Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jak szybko umarłbyś stając na powierzchni innych planet w Układzie Słonecznym?

66 866  
289   66  
Żyjemy w ciekawych czasach, gdy kolonizacja innych planet jest już niemalże na wyciągnięcie ręki. Jak długo przetrwalibyśmy gdybyśmy nagle, w niewyjaśnionych okolicznościach, znaleźli się na powierzchni innej planety w naszym układzie? Sprawdźmy!

#1. Merkury

2

Przeżyjesz około 90 sekund.

Merkury jest bardziej niestabilny niż twoja dziewczyna podczas "najazdu Armii Czerwonej". W jednej chwili jest cieplutko - ponad 400 Celsjusza, a gdy już otrzesz pot z czoła, temperatura spada do 150 stopni na minusie. Niestety, nawet najgrubsza czapka tu nie pomoże...

#2. Wenus

3

Przeżyjesz około minutę.

Jeśli trafisz na Wenus, szybko zrób sobie selfie, bo nie będziesz mieć zbyt dużo czasu na zwiedzanie. Z ciśnieniem 90 razy wyższym od ziemskiego i atmosferą składającą się w 98% z dwutlenku węgla wypad w te rejony będzie nawet mniej przyjemny niż zapach Wisły na północ od Warszawy. Aha, prawie zapomniałbym wspomnieć o średniej temperaturze wynoszącej 467 stopni Celsjusza.

#3. Mars

4

Przeżyjesz około 80 sekund.

Temperatura na powierzchni Czerwonej Planety jest już o wiele bardziej znośna, ale 95% dwutlenku węgla w atmosferze nie napawa optymizmem. Na szczęście naukowcy wespół ze znanymi miliarderami snują już plany dostosowania Marsa do naszych potrzeb...

#4. Jowisz

5

Przeżyjesz sekundę.

Jowisz to olbrzym składający się głównie z helu, wodoru, trąb powietrznych, błyskawic i około miliona innych rzeczy, które zabiłyby każdego z nas szybciej niż pstryknięcie palca Thanosa w filmie "Avengers: Wojna bez granic".

#5. Saturn

7

Nie przeżyłbyś nawet sekundy.

Na Saturnie panują zabójcze burze, które w mgnieniu oka rozszarpałyby każdego miłośnika międzyplanetarnej turystyki teleportacyjnej. Gdyby tylko taka istniała, rzecz jasna. Prędkość wiatru stale przekracza 800 kilometrów na godzinę, a atmosfera ma taki skład, że od samego czytania o niej można umrzeć. Podobno. Na wszelki wypadek nie będę kusił losu.

#6. Uran

8

Nie wiadomo, ile byś przeżył.

W zasadzie trudno jest oszacować, ile zajęłoby Uranowi pozbawienie nas życia. Dlaczego? Gorąca mieszanina wodoru, helu i metanu zwana planetą jest tak zabójcza, że prawdopodobnie istota ludzka zginęłaby marnie przed postawieniem stopy na jej powierzchni.

#7. Neptun

9

Może przeżyłbyś sekundę.

Wiatr na Neptunie może uderzyć z prędkością dźwięku. Dzięki takim podmuchom każde ciało stałe praktycznie natychmiast może zostać doszczętnie zniszczone.

56

Oglądany: 66866x | Komentarzy: 66 | Okejek: 289 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało