Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Biuściasta historia polskich świerszczyków - jak Polaków oswajano z erotyką

132 122  
354   102  
W dobie wszechobecnej, internetowej golizny, aż trudno uwierzyć, że kiedyś, aby zobaczyć gołą babę, trzeba było wydać pieniądze w kiosku Ruchu na magazyn erotyczny, skazując się tym samym na złośliwe uwagi ludzi w kolejce oraz oceniające spojrzenie sprzedawczyni.
W PRL-u dostęp do drukowanej golizny był bardzo ograniczony. Większość magazynów z rozebranymi do rosołu paniami pochodziło z Niemiec, skąd któryś wujek, ku radości swoich znajomych, przemycał tamtejsze wydania „Playboya” czy „Hustlera”. Zanim jednak doczekaliśmy się rodzimych „świerszczyków” nasze oczy miały możliwość nacieszyć się widokiem nieubranych Polek prezentowanych na przysadzistych ekranach telewizorów Rubin.
Prawdopodobnie pierwszy nagi biust w polskim kinie pojawił się jeszcze za życia Stalina. W 1951 roku Aleksander Ford nakręcił „Młodość Chopina”. Naga pierś, widoczna jest na ekranie przez krótką chwilę, a sama scena nie ma podtekstu seksualnego. Przedstawia ona bowiem napaść żandarma na bohaterkę graną przez Hannę Skarżankę. Napastnik zdziera z niej kawał sukni, odsłaniając biust dziewczyny i tym samym – upodabniając ją do postaci znanej z obrazu „Wolność wiodąca ludzi na barykady”.Na dobre wszystko zaczęło się już na początku lat 60., kiedy to filmowcy coraz chętniej interesowali się erotyką, pozwalając sobie na odsłanianie przed widzami całkiem sporych połaci kobiecego ciała. I tak na przykład, już w 1966 roku mieliśmy nasz pierwszy symbol seksu. To Barbara Brylska, której taniec w filmie „Faraon” mocno rozgrzał młodych widzów, a półnaga aktorka szybko stała się obiektem westchnień panów w wielu krajach bloku wschodniego.

Ze względu na treść, ten artykuł jest dostępny tylko dla osób pełnoletnich.

Żeby przeczytać go w całości zaloguj się, a jeśli masz 18 lat i nie masz jeszcze konta na JM załóż sobie konto bojownika. Wymagane jest konto aktywne.
24

Oglądany: 132122x | Komentarzy: 102 | Okejek: 354 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.09

26.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało