Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Biuściasta historia polskich świerszczyków - jak Polaków oswajano z erotyką

129 878  
353   102  
W dobie wszechobecnej, internetowej golizny, aż trudno uwierzyć, że kiedyś, aby zobaczyć gołą babę, trzeba było wydać pieniądze w kiosku Ruchu na magazyn erotyczny, skazując się tym samym na złośliwe uwagi ludzi w kolejce oraz oceniające spojrzenie sprzedawczyni.
W PRL-u dostęp do drukowanej golizny był bardzo ograniczony. Większość magazynów z rozebranymi do rosołu paniami pochodziło z Niemiec, skąd któryś wujek, ku radości swoich znajomych, przemycał tamtejsze wydania „Playboya” czy „Hustlera”. Zanim jednak doczekaliśmy się rodzimych „świerszczyków” nasze oczy miały możliwość nacieszyć się widokiem nieubranych Polek prezentowanych na przysadzistych ekranach telewizorów Rubin.
Prawdopodobnie pierwszy nagi biust w polskim kinie pojawił się jeszcze za życia Stalina. W 1951 roku Aleksander Ford nakręcił „Młodość Chopina”. Naga pierś, widoczna jest na ekranie przez krótką chwilę, a sama scena nie ma podtekstu seksualnego. Przedstawia ona bowiem napaść żandarma na bohaterkę graną przez Hannę Skarżankę. Napastnik zdziera z niej kawał sukni, odsłaniając biust dziewczyny i tym samym – upodabniając ją do postaci znanej z obrazu „Wolność wiodąca ludzi na barykady”.Na dobre wszystko zaczęło się już na początku lat 60., kiedy to filmowcy coraz chętniej interesowali się erotyką, pozwalając sobie na odsłanianie przed widzami całkiem sporych połaci kobiecego ciała. I tak na przykład, już w 1966 roku mieliśmy nasz pierwszy symbol seksu. To Barbara Brylska, której taniec w filmie „Faraon” mocno rozgrzał młodych widzów, a półnaga aktorka szybko stała się obiektem westchnień panów w wielu krajach bloku wschodniego.

Ze względu na treść, ten artykuł jest dostępny tylko dla osób pełnoletnich.

Żeby przeczytać go w całości zaloguj się, a jeśli masz 18 lat i nie masz jeszcze konta na JM załóż sobie konto bojownika. Wymagane jest konto aktywne.
24

Oglądany: 129878x | Komentarzy: 102 | Okejek: 353 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało