Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Naprawdę potwornickie ciekawostki - David Bowie "wyleczył" się z bycia gejem

63 754  
211   23  
Dzisiaj pojedziemy do Boliwii, skoczymy w Japonii, może do lasu, może pod pociąg, a do tego pogadamy o maśle orzechowym, jego wynalazcach i innych tyranach i moczymordach.

#1.

Ostatnia człowiek, który uciekł przez Mur Berliński na zachód, zrobił to z pomocą własnoręcznie wykonanego balonu z koszem. Śmiałek wypadł z kosza i zginął na terytorium Berlina Zachodniego.

Miał uciec z żoną, jednak ktoś zgłosił ich próbę ucieczki i w ostatniej chwili Winfried postanowił uciec sam, by na miejscu zorganizować akcję przerzucenia swojej żony na zachód. Balon pozbawiony dodatkowego "balastu" wzniósł się jednak zbyt szybko, zahaczył o linie energetyczne, a straż nie chciała do niego strzelać, żeby nie spowodować wybuchu gazu. Balon z Winfriedem rzeczywiście przeleciał na stronę zachodnią, jednak z nieznanych dziś przyczyn śmiałek wypadł z balonu i złamał sobie niemal każdą kość w ciele - co, jak się domyślamy, spowodowało natychmiastową śmierć.

#2.

Boliwia posiada marynarkę wojenną pomimo tego, że linię brzegową utraciła w XIX w. na rzecz Chile.

Armada de Bolivia składa się z 5000 funkcjonariuszy podzielonych na różne wewnętrzne organizacje. Najważniejsze funkcje spełnia na jeziorze Titicaca o powierzchni aż 8372 km, przez które przechodzi linia graniczna między Boliwią a Peru.

#3.

Aleksander Wielki za życia nie był zbyt poważany. Uważano go za tyrana i nieopanowanego moczymordę.

Najnowsze badania zrzucają winę za jego alkoholizm na rodziców, którzy podobno byli wyjątkowo wymagający w stosunku do swojego syna. Nie wiedzieli wtedy jeszcze, że wychowają kogoś, kto po wielu latach będzie nazywany tyranem z dodatkowym przydomkiem Aleksander Wielki Alkoholik. Jego tyrania i bezwzględność były często powodowane nie tylko samym charakterem, ale również wzmacniane przez alkohol. Zdarzało mu się kogoś zabić, bo po prostu go wkur..., o co po alkoholu nietrudno, szczególnie kiedy jest się skrzywionym psychicznie.

#4.

Zainspirowany wydarzeniami z 11 września 2001 r. piętnastolatek postanowił rok później porwać samolot i wbić się nim w wieżowiec. Udało mu się tego dokonać, jednak ze względu na to, że ukradł niewielki samolot turystyczny, to został jedyną ofiarą tego aktu terroru.

Ciężko to nawet skomentować...

#5.

W Japonii przewodnią przyczyną śmierci mężczyzn w wieku od 20 do 44 lat jest samobójstwo.

U kobiet z samobójstwami jest zawsze o wiele - jeśli w ogóle można tak powiedzieć - lepiej. W tym przypadku samobójstwa są "najmodniejsze" w przedziale wiekowym 15-34. Samobójstwa to istna plaga Japonii - są spowodowane głównie trybem życia młodych Japończyków i wieloma trudnościami, które za sobą ten tryb niesie. Przede wszystkim chodzi o bardzo wymagającą formę pracy i kontakty społeczne, które są coraz trudniejsze do nawiązania. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których Japończycy żegnają się z życiem, jest legendarny już las samobójców .

#6.

Masło orzechowe powstało w celu stworzenia nośnika wartości odżywczych dla ludzi bez zębów.

Chodziło głównie o dostarczenie białka pacjentom, którzy nie byli w stanie przeżuć posiłków. Taki sposób poradzenia sobie z tym problemem zaproponowano już pod koniec XIX w., a samo masło orzechowe uważane było wtedy za rzecz ekskluzywną, ponieważ serwowano je jedynie w najlepszych i najdroższych klinikach. W tym samym czasie osoby zajmujące się tak szlachetnymi działalnościami, jak zarabianie niemałych pieniędzy, zaczęły sprzedawać masło orzechowe w formie przekąski. Masło utwardzone cukrem można było formować w kształt batoników czy ciastek. I przypomnijmy w tym miejscu, że wszystko rozwinęło się w latach 1890-1900. To o tyle istotne, że swego czasu w świat poszła informacja, jakoby wynalazcą masła orzechowego był George Washington Carver - okazuje się jednak, że jego pierwsza, a równocześnie niezwykle obszerna publikacja na temat orzechów i masła orzechowego powstała w roku 1916 i choć są to w większości jedynie skatalogowane i odtworzone przepisy i informacje, to wiele osób uznało, że to właśnie on jest ich autorem. Nic bardziej mylnego. Kiedy publikował swoją pracę, większość patentów na produkcję masła orzechowego była już dawno, dawno w mocy prawnej.

#7.

Dopiero w 2015 r. liczba mieszkańców Londynu wzrosła do poziomu sprzed drugiej wojny światowej i przekroczyła 8,6 mln.

Londyn już od wieków był naprawdę ogromnym miastem i w roku 1939 z wynikiem 8,6 mln mieszkańców dał się wyprzedzić jedynie Nowemu Jorkowi, którego populacja przekraczała już wtedy 10 mln osób. Wcześniej, od połowy XIX w., to właśnie Londyn zajmował pierwsze miejsce listy największych miast świata. Wszystko zmieniło się po wybuchu drugiej wojny światowej - jednak, co ciekawe, liczba mieszkańców w trakcie wojny spadła jedynie o pół miliona, a stały odpływ ludzi trwał aż do 1991 r. Co jeszcze ciekawsze, to właśnie wojna była kluczowym czynnikiem, który wywołał aż tak długofalowy trend. Miasto było zniszczone i jego odbudowa zajęła sporo czasu, a ludność, która przekonała się, że to właśnie największe miasta są w trakcie wojen na celowniku, zaczęła przeprowadzać się do mniejszych miejscowości. Ten trend nazywano później "odwróconą urbanizacją". Od roku 1991 trend zaczął się jednak odwracać, a do Londynu zaczęli napływać również imigranci ze wschodu i z dawnych brytyjskich kolonii. Według prognoz w 2029 r. ludność Londynu przekroczy już 10 mln osób.

#8.

David Bowie w 1972 r. zadeklarował, że jest gejem. W 1976 r. powiedział światu, że jest biseksualny. Po jakimś czasie stwierdził jednak, że jest hetero, a wcześniej się pomylił.

Wiele osób komentujących życie Bowiego w swoich publikacjach skłania się ku teorii, że gwiazdor użył karty "gej" jedynie po to, by wywołać sensację wokół swojej osoby. Jedni uważają, że miało to na celu po prostu szokowanie publiki, mające przełożyć się na większe zainteresowanie i sprzedaż. Inni uważają, że w założeniu miała to być "terapia" szokowa społeczeństwa i że w ten sposób Bowie chciał wspomóc mniejszości. Opcja trzecia mówi o tym, że Bowie po prostu eksperymentował, ale z czasem przekonał się, że jednak wcale go nie ciągnie w tę stronę.

Zobacz poprzedni odcinek serii - o mężczyznach, którzy wolą kobiety z dużymi piersiami.

5

Oglądany: 63754x | Komentarzy: 23 | Okejek: 211 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

11.05

10.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało