Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Golizna w NRD, darmowe paliwo w Turkmenistanie i inne sposoby dyktatorów na przekupienie poddanych

45 666  
176   84  
Dyktatura jest zła, każdy dyktator musi trzymać obywateli swojego państwa mocno za twarz i nie pozwalać im się buntować. Jednak wszyscy z nich robią coś dobrego, żeby ludziom wydawało się, że nie mają tak źle pod ich rządami.

#1. Kuba - najlepsza opieka zdrowotna

healthcare-e1379667850318.jpg

Kubańczycy nie mają łatwego życia. Niskie zarobki, żywność na kartki i rządzący nimi od wielu lat despoci. Ogólnie mówiąc, bieda aż piszczy.

Jednak jeśli chodzi o ochronę zdrowia, kubański system jest najlepszy na świecie. Po pierwsze, liczba znakomicie wykształconych lekarzy jest dwa razy większa (na obywatela) niż w USA. Po drugie, nie trzeba czekać w kilkumiesięcznych kolejkach do lekarzy. Jeśli jest taka konieczność, lekarz pierwszego kontaktu od razu kieruje cię na zabieg w świetnie wyposażonym szpitalu. No i po trzecie - wszystko jest darmowe.

#2. NRD i golizna

nudism-e1379675277791.jpg

Zaraz po wojnie partia polityczna rządząca w NRD zachęcała obywateli tego kraju do zrzucenia ciuchów. Niemy zamieszkujący RFN nie czuli się z golizną zbyt komfortowo i nie załapali bakcyla nudyzmu. Na terenie NRD "ruch wolnych ciał" zataczał coraz szersze kręgi i do tej pory potomkowie ówczesnych golasów kochają swoje ciała i nie mają żadnych oporów przed publicznym obnażaniem się.

#3. Turkmenistan i darmowe paliwo

gas-e1379667762498.jpg

Po rozpadzie ZSRR Turkmenistan ogłosił niepodległość. Saparmyrat Nyýazow został pierwszym prezydentem, a jego rządy to tortury, łamanie praw człowieka i nepotyzm. Po jego śmierci niewiele się zmieniło, kolejni rządzący to również dyktatorzy. Turkmeni są bardzo biedni i nie mają praktycznie nic, bezrobocie sięga tam 60%. Ale obywatele Turkmenistanu posiadający samochody i motory, dostają całkowicie za darmo 720 litrów benzyny dwa razy do roku.

#4. Szczęśliwy Bhutan

happiness-e1379667916126.jpg

Bhutan leży we wschodnich Himalajach i od lat znajduje się w czołówce państw, które mają najszczęśliwszych obywateli. Jednak równocześnie należy do państw o najniższym poziomie rozwoju gospodarczego. W tym państwie nie wolno sprzedawać wyrobów tytoniowych (dostaniecie je tylko spod lady), mało kto ma dostęp do internetu, telewizji czy telefonów. Obywatele tego kraju zawsze mówią, że są bardzo szczęśliwi. Ciekawe, czy mówią tak również ci, którzy są prześladowani i torturowani, czy po prostu ich nikt nie pyta.

#5. Kazachstan rządzony przez hipisa

hippie-e1379667989763.jpg

W sumie większość z nas kojarzy Kazachstan z filmu "Borat". Sasha Baron Cohen przedstawia Kazachów jako antysemitów i ludzi skorumpowanych do szpiku kości. Jednak nie pokazał nam w filmie rządzącego tym krajem okrutnego, uwielbiającego naturę hipisa.
Poznajcie Nursułtana Nazarbajewa, najbardziej skorumpowanego człowieka na świecie, którego rząd działa jak mafia.

Z drugiej strony, pan prezydent jest wielkim miłośnikiem natury i czyni dobro. Po testach wojskowych (broń jądrowa) przeprowadzanych na pustynnych terenach Kazachstanu za czasów ZSRR, wielu mieszkańców zapadało na ciężkie choroby. Nazarbajew kazał zniszczyć wszystkie laboratoria, poligony i pozostawiony tam sprzęt wojskowy i utworzył fundację zajmującą się zalesianiem tych terenów.

#6. Enver Hodża - feminista

femenism-e1379667643442.jpg

Obecnie Albania jest jednym z najbiedniejszych, najbardziej skorumpowanych i najbardziej zacofanych krajów Europy. Ale kiedy rządził nią szalony dyktator Enver Hodża, było tam jeszcze gorzej. Hodża miał bardzo dużo na głowie - jak nie budował bunkrów, to zakazywał noszenia brody. Jak znudziło mu się nadzorowanie tortur, to mordował członków opozycji.
Jednak ten potwór dzielnie walczył o prawa kobiet. Hodża nienawidził szowinistycznych, albańskich świń. Kobiety nie miały żadnych praw i były traktowane jak przedmioty. Nie mogły pracować i głosować. Z jakiegoś powodu strasznie to wkurzało dyktatora. Zmienił prawo na korzyść kobiet i powiedział, że każdego, kto nie będzie go przestrzegał, osobiście przeciągnie przez ogień i złamie mu kark.

#7. Lenin popierał prawa gejów

gay-rights-e1379674861948.jpg

Sowiecka Rosja nie kojarzy nam się z niczym przyjemnym. Myśląc o tamtych czasach, widzimy gułagi, zabójstwa, donosicielstwo i tak dalej.

A jednak nawet tam zrobiono coś dobrego dla ludzi. W 1922 roku Rosja została pierwszym krajem, który zdekryminalizował homoseksualizm. Dzięki Leninowi geje mogli w końcu przestać się obawiać kary za bycie sobą. W innych państwach homoseksualiści byli nadal skazywani na ciężkie prace lub rehabilitację w zamkniętych ośrodkach.

#8. Mu’ammar al-Kaddafi - wszystko za darmo

Free-Stuff-e1379674782352.jpg

Kaddafi był szaleńcem i wszyscy się z tym zgadzają. Ten okrutny libijski dyktator pozbawił życia wielu niewinnych ludzi, wywoływał konflikty zbrojne, sponsorował terrorystów. Lista jego przewinień wobec ludzkości jest cholernie długa.

Jednak ten wariat, uważający się za socjalistę, postanowił zrobić coś dobrego dla obywateli swojego kraju. Zafundował im darmową służbę zdrowia, edukację, transport i mieszkania. W zamian za darmochę, uczniowie musieli się uczyć takich przedmiotów jak "Dlaczego Kaddafi jest niesamowity" czy "Dlaczego mieszkańcy Zachodu są niewiernymi".
14

Oglądany: 45666x | Komentarzy: 84 | Okejek: 176 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało