Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Kręcenie scen seksu to prawdziwe wyzwanie - oto jakie triki wykorzystuje się na planie hollywoodzkich filmów

106 474  
198   28  
Prawdziwy aktor to utalentowany kłamca. W innym przypadku nigdy byśmy nie uwierzyli w to, co widzimy na ekranie. To artysta sprawia, że kupujemy jego filmowy smutek, radość, agresję oraz… seks – nawet jeśli doskonale zdajemy sobie sprawę, że całe to erotyczne napięcie jest tylko doskonale wyreżyserowaną ściemą, a osoby oddające się zbliżeniom tak naprawdę wcale się nie bzykają, a może i nawet w ogóle za sobą nie przepadają.
Aby wiarygodnie odtworzyć scenę pościelową, trzeba jednak nie tylko talentu aktorów, ale i kilku innych, specjalistycznych trików.

Przede wszystkim – choreografia

Zazwyczaj kręcenie sceny erotycznej niewiele różni się od rejestrowania jakiegokolwiek innego fragmentu filmu. Wszystko jest tu doskonale wyliczone – każda reakcja, każdy ruch, gest itp. A to wszystko po to, aby w odpowiednim ujęciu kamery całość prezentowała się dokładnie tak, jak zażyczył sobie tego reżyser. I to właśnie od niego zależy, czy aktorzy będą mogli pozwolić sobie na delikatną improwizację, czy też zmuszeni zostaną do ścisłego trzymania się wytycznych.
Biada temu, kto trafi na twórcę znanego z dążenia do absolutnej perfekcji oraz gotowego wykonać milion dubli, zanim uzna ujęcie za zadowalające. Takim na przykład mistrzem kina jest David Fincher.


„Przy Davidzie musieliśmy wykonać próbę erotycznej sceny” - opowiedział w jednym z wywiadów Neil Patrick Harris, który w filmie „Zaginiona dziewczyna” miał uprawiać ekranową miłość z Rosamund Pike. - „W tej chwili bierzesz mu kutasa do ust. Wykonujesz tyle - a tyle pchnięć i wtedy dopiero się spuszczasz. To było bardzo dziwne, bo dosłownie rozłożyliśmy na czynniki całą tę scenę. Chciał, aby to wszystko było absolutnie mechaniczne (...)”.

Chociaż czasem pozwala się na improwizację

Nie każdy reżyser jest jednak takim profesjonalistą jak wspomniany Fincher czy na przykład Paul Verhoeven, który przed nakręceniem sceny erotycznej dokładnie omawia z aktorami każdy najmniejszy jej detal, wliczając w to dokładne momenty, w których dana część ciała będzie bardziej lub mniej widoczna. Czasem filmowcy widząc chemię pomiędzy artystami, pozwalają im na wprowadzenie do produkcji nieco własnych pomysłów. Bywa tak, że z takich decyzji rodzą się obrazy, których długo nie możemy wyrzucić z pamięci.

Ze względu na treść, ten artykuł jest dostępny tylko dla osób pełnoletnich.

Żeby przeczytać go w całości zaloguj się, a jeśli masz 18 lat i nie masz jeszcze konta na JM załóż sobie konto bojownika. Wymagane jest konto aktywne.
16

Oglądany: 106474x | Komentarzy: 28 | Okejek: 198 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.01

17.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało