Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Naprawdę potwornickie ciekawostki - Steve Jobs chciał uniknąć ojcostwa za wszelką cenę

123 589  
411   64  
W dzisiejszym odcinku zajrzymy do USA, do Izraela, a także do UK. Sprawdzimy też jak wyglądała historia gościa, który wymyślił LSD.

#1. La Esperanza, to jest nadzieja

W miejscowości La Esperanza w Meksyku raz do roku mieszkańcy otłukują się w walce na pięści, żeby zapewnić sobie dobrą pogodę w kolejnym okresie uprawnym.

Nie chodzi tutaj o zwykłe, symboliczne klepanie się po policzkach. Tu potrzebna jest prawdziwa napierdalanka, biją się mężczyźni, kobiety i dzieci, starzy i młodzi, chorzy i zdrowi. Wpierdol ma być konkretny, bo według tradycyjnych wierzeń każda kropla krwi, która spadnie na ziemię, zmieni się w kroplę tegorocznego deszczu. Dlatego ludzie cieszą się, śpiewają, tańczą, piją i napie*dalają. Co ciekawe, w Polsce według tradycji jest podobnie, tylko bez śpiewania, tańczenia, bicia i radości.

#2. CIA, a jednak palą w piecu śmieciami

CIA podgrzewa wodę w piecu opalanym niejawnymi dokumentami.

Kojarzycie te filmowe teksty, kiedy ktoś dostaje super tajny list i na końcu dopisane jest "po przeczytaniu spalić"? CIA robi to na poważnie i to w sposób, który zmniejsza ilość wyrzucanych śmieci o 1000 ton rocznie. Tysiąc ton śmieci spalonych w piecu CIA, a u nas butelki sobie nie można spalić, bo zaraz po straż powietrzną dzwonią. I bardzo dobrze.

#3. Ikea się chowa

Najstarszy dom w Wielkiej Brytanii ma blisko 6000 lat. W środku wciąż znajdują się nienaruszone kamienne meble.

Znajduje się na szkockiej wyspie Papa Westray. Można go zobaczyć na mapach Google - klik.

#4. Albert Hofmann

Gość, który wymyślił LSD, zmarł w wieku 102 lat, jebany.

Albert Hofmann fiknął w 2008 r., a w sposób świadomy pierwszego tripa zafundował sobie 19 kwietnia 1943 roku - ten dzień dostał przydomek "dzień rowerowy", bo Hofmannowi wszedł kwas, kiedy jechał na rowerze do domu. Tak naprawdę opracowywał leki, które miały stymulować układ oddechowy i układ krążenia, a pierwszy raz pod wpływem LSD był 3 dni wcześniej, kiedy to przez przypadek zaabsorbował trochę grzybowej radości przez opuszki palców i kiedy odczuł efekty po powrocie do domu, stwierdził, że to było naprawdę zajebiste. Przez resztę życia przyjmował LSD regularnie, żeby poczuć jeszcze więcej szczęścia i radości w życiu. Jest to radość grzybowa, bo LSD produkuje się z grzybów - dokładniej z pasożytniczej buławinki czerwonej, a jeszcze dokładniej z jej przetrwalników, nazywanych sporyszami.

#5. Rekurencja

W Izraelu możesz kupić hummus o smaku lodów i lody o smaku hummusu.

Najważniejsze info dnia!

#6. Znikający punkt

Steve Jobs nie uznał swojej pierwszej córki za swoje dziecko, ponieważ uważał, że jest bezpłodny. Nie miał racji.

Steve trzymał się swojej wersji nawet po badaniu DNA, które potwierdzało jego ojcostwo. Zasądzono mu alimenty w wymiarze 385 dolarów miesięcznie. Kiedy po wielkim sukcesie Apple stał się milionerem, zwiększył alimenty do 500 dolarów miesięcznie.

#7. Długonogie

Żyrafy mają nogi dłuższe od większości ludzi. W sensie, że całych ludzi.

Przeciętna żyrafia noga ma ponad 180 cm długości.

#8. Kara śmierci

63% Amerykanów pochwala wykonywanie kary śmierci na mordercach.

Wskaźnik ten regularnie spada od 1994 r., kiedy to wynosił aż 80% "za" i ledwie 16% "przeciw". Warto zwrócić uwagę na to, że według szacunków 1 na 25 osób skazanych na śmierć w USA zostaje skazana niesłusznie.

Zobacz poprzednie odcinki serii!

11

Oglądany: 123589x | Komentarzy: 64 | Okejek: 411 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało