Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Strój druhny na ślubie siostry wygrał internety

93 327  
302   90  
W dzisiejszym odcinku o pannie młodej, która wyjaśnia, dlaczego pozwoliła druhnie przebrać się podczas ślubu za... no właśnie. Będzie też o dziennikarzu z Nowej Zelandii, który przyleciał do Polski i doznał szoku. Spodziewał się zupełnie innego kraju.

#1. "Rosja nie będzie przepraszać." Tak złych stosunków z naszym sąsiadem jeszcze nie mieliśmy

Aleksiej Muchin z Centrum Informacji Politycznej wypowiedział się w rozmowie z "Rzeczpospolitą" na temat obecnych relacji polsko-rosyjskich.
Dzisiejsze relacje z Polską są bliskie poziomu zera. Gdy wcześniej rządzili Kaczyńscy, relacje również były bardzo kiepskie.

Odniósł się też do sugestii, jakoby ZSRR był częściowo odpowiedzialny za wybuch II wojny światowej:
W Rosji trwa gorąca dyskusja na temat tamtych wydarzeń. Są ludzie, którzy uważają, że to niezbyt przyjemna część historii ZSRR. Z drugiej zaś strony większość sądzi, że działania z 17 września były konieczne. Utworzono strefy buforowe, dzięki którym później wygrano wojnę z nazistami.

Zapowiedział też, że Rosjanie nie będą posypywać głów popiołem z powodu przeszłości:
Rosja nie będzie przepraszać. O tym, kto przegrał tę wojnę, a kto wygrał, świadczy konferencja jałtańska. Związek Radziecki jest zwycięzcą w II wojnie światowej i koniec. Tego typu kwestie nie mają nic do dzisiejszych relacji rosyjsko-polskich.

Cały wywiad można przeczytać tutaj.#2. Dziennikarz nawołuje do bojkotu kościołów, w których "Jezus jest członkiem PiS"

Szymon Hołownia w felietonie dla "Tygodnika Powszechnego" krytykuje współczesny kościół i nie szczędzi ostrych słów Radzie Biskupów Diecezjalnych, która wsparła abp Jędraszewskiego po tym, jak porównał on homoseksualistów do "tęczowej zarazy".
Jeśli komuś wydawało się, że byliśmy już na dnie niemądrych wypowiedzi polskich biskupów - parę dni temu mógł usłyszeć pukanie od spodu w to dno. (...) Każdy z nas z pewnością widział te hordy osób homoseksualnych i transpłciowych atakujących piesze pielgrzymki, upuszczających krew pochwyconym niecnie ministrantom i rozbijających zebrania Kół Żywego Różańca.

Hołownia nawiązał do swoich znajomych, którzy w ramach buntu postanowili przestać dawać na tacę. Dziennikarz uważa, że "strajk konsumencki" jest słusznym rozwiązaniem, ale pod warunkiem, że "omija dobre sklepy".
Niech jak najszybciej opustoszeją te kościoły, w których Pan Jezus jest członkiem PiS-u, w których szczuje się heteroseksualistów na gejów. Niech jednak frekwencyjnego (i finansowego) wiatru w żagle dostaną te wspólnoty, w których głosi się nadzieję, nie strach, nie butę, nie jakieś wizje świata wzięte prosto z Marsa.

Cały felieton znajdziesz tutaj.#3. „Pisali, że chcą mnie zabić." Polska siatkarka ofiarą rozwścieczonych hejterów

Polskie siatkarki ostatecznie nie zdobyły medalu na ME w Ankarze, choć i tak zaprezentowały się z dobrej strony. Nie obyło się jednak bez przykrych incydentów. Ofiarą tureckich hejterów padła Malwina Smarzek-Godek. Zawodniczka przed meczem z Turczynkami polubiła na Instagramie humorystyczny obrazek nawiązujący do Bitwy pod Wiedniem i zwycięstwa wojsk Jana III Sobieskiego. Nie spodobało się to fanom naszych półfinałowych przeciwniczek.
W mediach społecznościowych otrzymałam wiele wiadomości od Turków. W tym także takie, że chcą mnie zabić. Pisali, że wybuchnę. Po prostu życzyli mi śmierci. (...) Starałam się wyjaśnić sprawę, ale tureccy fani byli bardzo agresywni. Zresztą oni z tego słyną. Nie miałam przecież złych zamiarów.

Członkowie kabaretu Neonówka, którzy opublikowali żartobliwy obrazek, przeprosili i podkreślili, że najważniejsza jest dla nich siatkówka.#4. Mocne słowa dyrektor warszawskiego szpitala: "Tak źle w służbie zdrowia jeszcze nie było"

Dorota Gałczyńska-Zych zarządza Szpitalem Bielańskim w Warszawie. W rozmowie z "Newsweekiem" kobieta przyznała, że sytuacja w polskiej służbie zdrowia z roku na rok jest coraz bardziej dramatyczna.
Jestem przerażona po obywatelsku, nie jako dyrektor. Boję się, że za chwilę nie będzie miał mi kto pomóc. Dziś w 70 proc. szpitali brakuje lekarzy i pielęgniarek. Tego problemu nie da się rozwiązać z dnia na dzień, bo kształcenie lekarza trwa jakieś 12 lat. A my potrzebujemy ich tu i teraz. Od 30 lat zarządzam ochroną zdrowia, ale muszę przyznać, że tak źle jak do tej pory w polskiej służbie zdrowia jeszcze nie było.

Zdaniem Gałczyńskiej-Zych problemem nie są niskie pensje, a fatalne warunki pracy w przeludnionych szpitalach:
Nie chodzi o pieniądze, bo polscy lekarze zarabiają całkiem nieźle. Polski szpital nie jest przyjaznym miejscem pracy i lekarze będą od nas uciekać. Z dnia na dzień w placówkach pojawia się coraz więcej pacjentów, a coraz mniej specjalistów. W efekcie pracują oni ponad siły, są zmęczeni i sfrustrowani. Poza tym lekarze są przeciążeni biurokracją. Rozwiązaniem miało być wprowadzenie nowego zawodu - asystenta medycznego, który miałby przejąć od lekarza część obowiązków administracyjnych, t.j. prowadzenie dokumentacji medycznej czy terminarza wizyt. Jednak do tej pory nie doczekaliśmy się takiego wsparcia. Do tego ciągle zmieniające się prawo, to niemal kilkadziesiąt zmian w ciągu roku, które musimy przyswoić. W takim systemie pracować się nie da.

Kobieta nie sądzi też, by po jesiennych wyborach sytuacja uległa poprawie.
Nie liczę na wiele. W tej chwili ani partia rządząca ani opozycja nie ma programu zdrowotnego.#5. Dziennikarz z Nowej Zelandii pod wrażeniem Polski. Myślał, że wciąż jesteśmy zacofanym, komunistycznym krajem

Brian Johnston pracuje przy portalu stuff.co.nz. Niedawno wybrał się na 11-dniową wycieczkę po Polsce. Dziennikarz nie mógł uwierzyć w to, co widzi, dlatego poświęcił nam artykuł zatytułowany "Poland: Europe's next boom destination".
Jeśli żyłeś w latach 80., Polska nie jest krajem, który pewnie kiedykolwiek chciałeś odwiedzić. Teraz jestem w Warszawie w stanie ciągłego zdumienia i konsternacji z powodu mojej całkowitej ignorancji.

Johnston uważa, że Polska wkrótce stanie się jedną z europejskich potęg turystycznych. Jako zalety wymienia m.in. niskie ceny, liczne hotele i dobre autostrady.
Wydaje się, że Polska stanie się kolejnym celem dla turystyki europejskiej. Już teraz przyciąga 18 milionów odwiedzających rocznie, co brzmi jak mnóstwo, ale błędnie w porównaniu z 85 milionami Francji.#6. Ekonomista wyśmiewa plany Kaczyńskiego o dogonieniu Niemiec. "To niemożliwe"

Prof. Witold Orłowski w wywiadzie dla portalu money.pl wypowiedział się na temat przedwyborczych obietnic prezesa PiS.

Odnośnie wzrostu płacy minimalnej:
Podniesienie płacy minimalnej w 2020 r. do poziomu 3 tys. zł jest bardzo realne. Szybko nastąpi przyspieszenie inflacji, będziemy mieli do czynienia ze wzrostem płac tylko nominalnie. Na inflację jesteśmy już skazani, już przekracza 4 proc., tylko ukryte do stycznia są podwyżki energii. Wzrost płacy o 10-15 proc. nie będzie niczym wielkim i będzie zjadany przez inflację.

Odnośnie dogonienia Niemiec gospodarczo w ciągu najbliższych 20 lat:
Możemy dogonić Niemcy. Nie obecne, ale te za 20 lat. To jest ekonomicznie niemożliwe. Na podstawie wszelkich danych i istniejących modeli - to jest po prostu fantazja. Pomijając już fakt, że trzeba by prowadzić taką politykę, która by to rzeczywiście umożliwiła. Ale nawet gdyby założyć, że taka polityka jest prowadzona, doścignięcie Niemiec pod względem poziomu produktywności jest niemożliwe w takim czasie.

Zdaniem Orłowskiego nasi zachodni sąsiedzi w przeciwieństwie do nas już teraz inwestują mocno w robotyzację przemysłu, co w przyszłości doprowadzi do dużych wzrostów produktywności gospodarki.#7. Przebrała się na ślub siostry za... dinozaura. "Gigantyczny środkowy palec pokazany tradycyjnemu wydawaniu tysięcy dolarów"

Deanna Adams dała swoim druhnom wolność wyboru w zakresie kreacji, w których pojawią się na jej ślubie. Jej siostra, Christina, postanowiła skorzystać z okazji i... przebrała się za tyranozaura. Oczywiście kobieta wcześniej poinformowała o swoim planie pannę młodą, która o dziwo w pełni go poparła.
To nie żart, to gigantyczny środkowy palec pokazany tradycyjnemu wydawaniu tysięcy dolarów i wywieraniu presji, by zadowolić gości weselnych, którzy ostatecznie i tak chcą się tylko najeść i napić
- broni swojej pomysłowej siostry Deanna.

Co na to sama zainteresowana?
Usłyszałam, że mogę założyć, co tylko mi się podoba. Niczego nie żałuję.https://youtu.be/b3VyVefjjWE

>>> Ostatnio pisaliśmy o aktorce, która ma problem przez swoje życie łóżkowe

Źródła: 1, 2, 3
14

Oglądany: 93327x | Komentarzy: 90 | Okejek: 302 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.04

20.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało