

Prawdopodobieństwa odnalezienia perły w muszli małża zostało wyliczone na 1:12 000. Porównując do innych pozycji na liście, jest ono całkiem wysokie i może zdarzyć się nawet wtedy, kiedy zamawiamy danie z małżami w restauracji lub kupujemy małże w sklepie czy w internecie.#13. Bycie opętanym przez demona

Ponoć z roku na rok coraz więcej ludzi opętują demony, a przynajmniej takiego zdania jest wiele organizacji kościelnych. Istnieje nawet międzynarodowe stowarzyszenie licencjonowanych egzorcystów, którzy niczym Constantine wypędzają nieczyste siły z ciał nieszczęśników (liczy ono około 200 osób).


Najwięcej tego typu przypadków odnotowuje się na terenie Włoch. Każdego roku liczba opętań w kraju pizzą i makaronem płynącym wynosi około 500 000. Obliczono, że obecnie ryzyko opętania na całym świecie wynosi 1:7000.

Mamy więc znacznie wyższe szanse na to, że opęta nas demon, niż że wygramy szóstkę w lotka.

#14. Stanie się świętym

Ta statystyka niestety oparta jest w dużej mierze na domysłach, jednak brzmią one dość racjonalnie. W dawnych czasach dużo łatwiej było stać się świętym, niż ma to miejsce obecnie. Istniało bowiem całkiem spore zapotrzebowanie wśród wiernych na osoby święte.

Niestety nie ma żadnego rejestru, w którym byliby ujęci wszyscy ci, których kiedykolwiek ogłoszono świętymi. Przyjęło się, że liczba ta może wynosić około 12 000. Przyjmuje się również, że liczba ludzi, którzy kiedykolwiek żyli na Ziemi, wynosi 110 miliardów. Łatwo więc wyliczyć, że szanse na to, aby zostać świętym, wynoszą w przybliżeniu 1:9 200 000.


Mało prawdopodobne, że podobny zaszczyt dotknie któregokolwiek z nas, jednak wciąż mamy na to większe szanse, niż na trafienie szóstki w Lotto.

#15. Stanie się milionerem

Statystycznie mamy większe szanse na zarobienie miliona nieco bardziej konwencjonalnymi metodami niż wygranie go w grze liczbowej. Obecnie w Polsce żyje około 31 500 milionerów. Jeśli zestawimy tę liczbę z łączną ilością mieszkańców naszego kraju, wyjdzie nam, że nasze statystyczne szanse na stanie się milionerem wynoszą 1:1205.


Są więc one nieporównywalnie wyższe niż szansa ustrzelenia magicznej szóstki w naszej ulubionej grze liczbowej, jaką niewątpliwie jest Lotto.
27

Oglądany: 58995x | Komentarzy: 80 | Okejek: 118 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało