Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

20 zdjęć, za którymi kryje się jakaś historia

59 008  
246   28  
Za każdym zdjęciem kryje się jakaś historia, jednak nie w każdym przypadku jest ona aż tak ciekawa. Dziś przedstawiamy kilka perełek.

#1. Parę chwil przed uderzeniem pioruna


20 sierpnia 1975 r. bracia Michael i Sean McKilken spacerowali z siostrą w Sequoia National Park w Kalifornii. Nagle niebo pociemniało, a pogoda gwałtownie się pogorszyła. Chłopaki wspięli się na skałę Moro - tam zrobiono to zdjęcie z naelektryzowanymi włosami. Niedługo potem silna błyskawica uderzyła Seana, młodszego z braci, pozostawiając oparzenia trzeciego stopnia na plecach chłopaka.

#2. Ostatnie zdjęcie Howarda Hughesa


Howard Hughes - amerykański miliarder, pilot i konstruktor lotniczy oraz producent filmowy, fundator Howard Hughes Medical Institute. W 1935 ustanowił światowy rekord prędkości - 567 km/h, a w 1938 wykonał etapowy lot dookoła świata w czasie 91 godzin. Pod koniec życia odseparował się od świata i związał z mormonami. Według niektórych źródeł zapadł na chorobę psychiczną. Po śmierci Hughesa toczyły się głośne procesy spadkowe o jego wielomiliardowy majątek. Zdjęcie powyżej zostało zrobione 15 lat przed jego śmiercią. Nie są znane żadne późniejsze zdjęcia Howarda. Życie Hughesa stało się podstawą trzech filmów, jednym z nich był Aviator (2004) w reżyserii Martina Scorsese.

#3. Pozowanie w stylu "bezgłowego jeźdźca", lata 20. XX wieku


Zdjęcia takie były modne z uwagi na bestselerowe opowiadanie Legenda o Sennej Kotlinie autorstwa Washingtona Irvinga. Występował tam upiór znany jako jeździec bez głowy. I nagle bezgłowe zdjęcia stały się modne. A że nie było Photoshopa, to trzeba było sobie jakoś radzić.

#4. Sklep rzeźnika (taki dzisiejszy mięsny), Wielka Brytania, lata 30. XX wieku


Dzisiaj Sanepid natychmiast zamknąłby taki punkt sprzedaży. Był on pokryty od góry do dołu tuszami zwierząt, ale w latach 30. było to zupełnie powszechne. Ludzie na początku XX wieku nie wyobrażali sobie swojej diety bez mięsa w dużych ilościach, więc wszystkie tusze wywieszone na sklepie sprzedawały się w ciągu dnia.

#5. Muhammad Ali przekonuje samobójcę, aby nie skakał, 1981 r.


19 stycznia 1981 r. były bokser i wielki mistrz Muhammad Ali podczas pobytu w Los Angeles usłyszał, że człowiek o imieniu Joe próbował skoczyć z balkonu biurowca. Ali natychmiast tam poszedł i krzyknął do niego: "Jesteś moim bratem! Kocham cię", a następnie wciągnął mężczyznę do środka i zabrał go do szpitala.

#6. Wielki włoski faszystowski brat cię obserwuje


Podczas wyborów we Włoszech w 1934 r. budynek Palazzo Braschi w Rzymie, który służył jako siedziba Narodowej Partii Faszystowskiej, został ozdobiony właśnie w ten sposób.

#7. Pablo Escobar i jego syn przed Białym Domem, 1981 r.


Szef jednego z najpotężniejszych karteli narkotykowych uwielbiał podróżować. Pieniędzy mu nie brakowało, bo na handlu narkotykami zarabiał 400 milionów dolarów tygodniowo. Natomiast zagadką jest jak człowiek figurujący na międzynarodowej liście poszukiwanych swobodnie poruszał się po USA. No i samo pozowanie przed Białym Domem było zwyczajnie zagraniem na nosie amerykańskim służbom bezpieczeństwa.

#8. Striptizerka musi udowodnić w sądzie, że jej bielizna zasłania części intymne


W 1983 roku trzy striptizerki zostały aresztowane w hrabstwie Pinellas (Floryda, USA) za rzekomo całkowitą nagość, jaką prezentowały w barze. Kobiety musiały udowodnić przed sądem, że w rzeczywistości nosiły bieliznę całkowicie zakrywającą genitalia. Zdjęcie przedostało się do wszystkich wiadomości nadawanych w USA, a w magazynie Playboy zostało okrzyknięte jako Sex Symbols of the Year.

#9. Ostatnie zdjęcie niemieckiego sterowca "Hindenburg" przed jego katastrofą


Katastrofa sterowca Hindenburg w 1937 r. położyła kres lotom sterowców, pomimo ich stosunkowo wysokiej popularności w tym czasie. 6 maja 1937 r. Hindenburg leciał nad Nowym Jorkiem w kierunku bazy BBC w New Jersey. Wszystko szło dobrze do momentu cumowania w Lakehurst. Zerwana lina cumownicza przedziurawiła zbiornik z wodorem. Ogon sterowca zaczął się obniżać. By to wyrównać, zrzucono wodę balastową. Niestety takie działanie nie pomogło, zatem postanowiono zrzucić liny cumownicze, które nasiąkły wodą z padającego deszczu. Podczas zrzucania lin nastąpił przeskok iskry elektrostatycznej pomiędzy liną a poszyciem sterowca. Iskra ta zapaliła ulatniający się wodór, sterowiec stanął w płomieniach. Zginęło 35 z 97 osób znajdujących się na pokładzie.

#10. Kobieta z tego zdjęcia poszła na zakupy i tyle ją widziano


12 grudnia 1910 r. Dorota Arnold, córka zamożnego importera i siostrzenicy sędziego Sądu Najwyższego, wyszła kupić suknię wieczorową. Rzecz działa się w Nowym Jorku. Przed domem spotkała swoją przyjaciółkę. I tu trop się urywa. Poszukiwania prowadzone na własną rękę i z udziałem policji na nic się nie zdały. Do dziś nie wiadomo, co się z dziewczyną stało.

#11. Dzieci w maskach przeciwgazowych. Anglia w czasie II wojny światowej


Bombardowanie Londynu przez Niemcy trwało od 7 września 1940 r. do 11 maja 1941 r. W tym czasie Londyńczycy żyli w podziemnych schronach i w metrze. Zagrożenie atakami chemicznymi spowodowało, że ludzie nosili maski przeciwgazowe. Jak widać, zawierucha wojenna nie oszczędziła nawet najmłodszych.

#12. Ettore Majorana - genialny naukowiec, który zniknął w 1938 roku


Ettore to włoski fizyk teoretyk, jeden z najwybitniejszych fizyków XX wieku. W roku 1932 podał opis kwantowy spinów w zmiennym polu magnetycznym; opierając się na wynikach prac Ireny i Frédérica Joliot-Curie, sugerował istnienie nowej neutralnej cząstki - neutronu (odkrytej w tym samym roku przez Jamesa Chadwicka); podał formalizm relatywistyczny opisu cząstek o dowolnych spinach. W roku 1933 rozwinął teorię budowy jądra (teoria sił wymiany), a w roku 1937 przedstawił teorię neutrin, identycznych ze swoimi antycząstkami (której konsekwencje bada się efektywnie dopiero w XXI wieku).

Od początku 1938 roku był profesorem uniwersytetu w Neapolu. Po tajemniczym zniknięciu poprzedzonym zapowiedzią samobójstwa (i jej odwołaniem) stał się bohaterem licznych książek, m.in. Leonardo Sciascii Zniknięcie Majorany (Scomparsa di Majorana), filmu i sztuk teatralnych jako symbol obaw uczonego przed konsekwencjami swoich odkryć. W wyniku śledztwa w sprawie jego zniknięcia, zakończonego w 2015 roku, stwierdzono, że żył jeszcze w 1959 roku. Ettore żył przez te wszystkie lata prawdopodobnie w Wenezueli.

#13. Strój używany do polowania na niedźwiedzie, Syberia, rok 1800


Jest to kostium myśliwski z początku XIX wieku używany przez łowców niedźwiedzi syberyjskich. Składa się ze skórzanych spodni i kurtki oraz żelaznego hełmu grubo wysadzanego metalowymi kolcami.

#14. Maska na twarz przeznaczona dla pływaków, lata 20. XX wieku


Miała ona chronić twarz kąpiącego się przez nadmiernym opaleniem. Jak to dobrze, że wynaleziono kremy z filtrem UV.

#15. George Metesky - elektryk, który terroryzował Nowy Jork


To zdjęcie pokazuje uśmiech "szalonego bombera", który w latach 40. i 50. XX wieku rozmieścił co najmniej 33 bomby w różnych częściach Nowego Jorku. Przez 16 lat pozostawał nieuchwytny. Po zwolnieniu z Consolidated Edison Metesky zaczął podkładać bomby w całym mieście, często z notatkami skierowanymi do byłego pracodawcy. Z biegiem lat skala jego działalności rosła, a wybuchające bomby zabijały ludzi. W 1957 w końcu został złapany. Został uznany za szalonego i umieszczony w szpitalu psychiatrycznym.

#16. Izolator, który miał sprzyjać koncentracji w pracy


To przerażające urządzenie zostało wynalezione w 1925 roku przez pisarza science fiction Hugo Gernsbacka, który zaprezentował je w czasopiśmie Science and Inventions. Uważał, że dźwiękoszczelny hełm da człowiekowi możliwość skupienia się na tym, co w tej chwili było naprawdę ważne. Największy problem w tym hełmie to brak tlenu. Otwór sprawiał, że nie był on dźwiękoszczelny. Dlatego też tlen podawano za pomocą rurki z butli z tlenem. Urządzenia nie kupił nikt.

#17. Kostium na Halloween


To kostium z przełomu XIX i XX wieku. Właśnie tak wtedy wyglądały halloweenowe maskarady.

#18. Martin Luther King usuwa zwęglony krzyż ze swojego trawnika, ukrywając go przed synem


Martin Luther King, który opowiadał się za pokojowym protestem przeciwko segregacji i prawom obywatelskim dla czarnych, otrzymywał wiele gróźb. W 1956 r. w jego domu w Alabamie wybuchła bomba. Dlatego przeniósł się w inne miejsce w roku 1960. Właściwie na zdjęciu widać moment powitania przez nowych sąsiadów.

#19. Żołnierz pomaga chłopcu przekroczyć mur berliński


Przed budową muru berlińskiego mieszkańcy tego miasta mogli swobodnie przemieszczać się pomiędzy wschodnią a zachodnią jego częścią. Wszystko skończyło się w roku 1961. Na początku na granicy pojawił się drut kolczasty. I właśnie ta chwila jest uwieczniona na zdjęciu. Żołnierz pomaga małemu chłopcu wrócić do rodziny. Pomimo tego, że to był bardzo ludzki odruch, żołnierz został ukarany i wyrzucony z wojska.

#20. Alice Cooper i węże


Alice podczas występów zawsze używa węży jako rekwizytu. Jeśli idzie o to, że węże są wykorzystane w show, to nikt w tym problemów nie widzi. Problemy zaczynają się, gdy jakiś skurczybyk nawieje. A już najgorzej, jak rzecz się dzieje w hotelu, a uciekinierem jest czterometrowy boa dusiciel. Właśnie to stało się w jednym z hoteli w Knoxville. Zwiała ulubienica Alice - Yvette. No przepadła. Ale wróciła. Po dwóch tygodniach przypełzła do hotelu poprzez rury kanalizacyjne. I pech chciał, że w tym właśnie czasie pewna kobieta wynajmująca pokój korzystała z toalety... Wniosek mamy jeden. Nie śpij w hotelach, w których zatrzymywał się Alice Cooper.
2

Oglądany: 59008x | Komentarzy: 28 | Okejek: 246 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.01

17.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało