Niby filmy znane, pewnie niektóre obejrzane po kilka razy, a jednak pojawiają się takie smaczki, których można nie zauważyć.
Kiedy główny bohater przybywa na Grenlandię, staje przed wyborem samochodu. Zauważacie jakieś podobieństwa?
To jest jedyny film Marvela, w którym Doctor Strange nosi swoje żółte rękawiczki, a dokładnie tak się nosił w komiksach.
Pod koniec filmu Ron rzuca zaklęcie, które świeci na zielono - jest to oznaka zaklęcia niewybaczalnego, Avada Kedavra. Żaden z protagonistów nigdy wcześniej go nie użył.
W tej scenie Harry nie ma blizny na czole i nie nosi okularów, ponieważ jej akcja nie odbywa się w rzeczywistym świecie, a my widzimy odzwierciedlenie jego duszy. Blizna i wzrok są domeną ciała fizycznego. W książce Harry pojawił się tu nagi, ale gdy poczuł zażenowanie, nagle pojawiło się ubranie.
Postać grana przez Tima Robbinsa sugeruje Rayowi (kiedy chowają się przed obcymi w piwnicy), że należy wykopać tunel. Dokładnie tak Andy Dufresne, grany również przez Tima Robbinsa, zbiegł z więzienia w filmie "Skazani na Shawshank".
Jedna ze scen filmu do złudzenia przypomina słynną okładkę albumu Beatlesów.
Postać grana przez Steve'a Buscemi ma żelazną zasadę niedawania napiwków kelnerom. O ironio, w mającym premierę dwa lata później "Pulp Fiction" pojawia się scena, w której Mia Wallace i Vincent Vega uciekają z restauracji nie płacąc rachunku... gdzie ich kelnerem był Steve Buscemi.
Na nagrobku Nicka Fury'ego umieszczony jest napis "Ścieżka prawego człowieka". To jest ten sam cytat, którym posługuje się Jules w "Pulp Fiction", również grany przez Samuela L. Jacksona.
Przez cały film widzimy Thora noszącego rękawiczki. Jest to trick ułatwiający pracę na planie - dzięki temu nie trzeba było maskować na nadgarstkach zakończenia "stroju grubasa" ani nie trzeba było pogrubiać dłoni aktora.
Chłopiec w przebraniu Iron Mana, którego ratuje Tony Stark to Peter Parker, czyli przyszły Spider-Man.
Lodowa korona Białej Czarownicy topnieje wraz z postępującą utratą jej mocy.
Scena, w której widzimy jak główny bohater się zakochuje ma mały ukryty detal - graffiti w tle.
Deadpool w filmach często łamie "czwartą ścianę" oraz żartuje z Ryana Reynoldsa, aktora, który... gra Deadpoola. W scenie w laboratorium Wade Wilson mówi "proszę,nie każcie mi nosić zielonego wdzianka". Było to odniesienie do Zielonej Latarni (Green Lantren) - również postaci komiksowej, zagranej przez Ryana Raynoldsa (a o której film okazał się kompletną klapą).
W filmie pojawia się autor książki o klaunie mordercy, Stephen King. Gra on pracownika antykwariatu, który sprzedaje Billowi stary rower. Krytykuje również zakończenie książki napisanej przez Billa - dokładnie o to oskarża się Kinga praktycznie przez całą jego karierę.
Już na początku filmu widać kilka długopisów, których używała Amy do fałszowania pamiętnika.
Na początku drugiej części słynnej trylogii Marty i Doc spotykają się na parkingu marketu
Twin Pines Mall (Pod dwoma sosnami). Nazwa pochodzi od dwóch drzew, które rosły w miejscu, w którym wybudowano market. Przenosząc się do 1955 r. DeLorean ściął jedno z drzewek i kiedy Marty wraca do swoich czasów, sklep nazywa się już
Lone Pine Mall (Pod samotną sosną).
A dodatkowo w przyszłości widać ukruszony gzyms na miejskim ratuszu, który ukruszył Doc w 1955 r., wysyłając Marty'ego w przyszłość.
J ma w pokoju zdjęcie mopsa znanego z poprzednich filmów. Również po tym, jak J przenosi się w czasie widać bilbord cyrku z wizerunkiem mopsa, reklamujący występy mówiącego psa.
Przez cały pierwszy sezon serialu szeryf Jim Hopper nosi na nadgarstku niebieską gumkę do włosów. Dopiero w retrospekcji dowiadujemy się, że to gumka jego nieżyjącej córki...
...A na koniec drugiego sezonu widzimy tę samą gumkę na nadgarstku Nastki. Hopper związał się z Nastką, zaczął traktować ją jak własną córkę i przekazał jej swą najcenniejszą pamiątkę.