Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – pojechał w delegację i zmarł w trakcie seksu

81 194  
311   102  
W dzisiejszym odcinku o cudach, które nas czekają, o dramatach przeżywanych z ponad dwoma tysiącami wymyślonych postaci i alkoholu, który pomaga przetrwać.

#1. Jarosław Kaczyński obiecał wzrost pensji minimalnej do 4 tysięcy złotychKochani, trzymajmy się mocno poręczy, bo czekają nas kolejne lata galopujących wzrostów i bajkowego dobrobytu, których dalej będzie zazdrościł Polsce cały świat i zastanawiał się, jak dokonaliśmy tych wszystkich cudów. I to w takim tempie! Jarosław Kaczyński obiecał podczas konwencji PiS-u, że pensja minimalna wzrośnie do 3 tys. złotych na koniec 2020 roku i o kolejny tysiąc w ciągu kolejnych trzech lat. Najbiedniejszym emerytom obiecał zaś czternastą emeryturę. Prezes wyjaśniał:
Naszym celem jest, bo już dojrzeliśmy do tego, budowa polskiej wersji państwa dobrobytu. (...) Musimy postawić przede wszystkim na wzrost płac i dochodów społeczeństwa"

No a jak prezes obieca, to wiadomo, że tak będzie.

#2. Mężczyzna twierdzi, że kruki mszczą się na nim za incydent sprzed trzech latW Indiach niezrozumienie może przybierać formę trwających latami ataków terrorystycznych, których nie da się powstrzymać, bo atakujący nie posiada zdolności rozumienia ludzkiej mowy. Gdyby tak było, to Shiva Kewat wyjaśniłby stadu kruków, które atakuje go od trzech lat, gdy tylko mężczyzna wychodzi ze swojego domu w miejscowości Madhya Pradesh, okoliczności nieszczęśliwego zajścia, z powodu którego kruki prowadzą swoją krucjatę. Mężczyzna znalazł wówczas pisklę kruka uwięzione w ogrodzeniu i próbował mu pomóc. Niestety pisklaka nie udało się uratować, a całe zdarzenie widziały kruki, które – co wykazano w badaniach – potrafią rozpoznawać twarze osób, które zaszły im za skórę. Od tamtej pory mężczyzna jest nękany i nie wychodzi z domu bez kija, którym odgania ptaki.

#3. Kobieta wykształciła 2500 osobowości, żeby przetrwać katorgę, którą zgotował jej ojciecTo jedna z najbardziej wstrząsających historii, jakie wydarzyły się w Australii. Richard Haynes latami znęcał się nad swoją córką Jeni. Dziewczynka była gwałcona i torturowana jeszcze zanim skończyła 4 lata. Aby przetrwać koszmar, Jeni zaczęła wykształcać kolejne osobowości, które pomagały jej odciąć się od bólu, strachu i upokorzenia. Opracowana strategii pomogła Jeni przetrwać i po latach stawić czoła swojemu oprawcy. 49-letnia kobieta zeznawała w sądzie przeciwko Richardowi Haynesowi, a sąd – po raz pierwszy w historii – dopuścił do głosu sześć osobowości tej samej osoby. Dzięki ich szczegółowym zeznaniom skazano 74-letniego dzisiaj Richarda Haynesa na 45 lat więzienia.

#4. Mężczyzna, któremu nie podobały się obrazy z nazistami w hotelu został pozwany przez ten hotelThomas K. udał się razem ze swoją żoną w sierpniu 2018 roku do jednego z hoteli w miasteczku Gerlos położonym w Alpach Tyrolskich. Przepiękny górski krajobraz nie przysłonił jednak mężczyźnie trzeźwego myślenia. Gdy małżeństwo dotarło do hotelu, zaraz na wejściu ukazał im się widok, którego się nie spodziewali. Na jednej ze ścian wisiały 2 obrazy – na jednym młody mężczyzna w nazistowskim mundurze ze swastyką, a na drugim – podobnie ubrany starszy mężczyzna. K. w oczywisty sposób zniesmaczył ten widok, więc po zakończonej podróży mężczyzna wystawił recenzje o „nazistowskim dziadku” w serwisach Booking.com i TripAdvisorze. W odpowiedzi właściciele hotelu poprosili oba serwisy o usunięcie komentarzy K., argumentując to faktem, że mężczyźni ze zdjęć to krewni, których pamięć upamiętniono poprzez obrazy na ścianach. Ponadto hotel pozwał mężczyznę, a sąd wstępnie przyznał hotelowi rację.

#5. Rodzice będą musieli pokwitować odbiór dokumentów ze szkoły w imieniu swoich niepełnoletnich dzieciJeśli coś przez lata działa bez zarzutu, to trzeba to koniecznie zmienić. Tym bardziej, gdy przez tak długi okres wymykało się to uważnym oczom biurokracji. Tak być nie będzie. Na początku września 2019 roku w życie weszło rozporządzenie Ministerstwa Edukacji, które ukróci ten niecny proceder. Zgodnie z nowym prawem uczniowie poniżej 18. roku życia nie będą mogli sami odbierać szkolnej dokumentacji. Chodzi między innymi o świadectwo ukończenia szkoły i legitymację szkolną. Obowiązek ten zrzucono na rodziców, którzy będą musieli stawić się w placówce edukacyjnej osobiście, żeby pokwitować odbiór dokumentu. No ale nie będzie przypału, że 17-latek przychodzi z matką do szkoły, bo wszyscy 17-latkowie będą musieli to robić.

#6. Milenialsi potrzebują coraz więcej alkoholu, by wytrzymać ze swoimi dziećmiTak uważa David Klein. Prezes koncernu Constellation Brands, który jest jednym z największych producentów alkoholu na świecie, wypowiedział się na temat nawyków alkoholowych milenialsów podczas konferencji w Bostonie. Klein przytoczył dane, według których statystyczny milenials w 2013 roku spożywał średnio 24 drinki miesięcznie, by 6 lat później liczbę tę podnieść do 29 drinków. Klein uważa, że powód zwiększonego spożycia alkoholu stanowią dzieci i stres spowodowany ich wychowywaniem. Słowa biznesmena zdają się potwierdzać statystyki, które mówią, że rodzice – kobiety w szczególności – piją coraz więcej, by uporać się jednoczesnym wychowywaniem dzieci, robieniem kariery i zajmowaniem się domem.

#7. Francuscy przysięgli uznali, że śmierć z powodu zatrzymania akcji serca podczas seksu w delegacji należy uznać za wypadek w pracyO szczęściu w nieszczęściu mógłby mówić pracownik francuskiej firmy TSO. Mężczyzna pojechał w delegację, gdzie poznał nieznajomą, z którą prawie przeżył wspólną noc. „Prawie”, bo do stosunku między obojgiem doszło, natomiast mężczyzna zmarł z powodu nagłego zatrzymania krążenia w następstwie intensywnego delegowania. Z pozoru można by sądzić, że sprawa jest prosta, ale nie we Francji, gdzie pracownicy cieszą się dużymi przywilejami. Pracodawca mężczyzny argumentował, że faktycznie mężczyznę wysłano w podróż służbową, ale nikt poza nim samym nie miał wpływu na to, co robił poza wykonywaniem obowiązków służbowych w pokoju, który nie należał do niego, i to z kobietą, która nie była jego żoną. Przysięgli pozostali niewzruszeni i orzekli, że to pracodawca jest odpowiedzialny za swojego pracownika w delegacji.

W poprzednim odcinku przedstawiliśmy żywieniowy dylemat moralny: lepiej stracić wzrok czy zostać znienawidzonym przez otoczenie.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
8

Oglądany: 81194x | Komentarzy: 102 | Okejek: 311 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało