Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 ciekawostek o aktorze, który na nowo zdefiniował Jokera

62 721  
212   26  
Joaquin jest wciąż jakby w cieniu swojego starszego brata. Śmierć Rivera w 1993 roku nadała mu status legendy. Jednakże urodzony w 1974 roku aktor to naprawdę uznana gwiazda Hollywood, która nie bierze pierwszej lepszej roli, a w swojej karierze aż trzykrotnie był nominowany do Oscara. Kto wie, może Joker, może to właśnie dowód, że nie do trzech, a do czterech razy sztuka...?

#1. Blizna na wardze

Kliknij i zobacz więcej!

Ta blizna to jedna z najbardziej rozpoznawalnych cen fizycznych aktora. Nie wiąże się z nią jednak żadna dramatyczna historia, Joaquin po prostu się z nią urodził i żyją sobie razem w zgodzie aż do dziś dnia.

#2. Urodzony w San Juan, w Portoryko

Kliknij i zobacz więcej!

Joaquin Phoenix przyszedł na świat 28 października 1974 roku w Portoryko. Jest trzecim z pięciorga dzieci, którymi została obdarzona para hipisów, którzy należeli do organizacji Dzieci Boga i podróżowali po centralnej i południowej Ameryce. W San Juan Phoenix spędził trzy lata, po czym cała rodzina przeniosła się do USA, do Los Angeles.

#3. Wystąpił w ponad 30 filmach.

Kliknij i zobacz więcej!

Karierę aktorską rozpoczął bardzo szybko, bo w wieku 12 lat, w 1986 roku. Wystąpił w takich filmach jak Gladiator, Ona, Za wszelką cenę, Płonąca pułapka.

#4. Jest weganinem od trzeciego roku życia.

Kliknij i zobacz więcej!

Nikt z rodziny Joaquina nie spożywał mięsa, więc i on zaadaptował ten styl życia, któremu wierny jest do dziś. Aktor współpracuje z wieloma organizacjami, które bronią praw zwierząt, a w przeszłości brał udział także w akcjach, które miały zwiększyć świadomość społeczeństwa w kwestii wykorzystywania zwierząt.

#5. Wypracowanie idealnego śmiechu Jokera zajęło mu ponad 4 miesiące.

Kliknij i zobacz więcej!

Śmiech Jokera przesycony jest cierpieniem i strachem i jest efektem przypadłości zbliżonej do epilepsji. Phoenix studiował zachowanie osób cierpiących na tzw. "patologiczny śmiech" przez ponad cztery miesiące, zanim uznał, że jest w stanie odtworzyć go w podobny, przekonujący sposób.

#6. W 2008 roku ogłosił, że odchodzi na emeryturę.

Kliknij i zobacz więcej!

Po występie w filmie Kochankowie w 2008 roku Joaquin ogłosił publicznie, że przechodzi na emeryturę i zamierza poświęcić się swojej nowej pasji, muzyce hip-hop. Dwa lata później wyszło na jaw, że to jedna wielka ściema, a tak naprawdę aktor pracował nad pseudo dokumentalnym filmem: Joaquin Phoenix: Jestem, jaki jestem.

#7. W wieku sześciu lat postanowił zmienić swoje imię na Leaf (Liść).

Kliknij i zobacz więcej!

Rodzeństwo Joaquina ma imiona, które kojarzą się z naturą: River (rzeka), Liberty (wolność), Rain (deszcz) i Summer (lato). W wieku sześciu lat Joaquin postanowił więc dołączyć do grupy i przyjął imię Leaf (liść). Dopiero gdy skończył 16 lat powrócił do swojego prawdziwego imienia.

#8. Przez miesiąc pracował jako strażak.

Kliknij i zobacz więcej!

W filmie Płonąca pułapka Joaquin wcielił się w rolę strażaka, który zmuszony zostaje walczyć z olbrzymim pożarem, aby ocalić własną rodzinę. W ramach przygotowań do roli aktor przez miesiąc pracował jako strażak.

#9. Do roli Jokera schudł ponad 20 kilogramów.

Kliknij i zobacz więcej!

Pomimo iż sam uważał, że do roli Jokera warto przytyć parę kilo, reżyser Todd Philips zdołał przekonać go do kompletnie odwrotnej opcji. Aktor przeszedł na ścisłą dietę, dzięki której schudł ponad 20 kilogramów.

#10. Jego tragicznie zmarły brat River również zaczynał karierę jeszcze jako dziecko.

Kliknij i zobacz więcej!

River Phoenix, starszy brat Joaquina, był pierwszym członkiem rodziny, który rozpoczął karierę aktorską w Ameryce. Szybko stał się sławny dzięki rolom w filmach Stań przy mnie czy Moje własne Idaho. Niestety, River zmarł w wyniku przedawkowania narkotyków w wieku 23 lat, 31 października 1993 roku.

#11. Joaquin zdobył Grammy za wcielenie się w postać Johnny'ego Casha.

Kliknij i zobacz więcej!

Joaquin wystąpił razem z Reese Witherspoon w filmie Spacer po linie, gdzie wcielił się w postać Johnny'ego Casha, gwiazdy amerykańskiej muzyki country. Za album nagrany na potrzeby filmu aktor został uhonorowany nagrodą Grammy dla najlepszej ścieżki dźwiękowej, zdobył Złoty Glob dla najlepszego aktora, a także był nominowany do Oscara oraz do nagrody BAFTA.

#12. Joaquin Phoenix był trzykrotnie nominowany do Oscara.

Kliknij i zobacz więcej!

Jak na dzień dzisiejszy Joaquin Phoenix był aż trzykrotnie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej. W 2000 roku za rolę Kommodusa w filmie Gladiator aktor był nominowany w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy. Kolejne dwie nominacje do Oscara to role w filmie Spacer po linie z 2005 roku oraz Mistrz z 2012 roku - obie za główną rolę męską.

#13. Zagrał Maxa w filmie Kosmiczny obóz z 1986 roku

Kliknij i zobacz więcej!

Joaquin rozpoczął karierę aktorską w wieku 11 lat od udziału w dramacie Kids Don't Tell. Jego pierwszym poważnym sukcesem była produkcja Kosmiczny obóz z 1986 roku, w której to wcielił się w rolę 10-letniego Maxa, chłopca, który bierze udział w obozie szkoleniowym, który ma przygotować go do bycia astronautą.
Jego ciekawostkę należy dodać, że w filmie tym wystąpił jako Leaf Phoenix, a nie jako Joaquin.

#14. Wyprodukował film dokumentalny What the Health.

Kliknij i zobacz więcej!

W 2017 roku Joaquin pracował jako producent wykonawczy przy powstawaniu dokumentu What the Health. Film ten opowiada o wpływie konsumpcji produktów mlecznych i mięsnych na zdrowie i kwestionuje praktyki wiodących organizacji medycznych i farmaceutycznych.

#15. Przedkłada swobodną rozmowę z fanami od wspólnego robienia zdjęć.

Kliknij i zobacz więcej!

Aktor przyznał już wielokrotnie, że nie lubi pozować do zdjęć z fanami. Zamiast tego woli podejść, porozmawiać chwilkę i spędzić trochę czasu z nowo poznanymi ludźmi.
8

Oglądany: 62721x | Komentarzy: 26 | Okejek: 212 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

22.11

21.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało