Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Filmy, w których główny bohater zmienia wszystko włącznie z sobą

60 365  
187   43  
Uwielbiam filmy, w których dotychczasowe życie bohatera zmienia się diametralnie. Czy to wskutek wypowiedzianego życzenia, czy zapętlonego dnia...

#1. Family Man (2000)

Jack Campbell to człowiek sukcesu. Ma pieniądze, luksusowy apartament, Ferrari i jeszcze więcej pieniędzy. Nie ma tylko kochającej go kobiety. Czasami wspomina swoja narzeczoną, z którą rozstał się 13 lat wcześniej wybierając karierę. Wszystko płynie normalnym torem aż do czasu, kiedy w wigilię Bożego Narodzenia zasypia w swoim apartamencie, a budzi się jako mieszkaniec przedmieść, mąż Kate, ojciec dwójki dzieci i sprzedawca opon samochodowych... Jak będzie mu smakować takie życie?

#2. Pan Przeznaczenie - Mr. Destiny (1990)

Larry Burrows jest malkontentem. Narzeka na wszystko. Na dodatek Larry pewnego dnia odkrywa nieprawidłowości w zarządzaniu firmą. Ponieważ wie zbyt dużo, traci pracę. Na domiar złego staje się to w dniu jego urodzin, a żona i przyjaciele zapominają o święcie. Larry wstępuje do baru, gdzie wypija tajemniczy eliksir. I od tego momentu jego życie zmienia się diametralnie...

#3. Klik: I robisz, co chcesz - Click (2006)

A co, gdybyś dostał pilota, dzięki któremu możesz kontrolować różne części w swoim życiu? Jak byś to wykorzystał? Michael Newman właśnie otrzymał taki prezent...

#4. 17 Again (2009)

Dorosły Mike uważa, że przegrał życie. Bardzo chciałby się cofnąć do czasów, kiedy miał 17 lat, grał świetnie w koszykówkę i mógł mieć każdą dziewczynę na skinienie palca. I o dziwo życzenie się spełni. Czy Mike naprawi błędy? Czy jego młodość i przyszłe życie będzie takie, jakim sobie go wyobrażał?

#5. Ale jazda! - Interstate 60: Episodes of the Road (2002)

W legendach i mitach są postacie, których głównym zadaniem jest spełnianie życzeń. Arabowie mają dżinów, Irlandczycy mają krasnoludy, Chińczycy mają smoki, Europejczycy mają wróżki i duchy leśne. A Amerykanie? Nie mają żadnej takiej postaci. Albo tylko tak myślą. Bo w Ameryce jest niejaki O. W. Grant - dość dziwna i zabawna osoba, która może również spełnić każde twoje pragnienie. Ale trzeba uważać, bo jest on bardzo psotny i może spełnić życzenie zupełnie nie tak, jak by się tego chciało, o czym przekonało się wielu.

Neil Oliver jest szczęśliwym chłopakiem. Ma bogatych rodziców i dziewczynę, która ponoć go kocha. I zarazem jest nieszczęśliwy, bo rodzice już ułożyli mu życie, którego Neil nie chce. Chłopakowi przyśniła się pewna dziewczyna. Postanawia ją poznać. I wtedy pojawia się O. W. Grant, który spełnia bardzo nietypowe życzenie chłopaka. Ale pod jednym warunkiem. Musi on dostarczyć paczkę do nieistniejącego miasta jadąc po nieistniejącej drodze. I właśnie podczas tej podróży chłopak dowiaduje się, co tak naprawdę w jego życiu jest ważne.

#6. Bruce Wszechmogący - Bruce Almighty (2003)

Bruce Nolan jest reporterem, który ciągle złorzeczył na Boga. I nagle został obdarzony boskimi mocami. Bruce odkryje nagle, że bycie Bogiem nie jest tak proste, jakim się wydawało. Po pieszym zachwycie i powiększeniu cycków swojej dziewczynie przychodzi czas, w którym trzeba zmierzyć się z modlitwami innych ludzi. Morgan Freeman jako Bóg i Jim Carrey jako Bruce. Kawał dobrego kina.

#7. Dzień świstaka - Groundhog Day (1993)

Phil, prezenter telewizyjny, przyjeżdża 2 lutego do małego miasteczka, aby nakręcić reportaż o świstaku. Phil jest cynicznym dupkiem i egocentrykiem, który skupia się tylko na sobie, nie dostrzegając ludzi wokół. Po nakręceniu reportażu wybucha śnieżyca i Phil jest zmuszony nocować w miasteczku. Gdy się budzi jest... 2 lutego. I ten dzień go prześladuje. Phil odkrywa, że jest nieśmiertelny, bo każda śmierć powoduje, że budzi się rano 2 lutego. Phil postanawia wykorzystać sytuację i dokonuje kradzieży, podrywa jedną z miejscowych dziewczyn i po jakimś czasie wie wszystko o mieszkańcach miasteczka. Przy okazji odkrywa, że powoli zakochuje się w Ricie, swojej asystentce asystentce. Wszystko w życiu Phila zmienia się, gdy umiera pewien starszy bezdomny. Film to arcydzieło, klasyka i wstyd go nie znać!

#8. Zamiana ciał - The Change-Up (2011)

Dwaj kumple - jeden wieczny chłopiec i notoryczny podrywacz, a drugi stateczny ojciec. Jeden to aktor, o którym mało kto słyszał, a drugi to wzięty prawnik. Skrycie jeden zazdrości drugiemu. I staje się - zamieniają się ciałami. A staje się to podczas sikania do fontanny. Okazało się, że nie była to zwykła fontanna. I czy w nowych ciałach ich życie będzie takie, jakie sobie wyobrażali?

#9. Nieoczekiwana zmiana miejsc - Trading Places (1983)

Klasyka gatunku. Bogacz i biedak i zakład o dolara, który zmienił życie ich obu. Jak sobie poradzą w nowej sytuacji? I czy będą szukać zemsty? Dan Aykroyd i Eddie Murphy ze swoich najlepszych lat.

#10. Dama za burtą - Overboard (1987)

Joanna Stayton jest dziedziczką wielkiej fortuny. Pływa z mężem Grantem Staytonem III jachtem, który ulega uszkodzeniu. Podczas jego naprawy prosi stolarza o wykonanie szafki. Stolarz włożył w wykonanie szafki mnóstwo pracy i robotę swoją wykonał profesjonalnie. Niestety Joanna płacić nie zamierza, bo szafka jest dębowa, a miała być wykonana z cedru, o czym Joanna stolarzowi nie powiedziała. Dochodzi do awantury, którą słyszy załoga jachtu. Gdy naprawiony jacht wypływa w morze, Joanna - przypadkowo lub nie - wypada za burtę. Z wody wyławia ją śmieciarz. Joanna doznaje amnezji i nie wie kim jest, trafia do szpitala. Stolarz, ojciec czterech chłopców i wdowiec, widzi jej historię w telewizji i postanawia się zemścić: wmawia jej, że jest jego żoną i matką czterech urwisów. Jak Joanna odnajdzie się w nowej roli?

#11. Przypadkowa dziewczyna - Sliding Doors (1998)

Helen zostaje zwolniona z pracy. I tu jej życie rozchodzi się na dwa równoległe światy. W jednym zdąża na pociąg metra i odkrywa zdradę chłopaka, w drugim nie zdąża i żyje w nieświadomości. Które życie jest ciekawsze? Zwłaszcza że w jednym z nich Helen umiera. Tylko w którym?

#12. Zakręcony - Bedazzled (2000)

On zakochany w niej, ona obojętna na jego względy. On oddaje swoją duszę pięknej diablicy w zamian za siedem życzeń. I już wiadomo, że będzie ciekawie. Zwłaszcza że diabeł spełniając życzenia nie pozwala się z nich cieszyć.

#13. Jestem na tak - Yes Man (2008)

Carl Allen dochodzi w swoim życiu do punktu, w którym musi coś zmienić. Postanawia wziąć udział w spotkaniu grupy (a w zasadzie sekty), której mottem jest: Jestem na tak. Od tej pory Carl nie może niczego odmawiać i musi się godzić na wszystko. Jego życie zmienia się diametralnie. Tylko czy jest to zmiana na lepsze?

#14. Sekretne życie Waltera Mitty - The Secret Life of Walter Mitty (2013)

Walter pracuje w dziale negatywów magazynu "Life". Pismo właśnie ma wydać ostatni numer. Na jego okładce ma być zdjęcie światowej sławy fotografa Seana O'Connella. I tu następuje problem, bo zdjęcia nie ma. Walter wyrusza w podróż mającą na celu odnalezienie fotografa i zdobycie oryginału zdjęcia. I ta podróż zmieni wszystko.

#15. Opowieści na dobranoc - Bedtime Stories (2008)

Skeeter Bronson wiedzie nudne życie pracownika hotelowego. Wszystko jest przewidywalne do momentu, kiedy jego siostra prosi go o opiekę nad dwoma siostrzeńcami i świnką morską. I tu następuje zgrzyt, bo matka opowiada chłopcom bajkę na dobranoc. Skeeter podejmuje wyzwanie i układa bajkę, i okazuje się, że wydarzenia z bajki opowiadanej wieczorem zaczynają się spełniać następnego dnia...

#16. Było sobie kłamstwo - The Invention of Lying (2009)

Świat idealny. Świat, w którym wszyscy mówią prawdę i są szczerzy do bólu. I on, Mark Bellison, scenarzysta nudnych filmów, w których nie ma aktorów, bo gra aktorska byłaby kłamstwem. Mark traci pracę i przy wypłacie pieniędzy z banku po raz pierwszy kłamie. Kłamstwo zostaje uznane za prawdę, bo do tej pory nie kłamał nikt. Mark postanawia kłamać coraz więcej, by życie swoje i życia innych uczynić lepszymi...

#17. Truman Show (1998)

Truman Burbank żyje w idealnym świecie. Ma żonę, a na swej drodze spotyka życzliwych ludzi. Wszystko układa mu się idealnie. Aż za idealnie. I wtedy to Truman zaczyna domyślać się prawdy. Że istnieje inny, mniej idealny świat. Musi istnieć, bo okazuje się, że świat Trumana stworzony jest na potrzeby telewizji, a Truman śledzony jest przez telewidzów 24 godziny na dobę... Pewnego Dnia Truman odkrywa istnienie tego, co podejrzewał, że istnieć musi. Zostanie w świecie komfortu czy weźmie sprawy w swoje ręce i stanie się panem własnego życia?

#18. Duży - Big (1988)

Dwunastoletni chłopak podczas zabawy w wesołym miasteczku wypowiada swoje życzenie. Chce być dorosły. I o dziwo następnego dnia życzenie się spełnia. I nagle okazuje się, że bycie dorosłym nie jest takie fajne, jakim się wydawało.

#19. Wyścig z czasem - In Time (2011)

Pomysł na film - rewelacyjny. Wykonanie - takie sobie. Wszyscy ludzie niezależnie od tego, ile żyją, wyglądają jakby mieli 25 lat. W dniu 25 urodzin startuje biologiczny zegar, który jest ustawiony na 365 dni. Za wszystko płaci się czasem. Czasu jest coraz mniej. Ale można go zarobić, można ukraść albo wziąć na kredyt, który trzeba spłacić z nawiązką i zarabiać jeszcze więcej. I tu pojawia się główny bohater, który jest świadkiem dwóch bezsensownych zgonów. Postanawia podjąć walkę z systemem...

#20. Dziś 13, jutro 30 - 13 Going On 30 (2004)

13 letnia Jenny Rink ma marzenie. A nawet dwa. Chce by popularna i mieć 30 lat. Pewnego dnia zostaje upokorzona przez koleżanki i zasypia cierpiąc. I właśnie tej nocy oba marzenia się spełniają... Jak sobie poradzi w nowym ciele?

#21. Męsko-damska rzecz - It's a Boy Girl Thing (2006)

Nell i Kelvin są sąsiadami. Szczerze się nienawidzą. Zwiedzając muzeum dochodzi między nimi do sporej kłótni. Rano Nel budzi się jako Kelvin, a Kelvin jako Nel. To daje nieograniczone możliwości zniszczenia reputacji znienawidzonej osobie. I wszystko idzie zgodnie z planem aż do chwili, kiedy... A tego dowiecie się już z filmu.

#22. Zakręcony piątek - Freaky Friday (2003)

I kolejna zamiana ciałami. Tym razem zamienią się Tess i Anna Coleman, czyli matka i córka. A wszystko przez chińską restaurację i pewne magiczne ciasteczka. Jak sobie poradzą w nowych ciałach? Matka pewne doświadczenie już ma...

#23. Władcy umysłów - The Adjustment Bureau (2011)

Polityk David Norris, który pomimo drobnego potknięcia sunie wprost do Białego Domu, spotyka na swej drodze kobietę. Spotkanie jest krótkie, ale intensywne. Polityk zakochuje się w kobiecie. Jednak Władcy Umysłów, czyli szefowie biura do spraw ręcznego sterowania przeznaczeniem zdecydowali, że oni mają się już nigdy nie spotkać. Po trzech latach coś poszło nie tak i para znów się spotyka. Miłość ożywa na nowo, David odkrywa prawdę o świecie i postanawia coś z tym zrobić. Davida gra Matt Damon i jest to ten Matt Damon, którego lubimy.
19

Oglądany: 60365x | Komentarzy: 43 | Okejek: 187 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało