Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – Gorzka prawda o wiedzy finansowej Polaków

83 346  
263   106  
Dzisiaj o tym, że krwawe protesty antyrządowe to już światowa moda, że mózg urzędnika to skarb, który należy chronić i że pieniądze rozmnażają się przez pączkowanie.

#1. Producent podpasek Always usunie z opakowań swoich produktów symbol płci żeńskiej, żeby nie wykluczać osób transpłciowych i niebinarnych


Firma Procter & Gamble, która w swoim szerokim portfolio posiada między innymi produkty higieniczne używane podczas menstruacji, poinformowała, że od stycznia 2020 roku na opakowaniach podpasek i innych produktów higienicznych tego typu zabraknie symbolu Wenus, symbolu płci żeńskiej. Jak tłumaczy rzecznik P&G, firma słucha swoich klientów, którzy identyfikują się jako mężczyźni albo osoby niebinarne, ale do tej pory czuli się wykluczeni przez symbol płci żeńskiej i wielokrotnie zwracali na to uwagę firmie.

#2. Miasto postawiło budynek na działce częściowo należącej do mężczyzny, a potem budynek przecięło na pół


Brett Galloway z amerykańskiego stanu Ohio podał do sądu władze miasteczka, w którym mieszka. Magistrat postawił bowiem budynek na terenie należącym częściowo do Gallowaya. Miasto wzięło sobie skargę mężczyzny do serca i postanowiło zrobić z budynkiem porządek, przy czym może nie do końca tak, jakby Galloway – i w zasadzie reszta ludzi na świecie – mógłby sobie wyobrażać. Zamiast rozebrać budynek, miasto odgrodziło swoją część od części należącej do mężczyzny. Tak po prostu poprowadzono metalowe ogrodzenie przez środek budynku, w miejscu, w którym biegnie granica działki Gallowaya i terenu należącego do miasta.

#3. Na ulicach Chile giną ludzie, którzy wyszli protestować przeciwko podwyżkom cen biletów na metro


Jednak na świecie istnieje więcej krajów, gdzie niezadowoleni ludzie wychodzą na ulicę, by protestować przeciwko decyzjom władz. Decyzjom, wydawałoby się błahym, bo czym jest parę chilijskich groszy wobec na przykład miliardów z OFE, które po prostu wyparowały i poszły do nieba? A jednak u nas co najwyżej przełączano kanał w telewizji na wieść o OFE. Tymczasem Chilijczycy są gotowi bronić swojego zdania za cenę własnego życia. W starciach z policją i wojskiem w stolicy kraju Santiago śmierć poniosło przynajmniej 18 osób, zaś zniszczenia w metrze oszacowano na 200 milionów dolarów, których planowana podwyżka może nie zrekompensować.

#4. Iran został wykluczony z federacji judo, bo nie lubi Izraela


Wzajemna niechęć Iranu i Izraela to żadna tajemnica. Od czasu do czasu oba państwa straszą się wizją ataku militarnego, ale póki co nie zdecydowały się w pełni zrealizować swoich gróźb. Co nie oznacza, że od czasu do czasu nie dadzą sobie prztyczka w nos. Międzynarodowa Federacja Judo (IJF) zawiesiła bezterminowo Iran w prawach członka federacji z powodu bojkotu izraelskich zawodników przez irańską federację. Jak nauczyciel, który zamiast rozdzielać uczniów, organizuje w szatni nielegalne walki pierwszoklasistów, IJF poinformowała, że Iran nie może wystawiać swoich zawodników w zawodach, dopóki nie zacznie walczyć z Izraelem.

#5. Posłanka wysyłała swoje sobowtóry na egzaminy


Zamiast ściemniać wykładowcom o pracach zjedzonych przez psa czy braku możliwości stawienia się po raz kolejny na egzaminie z powodu śmierci swojej szóstej babci, możesz skorzystać ze ścieżki przetartej przez Tamannę Nusrat. Bangladeska posłanka z partii Awami League robiła licencjat ze sztuki na Otwartym Uniwersytecie Bangladeszu (BOU), ale najwyraźniej nie miała czasu się uczyć, a może tak pochłaniały ją obowiązki dla dobra kraju. Nie mogąc stawiać się na egzaminach, Nusrat wynajmowała swoje sobowtóry, które pisały egzamin za nią. Nie wiadomo, czy też się uczyły, ale niezależnie od uzyskanych w swoim imieniu wyników Nusrat została wydalona z uczelni i nie pomógł jej nawet immunitet.

#6. Polacy nie uważają, by inflacja wpływała na spadek wartości pieniądza

Polacy mają jeszcze sporo nauki, gdy chodzi o wiedzę z zakresu finansów, czego dowodzi ankieta przeprowadzona przez firmę Maison&Partners na zlecenie platformy Kapitalni.org. Wynika z niej, że ponad połowa Polaków nie wie, jakie skutki niesie ze sobą inflacja. Ponadto większość naszych rodaków nie wie, jak działają podatki. Jednocześnie 80% Polaków zarzeka się, że potrafi zarządzać domowym budżetem, ale przyznaje też, że potrzebuje wiedzy z zarządzania domowymi finansami. Co ciekawe, w przygotowanym przez Bezprawnik komentarzu podano też wynik innej z ankiet, w której niewielka część ankietowanych uznała, że pieniądze na 500+ pochodzą bezpośrednio od Prawa i Sprawiedliwości.

#7. W Chinach powstała kawiarnia, w której można przytulić małą pandę, o ile ktoś jest niewidomy


Prowincja Czengdu stanowi dom pandy olbrzymiej. Nic dziwnego, że przedsiębiorczy Chińczycy próbują to wykorzystać, żeby nabić sobie kieszenie. Jeśli dodać do tego wielowiekową chińską tradycję inspirowania się gotowymi rozwiązaniami, to otrzymamy kawiarnię prowadzoną przez niejakiego pana Huanga. Mężczyzna reklamuje swój lokal jako miejsce, w którym można napić się herbaty i przytulić małą pandę. I wszystko pewnie byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że po bliższym przyjrzeniu się uroczym maluchom wychodzi na jaw, że "pandy" to tak naprawdę pofarbowane psy rasy chow-chow. Na oskarżenia o narażanie zwierząt pan Huang odpowiada, że farby, z których korzysta, są wysokiej jakości.

>>>W poprzednim odcinku pokazywaliśmy (znowu), że dla selfie ludzie są w stanie wyłączyć działanie mózgu

8

Oglądany: 83346x | Komentarzy: 106 | Okejek: 263 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.10

22.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało