Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zaskakujące rzeczy, które możesz wypożyczyć podczas podróżowania po świecie

43 915  
143   19  
Coraz częściej i coraz dalej wypuszczamy się za granice swojego kraju. Jedni z nas planując wyjazd starają się jak najwięcej zaoszczędzić, a inni wydają kasę na dziwne rzeczy.

#1. Towarzysz podróży

iStock-498310040.jpg

Nie wszyscy lubią samotne podróże. Nie wszyscy mają przyjaciół, którzy lubią podróżować. Co wtedy zrobić? Można skorzystać z usług agencji „Rent A Friend”. W jej bazie znajduje się pół miliona osób z całego świata, które za 10 dolarów za godzinę zostaną twoim towarzyszem - pokażą ci swoje miasto, a nawet udadzą się z tobą w dłuższą podróż.

#2. Fotograf

iStock-467157685.jpg

Jeśli nie wrzucisz pierdyliarda cudownych fotek z wakacji, nikt ci nie uwierzy, że gdziekolwiek wyjechałaś. Mówisz, że ciebie to nie dotyczy? Ale znalazło się tylu chętnych, że firma „Flyphotographer” zatrudnia profesjonalnych fotografów w 150 państwach na całym świecie, i nie narzeka na brak klientów. Zamawiasz fotografa (sprawdzonego) i za 350 dolarów masz godzinną sesję zdjęciową.

#3. Kolejkowicz

iStock-937836298.jpg

Taka praca jest znana wszystkim starszym obywatelom naszego kraju. Badacze obliczyli, że człowiek stoi w kolejkach średnio trzy dni rocznie, czyli około pół roku w ciągu całego życia. O ile w codziennym życiu mniej nam to przeszkadza, to w czasie wakacji szkoda nam czasu na stanie w długaśnej kolejce po najlepsze lody. Wystarczy zadzwonić do „Same Ole Line Dudes”, przysłany kolejkowicz będzie cierpliwie czekał, a ty w tym czasie możesz zwiedzać okolicę. W odpowiednim momencie zadzwoni po ciebie i wskakujesz na sam początek kolejki. Za drobną opłatą oczywiście

#4. Miejsce parkingowe

iStock-486258863.jpg

Parkowanie w dużych miastach może wszystkich, nie tylko turystów, przyprawić o ból głowy. W dobie Airbnb i Bookingu często wynajmujemy lokum bez dostępu do parkingu. Co zrobić, żeby nie załapać się na mandat za złe parkowanie? W Londynie działa firma „Just Park”, która zajmuje się połączeniem właścicieli miejsc parkingowych i turystów. Kiedy właściciel wyjeżdża (przykładowo w delegację lub na swoje wakacje), na jego miejscu spokojnie parkuje turysta.

#5. Rower

iStock-153134181.jpg

Nie mówimy tu o miejskich wypożyczalniach rowerów, ponieważ wypożyczenie ich na dłuższy czas zrujnuje nasz wakacyjny budżet. Spinlister to usługa internetowa, która łączy właścicieli rowerów z całego świata z osobami, które chcą je wypożyczyć na krótszy lub dłuższy czas. Spinlister obsługuje miliony klientów na całym świecie.

#6. Pielgrzym

Carlos-Gil.jpg

Pielgrzymka z definicji to droga do jednego z miejsc kultu religijnego. Pielgrzym podąża tam pieszo i ma czas na rozmyślania o swoim życiu. Albo po prostu chce oczyścić umysł i nie myśleć o niczym.
W średniowieczu bogaci ludzie wynajmowali biedaków, którzy za nich odwalali cała trasę. Carlos Gil postanowił odnowić tę tradycję i wynajmuje się jako pielgrzym. Za około 2500 euro Carlos idzie na pielgrzymkę, modli się za swojego pracodawcę i przesyła zdjęcia z trasy. Po pielgrzymce pocztą wysyła opieczętowane potwierdzenia pobytu w różnych kościołach.

#7. Miejsce bagażowe

iStock-872335262.jpg

W cenie biletu lotniczego mamy zazwyczaj maleńki bagaż podręczny i niewiele większy bagaż główny. Za dużą dopłatą można dokupić sobie prawo do przewiezienia wielkiej walizy. Za dużo mniejszą opłatą można skorzystać z usług firmy „Grabgr”. Jeśli lecisz tylko z bagażem podręcznym, odsprzedaj miejsce w luku bagażowym potrzebującym. Firma przeleje pieniądze na twoje konto, a klientowi, który potrzebuje kolejnej walizki, zapewnia kompleksową obsługę bagażu.

#8. Bagaż

iStock-959152942.jpg

Jeszcze dalej posunęli się pomysłodawcy „unPack”. Korzystając z usług tej firmy, podajesz tylko swój wzrost, wagę, preferowany typ ubrań, marek i po przyjeździe do hotelu, w pokoju zastajesz walizkę pełną ciuchów. Wszystko co jest potrzebne znajduje się w walizce. Pracownicy firmy nie zapomną o piżamie czy klapkach pod prysznic. A ty możesz spokojnie pojawiać się na lotnisku praktycznie przed samym odlotem i nie stać w kolejce do odprawy bagażowej.

#9. Sprzęt kempingowy

iStock-926586802.jpg

Jeśli posiadasz sprzęt kempingowy, którego już od dawna nie używasz, bo zrobiłeś się za wygodny i wolisz zatrzymywać się w hotelach, i za leniwy, żeby ten sprzęt w końcu wystawić na Allegro, to może skorzystasz z serwisów takich jak „Outdoors Geek”, „Mountain Side Gear Rental”. Wpisz na stronie twoją lokalizację i posiadany sprzęt, a chętni skontaktują się z tobą. Po co ciągnąć ze sobą namiot, śpiwór i inne rzeczy na koniec świata, skoro można to tanio wypożyczyć na miejscu.
4

Oglądany: 43915x | Komentarzy: 19 | Okejek: 143 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.10

17.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało