Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Nie tylko wygląd się liczy! 10 zaskakujących rzeczy, które podniosą Twoją atrakcyjność

51 462  
125   26  
Wyglądamy jak wyglądamy, niektórych cech nie da się ukryć nawet pod grubą warstwą makijażu. Na szczęście nie tylko wygląd ma znaczenie. Własną atrakcyjność w oczach płci przeciwnej (bądź tej samej, jak kto woli) można podnosić na różne sposoby. Oto 10 z nich.

#1. Ostre jedzenie

1784174027eba741.jpg

O tym, że najkrótsza droga do serca mężczyzny prowadzi przez żołądek, wiadomo nie od dzisiaj. Okazuje się jednak, że i w przypadku kobiet występuje interesująca zależność. Badania przeprowadzone na St. Cloud State University w Minnesocie wykazały, że ostre potrawy... wyostrzają apetyt. Zapytano poddane eksperymentowi kobiety o ocenę atrakcyjności wybranych mężczyzn. Okazało się, że zaraz po zjedzeniu pikantnego dania panie oceniały męską atrakcyjność o 20% wyżej niż na głodnego czy po mniej wyrazistym obiedzie.

#2. Kolor czerwony

1784175e2bd0f882.jpg

Jaki kolor najlepiej przyciąga uwagę? Nie jest żadną tajemnicą, że w większości przypadków trudno oprzeć się przyciągającej naturze czerwieni. Przynajmniej jeśli chodzi o noszące czerwień kobiety. Wykorzystuje tę zależność sama natura – w sprzyjającej prokreacji części cyklu menstruacyjnego kobiety m.in. częściej się rumienią. Na bazie tego samego mechanizmu na wyobraźnię mężczyzn oddziałują czerwone ubrania, dodatki czy np. szminka.

#3. Towarzystwo

17841765506d3c03.jpg

Jak wyglądać lepiej na zdjęciach? Robić sobie zdjęcia… grupowe. Sprawdzono to na Uniwersytecie Kalifornijskim, dając uczestnikom badania do oceny 100 fotografii tych samych ludzi w pojedynkę oraz w grupach (wymieszane w taki sposób, by nie było większego ryzyka zauważenia podstępu). Wnioski okazały się jednoznaczne – bardziej atrakcyjnie wyglądają ludzie w grupach. Dlaczego? Dlatego, że w otoczeniu innych wyglądają… bardziej przeciętnie. To dobrze? W większości przypadków tak, ponieważ towarzystwo odwraca uwagę od widocznych na pojedynczych zdjęciach wyrazistych cech wyglądu.

#4. Strach

1784177cd1427df4.jpg

Dlaczego do kina z dziewczyną chodzi się na horrory, a nie komedie romantyczne, mimo że logika z pozoru wskazywałaby tę drugą opcję? Dlatego że ludzki mózg nie do końca radzi sobie z rozróżnianiem silnych emocji. Kiedy podczas „strasznego filmu” osoba się boi, mózg przez pomyłkę interpretuje to jako… seksualne podniecenie. Psychologia znalazła na to nawet specjalne, romantyczne określenie: błędne określenie przyczyn pobudzenia.

#5. Strona ciała

17841786e34741d5.jpg

Im bardziej symetryczna twarz, tym wydaje się bardziej atrakcyjna. Ale czy poszczególne strony mają jeszcze jakieś znaczenie? I owszem – podczas rozmowy w miejscach publicznych, na przykład w głośnych pubach, w klubach czy podczas koncertów. Chcąc zwrócić na siebie uwagę drugiej osoby i – dosłownie – bardziej do niej przemówić, należy… mówić do prawego ucha. Naukowcy nie wiedzą jeszcze, z czego wynika ta zależność, ale faktem jest to, że jesteśmy bardziej skłonni słuchać prawą niż lewą stroną.

#6. Blizny

1784179889889586.jpg

Mimo że zazwyczaj blizny – zwłaszcza te na twarzy – uważane są za szpecące, to jednak w pewnych przypadkach okazują się solidnym zastrzykiem atrakcyjności. Jest kilka warunków. Przede wszystkim blizna powinna znaleźć się na twarzy mężczyzny. Kobieta zaś, którą ma owa blizna przyciągnąć, powinna raczej szukać „krótkoterminowego układu” niż związku na całe życie. Blizny kojarzą się z odwagą, która na krótką metę jest bardziej pociągająca. W przypadku stałych relacji bardziej liczą się troska i empatia – a te odzwierciedla twarz nierozorana wojennymi pamiątkami.

#7. Pot

1784180253b17467.jpg

Przesadne pocenie nigdy nie jest szczególnie atrakcyjne, ale jeśli wierzyć nauce, trochę męskiego potu może pomóc w zwróceniu na siebie uwagi potencjalnej partnerki. Dlaczego? Przemawia za tym reakcja chemiczna. W pocie mężczyzn znajduje się androstadienon – steroid, któremu przypisuje się działanie afrodyzjakalne. Zauważono, że jego obecność podnosi poziom kortyzolu u kobiet – hormonu odpowiedzialnego m.in. właśnie za podniecenie.

#8. Niedopowiedzenia

1784181715d76a68.jpg

Większość osób odpowiedziałaby bez wahania, że – przynajmniej jeśli chodzi o relacje z drugą osobą – preferują jasne i klarowne sytuacje w których nikt nie ma wątpliwości co do intencji drugiej strony. Eksperymenty wydają się jednak sugerować coś dokładnie przeciwnego. I to do stopnia, który może budzić zdziwienie. Okazuje się bowiem, że niejasne intencje mężczyzny sprawiają, że wydaje się on bardziej atrakcyjny w oczach kobiety. I to nawet bardziej atrakcyjny niż gdyby jasno zadeklarował swoje zainteresowanie nią.

#9. Picie

1784182b9a37e199.jpg

O tym, jak bardzo alkohol zmienia postrzeganie atrakcyjności drugiej osoby, wie każdy, kto kiedykolwiek w życiu przeżył szok otwierając oczy w poranek po imprezie… To, że inni ludzie wydają się w oczach „pijanego” bardziej atrakcyjni, to wiadomo. A czy „pijany” może wydać się bardziej pociągający? Okazuje się, że tak. Przy czym owo „pijany” nie powinno być traktowane dosłownie. Według jednego z eksperymentów, idealna dawka alkoholu dla osoby przeciętnego wzrostu i budowy odpowiada 250 mililitrom wina.

#10. Uśmiech nie

1784183636584b410.jpg

Uśmiechnięci ludzie wydają się bardziej atrakcyjni? Otóż wcale nie… a przynajmniej nie w każdym przypadku. Uśmiech dobrze wygląda u kobiet. Radosne kobiety zawsze oceniane są jako bardziej atrakcyjne niż te wiecznie poważne. Inaczej u mężczyzn. Ci uśmiechnięci doskonale kwalifikują się na kolegów i znajomych. Jednak nic więcej – za bardziej pociągających uważani są mężczyźni o groźnych, ponurych obliczach. Uśmiech sugeruje uległość i potulność – przeciwieństwo fizycznej atrakcyjności.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
9

Oglądany: 51462x | Komentarzy: 26 | Okejek: 125 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.10

16.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało