Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

11 ciekawostek o Kraju Kwitnącej Wiśni II

58 693  
279   48  
Gdzie rządzą w Japonii kobiety, jak bardzo jest tam kolorowo i co może świadczyć o miłości - m.in. tego dowiecie się z tej porcji ciekawostek...

#1. Kobiety rządzą w domu!

Po wyjściu za mąż kobieta staje się hersztem w swoich czterech ścianach. Dba o dom, dba o dzieci, nierzadko rezygnując przy tym z kariery zawodowej. Kobiety, które pozostają w domach bardzo często są również odpowiedzialne za rodzinne finanse.

#2. Na zaproszenie do domu nie masz co liczyć

Zaproszenie do domu to coś niezwykle rzadkiego w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dom to przestrzeń osobista, w której wypoczywa się po pracy w gronie rodzinnym. Większość spotkań towarzyskich, nawet z najbliższymi przyjaciółmi, odbywa się w restauracjach.

#3. Japonia jest mniej kolorowa, niż to się może wydawać...Kolorowa Japonia to głównie cosplayerzy, anime i hentai, czyli to co tygryski i obcokrajowcy lubią najbardziej. Na co dzień Japonia jest bardziej szara, a jej mieszkańcy żywią głęboki szacunek do tradycyjnych, bardziej stonowanych kolorów.

#4. ...dotyczy to także koloru włosów.Czasy kolorowych czupryn u nastolatków to już raczej przeszłość. Można by rzec, że przeminęło z odrostami. Oczywiście są i jednostki, jak to w każdym społeczeństwie, które chcą podkreślić krzykliwym kolorem czupryny swoją niezależność i indywidualność, ale większość mieszkanek Kraju Wschodzącego Słońca wybiera naturalne, ciemne włosy.

#5. Jedzenie bez pośpiechuJapończycy pracują dużo i lubią dobrze zjeść. A co najważniejsze, zjeść w spokoju, bez pośpiechu, w ulubionej restauracji, w miłym towarzystwie. Na ulicach ani w środkach komunikacji miejskiej nie spotkasz zabieganych biznesmenów z kebabem w ręku i telefonem komórkowym w drugim. Jest czas na pracę, jest też czas na posiłek.

#6. Nikt nie trąbi!Nawet na najruchliwszej ulicy, w godzinach szczytu w Tokio, nie słychać przesadnego trąbienia. Trąbienie jest niemiłe, nieładne i nieuprzejme, a przecież Japończycy tacy nie są.

#7. Po pracy nie ma czasu na aktywne życieMimo iż niektóre japońskie firmy od niedawno testują model skróconego czasu pracy (4 dni x 8 godzin dziennie), bo wypoczęty pracownik to szczęśliwy pracownik, a szczęśliwy pracownik to pracownik pracujący bardzo efektywnie, to i tak kraj ten jeszcze długo nie wyjdzie z pracoholizmu. Od poniedziałku do piątku, zwłaszcza w wielkich korporacjach, ludzie pracują od świtu do zmierzchu i swoje hobby oraz czas poświęcony rodzinie znajdują nierzadko dopiero w weekendy.

#8. Ciężko być weganinem w JaponiiWiększość potraw w kuchni japońskiej oparta jest na mięsie. Nawet, wydawałoby się, wegetariańskie kluski gotowane są na wywarze mięsnym.

#9. Wyjście z szefem na jednego to święta tradycjaKiedy szef zaprasza do knajpy na sake albo inne procentowe origami, albo hikikomori, to trzeba wyjść i basta. Raz, że to całkiem fajnie, a dwa, że jak się raz odmówi zwierzchnikowi, to później o awans i inne przywileje pracownicze niezwykle trudno.

#10. Małe detale mają znaczenieMimo iż wybranka twojego serca mówi ci piętnaście dziennie, że cię kocha, to są rzeczy, które, wg Japończyków, są w stanie skutecznie zweryfikować jej prawdomówność. O czystości uczucia może świadczyć na przykład sposób, w który kobieta zaparza i podaje mężowi herbatę. Czyny, nie słowa!

#11. Japończycy nie pomagają sobie nawzajemPraca uszlachetnia oraz czyni cię wartościowym członkiem społeczeństwa. Dlatego też Japończyk rzadko kiedy pomoże drugiej osobie w pracy, nie z pobudek egoistycznych, a wręcz przeciwnie, żeby nikogo nie urazić. Jeżeli ktoś ci pomaga, to znaczy, że nie umiesz tego zrobić sam i twoja pozycja w społeczeństwie, bądź też w pracy, słabnie.

<<< W poprzednim odcinku

8

Oglądany: 58693x | Komentarzy: 48 | Okejek: 279 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało